ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ SANTA FE

Οδηγίες, συμβουλές, προβλήματα και απορίες για το αυτοκίνητό σας.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ SANTA FE

Δημοσίευσηαπό Bordo » Πέμ Ιαν 20, 2011 12:40 am

βρηκα κατι που δινει ολες τις λυσεις και λυνει τις αποριες σας http://www.justanswer.com/hyundai/?r=pp ... ndai&JPRQ=ζαν�„ολα�ƒ�„ι�‡α%20Ξ³ΞΉΞ±%20hyundai%20santa&JPAF=txt&JPCD=20090226-1 δειτε το smoke
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ SANTA FE

Δημοσίευσηαπό Giannis67 » Πέμ Ιαν 20, 2011 1:50 am

ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ B O R D O .. ??? ΚΑΤΙ ΓΙΑ 15 EURO ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΣΩΣΤΑ... ((**)) thewave
Giannis67
Άβαταρ μέλους
Giannis67
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 12:48 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ Κ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ SANTA FE

Δημοσίευσηαπό Bordo » Παρ Ιαν 21, 2011 3:33 pm

απλα το βρηκα και το εβαλα αμα ειναι και θελει 15 ευρο να παει τα κομματια (badmood)
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ SANTA FE

Δημοσίευσηαπό Giannis67 » Σάβ Ιαν 22, 2011 11:22 am

Γιαννη ( BORDO ) να ξερεις την σημερον ημερα τα παντα εχουν το τιμημα τους. Σιγα μην κατσουν αυτοι απο την HYUNDAI οι μηχανικοι ολο το 24ωρο να δινουν απαντησεις στον καθε ενδιαφερομενο ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΟΣ. Θα βαραγαν το κεφαλι τους στον τοιχο. Καπως ετσι... [][] :d: [][] :d: [][] :d:
Giannis67
Άβαταρ μέλους
Giannis67
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 12:48 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ Κ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ SANTA FE

Δημοσίευσηαπό Vagelhs » Κυρ Ιουν 03, 2012 2:47 pm

.....έγινε το σέρβις των 30000 χλμ ......και είπα να πάμε μια βόλτα για το τριήμερο.....φουλάρω και ξεκινάμε ....λιγο πρίν την Πάτρα ξαφνικά δεν εχω γκάζι ανάβει το energy και αυτό ηταν ...φορτώθηκε στην οδική βοήθεια και την τρίτη αν ολα πανε καλά θα μάθω το αποτέλεσμα. Ευχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό ,οι ενδείξεις μάλλον λένε τρόμπα βενζίνης..... (()0) <::> [][]
....ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ....
Άβαταρ μέλους
Vagelhs
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 9:31 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ SANTA FE

Δημοσίευσηαπό SRB » Δευτ Ιουν 04, 2012 7:58 am

Κατι μαλακια πρεπει να εγινε στο service!!! Σιγουρα!!
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ SANTA FE

Δημοσίευσηαπό Vagelhs » Τρί Ιουν 05, 2012 8:01 pm

τελικα εγινε ;; μια μαλακια στο σερβις και βγηκε το σωληνακι της επιστροφης βενζινης.....μετα απο αυτο μαλλον θα χρειαστει να ξαναπαω στο συνεργειο γιατι ....
1] δεν παιρνει μπροστα αμεσως αλλα πατωντας μιζα συνεχεια....[μηπως εχει παρει αερα;;;]
2]σα να μου κανει σκορτσαρισματα στο κατεβασμα ταχυτητας ...
οποτε....γ@@@ την γκαντεμια μου....αααα και το πιο βασικο δεν ξαναπαω στον Μαυρεα γιατι ο μηχανικος ειναι για ... (h) (h) ..
....ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ....
Άβαταρ μέλους
Vagelhs
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 9:31 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ SANTA FE

Δημοσίευσηαπό santaclauss » Τετ Ιουν 06, 2012 9:29 am

Στον Μαυρεα ειχες παει για σερβις?
Δεν ειχες δει το δικο μου ποστ που ειχα κανει εκει σερβις στα 120.000 και πηρα πισω ενα αυτοκινητο αγνωριστο και τραβηξα τοσα μεχρι να το συνεφερω? Ο μηχανικος ειναι για τα μπαζα.
Εμενα εκτος του οτι το πηρα και απο την επομενη μερα δεν επερνε μπροστα, οπως το δικο σου, αλλα εβηχε, αρχισε να αναβει και το λαμπακι ckeck engine.
Μεχρι τοτε το αυτοκινητο δεν ειχε αναψει ποτε κανενα λαμπακι και φυσικα ηταν τουλαχιστον περιεργο να αναψει ειδικα μετα απο σερβις.
Ο βηχας εφυγε αφου βγηκε παλι η αντλια βενζινης, που ειχε αλλαχτει το φιλτρο, και φανηκε οτι δεν ειχε γινει σωστη επανατοποθετηση και χρειαστηκε να στερεωθει παλι το φιλτρο στην αντλια. Το λαμπακι ομως λαμπακι και μου ειπαν να το αφηνα μεχρι να βρουν τι φταιει.
Τελικα και αφου αντιπροσωπειες (πληρωσα 3 φορες για ελεγχο) μου ελεγαν για αλλαγη καταλυτη/αισθητηρα λ κλπ, ανακαλυψα μεσω του Φανη (που μου ειχε βαλει το υγραεριο) και αφου το πηγαμε σε εξατμισα, ακουσον, οτι υπηρχε μια ροδελα κομματιασμενη στον προκαταλυτη μετα την εξαγωγη και ψαχνοντας βρηκαμε οτι ηταν μια ροδελα απο το καπακι η οποια ελειπε μετα το σερβις, αφου ειχε βγει το καπακι/εισαγωγη για να αλλαχτουν τα πισω μπουζι, και που οπως φαινεται ειχε φτασει μεχρι τον καταλυτη με, ουτε καν θελω να φανταστω, αγνωστη διαδρομη.
Καναμε μετρησεις πιεσης στα πιστονια και ευτυχως δεν ειχα απωλειες. Διαφορετικα ακομα θα με εβλεπα να τσακωνομαι με τον Μαυρεα για τη ζημια.
Τι αλλο να πω?
santaclauss
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Παρ Φεβ 11, 2011 11:39 am

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ SANTA FE

Δημοσίευσηαπό SRB » Τετ Ιουν 06, 2012 6:21 pm

Εχουμε πει οτι οι κινητηρες αυτοι ειναι για παρα παρα πολλα χλμ, και χωρις κανενα προβλημα, δεν μπορει να βγει τρομπα βενζινης στα 18.000 χλμ!! Τελικα συνεργεια πολλα, μηχανικοι ελαχιστοι!!! smoke smoke
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Τεχνικές Ερωτήσεις - Προβλήματα Santa Fe 2G (2007+)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης