Service Santa Fe 2.7 auto 15000xlm

Οδηγίες, συμβουλές, προβλήματα και απορίες για το αυτοκίνητό σας.

Re: Service Santa Fe 2.7 auto 15000xlm

Δημοσίευσηαπό foudou » Παρ Νοέμ 12, 2010 4:12 pm

Σήμερα πήγα μαυρεα σαράντα λεπτά κράτησε το service έχει 20% έκπτωση σύνολο 110 εύρο

Φίλτρο αέρα ,Φίλτρο λαδιού
Λάδια,
Ροδέλα τάπας λαδιού
foudou
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 7:00 pm
Τοποθεσία: αγια βρβαρα

Re: Service Santa Fe 2.7 auto 15000xlm

Δημοσίευσηαπό Bordo » Παρ Νοέμ 12, 2010 7:04 pm

σου τσεκαρισε και τιποτα αλλο η απλα εκανε το σερβις το πηρες και εφυγες' smoke
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: Service Santa Fe 2.7 auto 15000xlm

Δημοσίευσηαπό foudou » Παρ Νοέμ 12, 2010 7:41 pm

το χειρόφρενό έσφιξε αυτα.
foudou
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 7:00 pm
Τοποθεσία: αγια βρβαρα

Re: Service Santa Fe 2.7 auto 15000xlm

Δημοσίευσηαπό Bordo » Παρ Νοέμ 19, 2010 11:36 am

παιδια ειδα προχτες την αποδηξη απο το σερβις που εκανα στα 15000χιλ στον τσαπαλο απο οτι ειδα ειναι κοντα στα 75 ευρω το σερβις και μου αλλαξε λαδια ροδελα ταπας συμπληρωση αντιψυκτικου για το μπαρμπριζ φιλτρο γυρης εκτος απο φιλτρο αερος γιατι φοραω ελευθερο της bmc.επιπλεον τσεκαρισε ολο το αμαξι πιεση ελαστκων ρεζερβα κακακια κτλ και στο τελος μου ειπε οτι θελω ευθηγραμηση την οποια την εκανα εκτος αντιπροσωπιας .παντος εμεινα πολυ ικανοποιημενος γιατι τσεκαρισε και το παραμικρο,και το κυριοτερο ειναι οτι το αυτοκινητο το πηρα και δεν ειχε ουτε μια μαυριλα απο το συνεργιο αφου μετα το σερβις μου το καθαρισαν . bravo εχω παρει εκπτωση για το κλαμπ και καλο ειναι αν κανει κανεις σερβις να παρει και να συγκρινει τιμες.επειδη ειμαι και εγω μηχανικος ειδα οτι ειναι 100% επαγκελματιες .θα σας γραψω και αναλητικα τις τιμες του σερβις γιατι τα 75 ευρω το εγραψα στο περιπου smoke
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: Service Santa Fe 2.7 auto 15000xlm

Δημοσίευσηαπό SRB » Παρ Νοέμ 19, 2010 5:52 pm

Ρε Γιαννη αυτος βαζει και γκαζι(υγραεριο) γιατι δεν ρωτησες????? smoke smoke
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: Service Santa Fe 2.7 auto 15000xlm

Δημοσίευσηαπό dim » Παρ Νοέμ 19, 2010 6:02 pm

Bordo έγραψε: εχω παρει εκπτωση για το κλαμπ και καλο ειναι αν κανει κανεις σερβις να παρει και να συγκρινει τιμες.


Γιαννη,καταρχην σε ευχαριστουμε!!!!!Αυτο που εχω να πω -για να μπορουμε και να συγκρινουμε κιολλας-πρεπει να μας πει την εκπτωση που μας κανει αλλα και σε τι ακριβως!!!(ανταλακτικα ή εργασια ή και τα δυο μαζι)!!!!!!Κατι αναλογο που ειχε κανει κι ο Γιωργος -SANTAGR!!!!!!!!

ΥΓ. Με ενδιαφερει αμεσα,γιατι πρεπει να κανω το servis των 90000 km (ειναι το γενικο,μεγαλο-αλλαγη ιμαντων κτλ-σε diesel !!!!!!!!

Εχω να προτεινω κατι-αν ειναι λαθος σκεψη το συζηταμε!!!
Τα servis των Santafe μας δεν ειναι πολλα,μεχρι το servis το γενικο τουλαχιστον !!!!Μετα επαναλαμβανοντε απο την αρχη παλι!!!!
Νομιζω οτι ειναι 4(μαλλον)
Θα μπορουσαμε να παρουμε τιμες επακριβως στο ποσο στοιχιζει καθε servis,αφου οι δουλειες και οι αλλαγες που κανουν ειναι στανταρ απο το βιβλιο servis!!!!
Ετσι θα μπορουμε να κρινουμε καλυτερα!!!!
Ετσι θα ξερουμε την ανωτατη τιμη-τωρα αν δεν μας αλλαξουν κατι πχ φιλτρο γυρης,ειναι αλλο θεμα,θα ξερουμε οτι θα ειναι λιγοτερα και τα χρηματα που θα δωσουμε!!!!!!!!
Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ
ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΟΥ

Γιατι οταν τελειωνουν τα λεφτα ... περισσεύει μηνας;
Άβαταρ μέλους
dim
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 3:55 pm
Τοποθεσία: Κερατεα

Re: Service Santa Fe 2.7 auto 15000xlm

Δημοσίευσηαπό SANTAGR » Παρ Νοέμ 19, 2010 7:49 pm

Bordo έγραψε:παιδια ειδα προχτες την αποδηξη απο το σερβις που εκανα στα 15000χιλ στον τσαπαλο απο οτι ειδα ειναι κοντα στα 75 ευρω το σερβις και μου αλλαξε λαδια ροδελα ταπας συμπληρωση αντιψυκτικου για το μπαρμπριζ φιλτρο γυρης εκτος απο φιλτρο αερος γιατι φοραω ελευθερο της bmc.επιπλεον τσεκαρισε ολο το αμαξι πιεση ελαστκων ρεζερβα κακακια κτλ και στο τελος μου ειπε οτι θελω ευθηγραμηση την οποια την εκανα εκτος αντιπροσωπιας .παντος εμεινα πολυ ικανοποιημενος γιατι τσεκαρισε και το παραμικρο,και το κυριοτερο ειναι οτι το αυτοκινητο το πηρα και δεν ειχε ουτε μια μαυριλα απο το συνεργιο αφου μετα το σερβις μου το καθαρισαν . bravo εχω παρει εκπτωση για το κλαμπ και καλο ειναι αν κανει κανεις σερβις να παρει και να συγκρινει τιμες.επειδη ειμαι και εγω μηχανικος ειδα οτι ειναι 100% επαγκελματιες .θα σας γραψω και αναλητικα τις τιμες του σερβις γιατι τα 75 ευρω το εγραψα στο περιπου smoke



Ρε Γιάννη στο βιβλιαράκι γραφεί στα 15000χλμ.και αλλαγή φίλτρο λαδιού,δεν στο αλλάξανε :roll:
'''SANTAGR''' (0000)
Εικόνα
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΎΩ V6-2700cc
Άβαταρ μέλους
SANTAGR
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1774
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 9:04 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Service Santa Fe 2.7 auto 15000xlm

Δημοσίευσηαπό Bordo » Σάβ Νοέμ 20, 2010 4:05 am

ναι το αλλαξανε αλλα ξεχασα να το γραψω θα σου δωσω την αποδειξη γιωργο να την δεις .dim θα ρωτησω την δευτερα για το δικο σου diesel 90000χιλ οκ και θα σου πω τι αλλαζει και ποια θα ειναι και η τελικη τιμη.θα ρωτησω και για το υγραεριο.
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: Service Santa Fe 2.7 auto 15000xlm

Δημοσίευσηαπό Bordo » Δευτ Νοέμ 29, 2010 1:43 am

λοιπον βρηκα τις αποδηξεις απο το σερβις των 15000χιλ στον Τσαπαλο ο οποιος ειναι στο μοσχατο πισω απο τον ηλεκτρικο σταθμο της καλλιθεας και ειναι οι εξεις ,
φιλτρο καμπινας 20,86
ροδελα ταπας 0,83
φιλτρο λαδιου 3,49
καθαριστικο μπαρμπριζ 1,41
λαδια 28,50
+19% φπα 10,45
+38 ευρο εργασια
τελικο ποσο 103,54
δεν αλλαξα φιλτρο αερος ,την καρτα καυσαεριων την πληρωσα 8 ευρο στην autopoint γλυφαδας .
στο σερβις ο Τσαπαλος το αμαξι το περναει απο κοσκινο το ψαχνει ολο κατα την γνωμη μου κανει την δουλεια του στο ακεραιο. smoke
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: Service Santa Fe 2.7 auto 15000xlm

Δημοσίευσηαπό atsaloux » Τρί Αύγ 23, 2011 12:56 am

Αφού υπάρχει αυτό το thread ας το ενημερώσουμε και για ενδεικτική τιμή για 30000χλμ.
Τι τιμή παίζει περίπου γι αυτο το service?

Έχουμε να προσέξουμε τίποτα το ιδιαίτερο;

Ευχαριστώ :)
atsaloux
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Φεβ 22, 2011 11:08 pm

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τεχνικές Ερωτήσεις - Προβλήματα Santa Fe 2G (2007+)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες