Εγω,αυτη, και το μυστηριο (ΤΕΡΑΣ)!!! Γεια σας monsters!!

Η αρχή μιας ξεχωριστής παρέας!!! Ελάτε να γνωριστούμε !!

Εγω,αυτη, και το μυστηριο (ΤΕΡΑΣ)!!! Γεια σας monsters!!

Δημοσίευσηαπό SanFy » Δευτ Απρ 27, 2009 11:03 pm

Γεια σας!Με λενε Γιωργο ειμαι Αθηναιος αλλα μενω στο Βολο...Μολις παρηγγειλα το SANTA FE 2.2CRD και αισθανομαι λιγο περιεργα...Περιεργα γιατι ανηκα σε μια αλλη οικογενεια,αυτη της LANCIA. Μεγαλωσα σε μια LANCIA BETA 1.3 (του πατερα μου,το'76),το πρωτο μου αυτοκινητο ηταν μια LANCIA YPSILON 1.2 16V (καινουριο το'97)και το δευτερο μια LANCIA LYBRA 1.6 LX(καινουρια το ΄02).
Οπως καταλαβαινετε ηταν μια δυσκολη αποφαση αυτη για μενα.Το SANTA FE μου ειχε τραβηξει την προσοχη απο την πρωτη στιγμη που εμφανιστηκε στην Ελλαδα,αλλα δεν ειχα στο μυαλο μου τοτε την αγορα νεου αυτοκινητου.Τωρα που ηρθε η ωρα συνεπεσε και με την μειωση των τελων και δεν εχασα στιγμη...Ειχα βεβαια στο μυαλο μου και αλλα αυτοκινητα (FORD KUGA & MAZDA CX7).Αφου τα εβαλα κατω τα υπερ και τα κατα, ειδα οτι το SANTA FE ηταν το καλυτερο και απο οικονομικης αποψεως ,αλλα το κυριοτερο σαν αυτοκινητο SUV!Oταν το πρωτοειδα στην αντιπροσωπεια μου εκανε τεραστια εντυπωση οι χωροι του...."ΤΕΡΑΣΤΙΟ!!"...ειπαμε και εγω και η γυναικα μου,αλλα και ο αδερφος μου,ο οποιος ειναι κατοχος ενος CX7...Δεν το πολυσκεφτηκα και το εκλεισα...
Με πιανει μια ψιλομελαγχολια που αφηνω την ιταλικη οικογενεια μετα απο πολλα χρονια,αλλα ειμαι σιγουρος οτι η νεα οικογενεια του SANTA FE θα με ανταμοιψει 1000%!!Και αυτο το βλεπω ηδη απο εσας...μενει και απο το ΤΕΡΑΣ οπως ,χωρις ιχνος υπερβολης, το αποκαλειτε...Χαρηκα και θα τα λεμε συχνα!

p.s.:Γυρω στις 15 Μαιου θα το παραλαβω,οποτε και θα σας πω και τις δικες μου πρωτες -οδηγικες-εντυπωσεις!!!!Kαι φωτο!

<)(> SANFY <)(>
Αξιζει φιλε,να υπαρχεις για ενα ονειρο,κι ας ειναι η φωτια του να σε καψει...
SanFy
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ Απρ 27, 2009 4:18 pm

Re: Εγω,αυτη, και το μυστηριο (ΤΕΡΑΣ)!!! Γεια σας monsters!!

Δημοσίευσηαπό Santa » Δευτ Απρ 27, 2009 11:52 pm

Καλωσόρισες στην παρέα μας!!
Θα το πάρεις και θα ξεχάσεις ότι ήξερες για Lancia και Ιταλία!!

Αναμένουμε όλοι τις εντυπώσεις σου!! (**)
Άβαταρ μέλους
Santa
Site Administrator
Site Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 1267
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2007 10:57 pm
Τοποθεσία: Αγ. Παρασκευή

Re: Εγω,αυτη, και το μυστηριο (ΤΕΡΑΣ)!!! Γεια σας monsters!!

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Δευτ Απρ 27, 2009 11:52 pm

Γιωργο καλωσηρθες και να εισαι σιγουρος οτι το θηριο θα σε ανταμειψει τα μέγιστα. Τοσο σε χωρους και κινητηρα οσο και σε ποιοτητα-αξιοπιστια.Πηρες και το 2.2crd οπότε θα εισαι και πασας απο καταναλωση...Οπως ηδη εχεις διαπιστωσει προκειται για ενα παρα πολυ καλο SUV...Και που'σαι;Οταν με το καλο το παρεις και το οδηγησεις για πρωτη φορα,θελουμε φωτο...ξερεις,εκεινο το χαζοχαμογελο μεχρι τ'αυτια που δειχνει "μονο ΕΓΩ οδηγω" οταν οδηγουμε ενα αυτοκινητο που το γουσταρουμε για πρωτη φορα... ::)))))) ()**() Με το καλο λοιπον το θηριο σου και θα τα λεμε και ιντερνετικα αλλά και με την πρωτη ευκαιρια και απο κοντα σε καποια Συναντηση :)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Εγω,αυτη, και το μυστηριο (ΤΕΡΑΣ)!!! Γεια σας monsters!!

Δημοσίευσηαπό SanFy » Τρί Απρ 28, 2009 12:12 am

Να'στε καλα παιδια!! :))
Αξιζει φιλε,να υπαρχεις για ενα ονειρο,κι ας ειναι η φωτια του να σε καψει...
SanFy
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ Απρ 27, 2009 4:18 pm

Re: Εγω,αυτη, και το μυστηριο (ΤΕΡΑΣ)!!! Γεια σας monsters!!

Δημοσίευσηαπό ΔΗΜΗΤΡΗΣ » Τρί Απρ 28, 2009 9:36 am

Με το καλο να το παρεις. (**) (**) Εκανες την καλυτερη επιλογη, θα εχεις ζωγραφισμενο στο προσωπο σου μονιμα ενα χαμογελο, :lol: ( ακομα το εχω ) δεν θα πιστευεις οτι οδηγης ενα HYUNDAI και λεω Hyundai γιατι υπαρχει μια προκαταληψη για την εταιρια. :x Αλλά ολα αυτα ξεχνουνται οτα ανεβης και το οδηγησης. Ειμαι ενας ΕΥΤΗΧΗΣ ΚΑΤΟΧΟΣ SANTA FE 2.2 CRDi και δεν το αλαζω οτι και να γινει... :))) :)))
Συνημμένα
λασπολουτρο (3).JPG
λασπολουτρο (3).JPG (85.24 KiB) 3947 προβολές
Δημήτρης
Εικόνα


Δεν ηξερα οτι φοραμε κινητηρα -Mercedes-
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: Παρ Απρ 04, 2008 11:56 am
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: Εγω,αυτη, και το μυστηριο (ΤΕΡΑΣ)!!! Γεια σας monsters!!

Δημοσίευσηαπό NIKOS » Τρί Απρ 28, 2009 3:18 pm

Καλα μιλαμε θα παθεις την πλακα σου,μολις το οδηγησης,ειτε σε ασφαλτο,ειτε σε χωμα,λασπη,χιονι,πετρα,μεχρι και περασμα ποταμου,αναλογως υψους του νερου,ωχ ωχ ωχ προβλεπω μονιμως χαμογελαστος θα εισαι..... (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) με το καλο να ερθει και καλους δρομους.....
Νίκος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NIKOS
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 666
Εγγραφή: Τρί Φεβ 19, 2008 4:49 pm

Re: Εγω,αυτη, και το μυστηριο (ΤΕΡΑΣ)!!! Γεια σας monsters!!

Δημοσίευσηαπό SanFy » Τρί Απρ 28, 2009 4:01 pm

Παιδια με κανετε να νιωθω πανεμορφα και η ανυπομονησια μου μεγαλωνει!! :)))

p.s.: Εχω καποιες ερωτησεις ,αλλα θα τις γραψω αλλουαφου εδω ειναι μονο για τα καλοσορισματα...
Αξιζει φιλε,να υπαρχεις για ενα ονειρο,κι ας ειναι η φωτια του να σε καψει...
SanFy
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ Απρ 27, 2009 4:18 pm

Re: Εγω,αυτη, και το μυστηριο (ΤΕΡΑΣ)!!! Γεια σας monsters!!

Δημοσίευσηαπό reniakar » Τρί Απρ 28, 2009 5:32 pm

Φιλε sanfy με το καλο να παρεις το θηριο σου,εκανες πολυ καλη επιλογη και δεν θα το μετανιωσεις καθοτι κι εγω ειμαι ιταλοφιλος(fiatakias) το θηριο δεν παιζεται.Προχθες ανεβηκα σε ενα βουνο που μονο το santa ανεβηκε εσπασα το ροδι μιας και λογω ποδιου τοσο καιρο δεν μπορουσα να χαρω το santa.Σου ευχομαι να το παρεις με το καλο και να το χαρεις δεοντως(κι εγω καποτε εμενα στην Αθηνα).
Γ Ι Α Ν Ν Η Σ
Άβαταρ μέλους
reniakar
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 12, 2009 11:22 am

Re: Εγω,αυτη, και το μυστηριο (ΤΕΡΑΣ)!!! Γεια σας monsters!!

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τρί Απρ 28, 2009 7:10 pm

reniakar έγραψε:Προχθες ανεβηκα σε ενα βουνο που μονο το santa ανεβηκε εσπασα το ροδι μιας και λογω ποδιου τοσο καιρο δεν μπορουσα να χαρω το santa


Καλη Αρχη λοιπον κυριε Γιαννη!!!Τωρα αρχιζουν τα ωραια!Σιδερενιος (**)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Εγω,αυτη, και το μυστηριο (ΤΕΡΑΣ)!!! Γεια σας monsters!!

Δημοσίευσηαπό reniakar » Τρί Απρ 28, 2009 7:44 pm

Ευχαριστω φιλε Κωστα αλλα θελω να με μαθεις να ποσταρω τις ατιμες τις φωτογραφιες που βγαζω αλλιως δεν κανουμε τιποτα συμφωνεις.
Γ Ι Α Ν Ν Η Σ
Άβαταρ μέλους
reniakar
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 12, 2009 11:22 am

Επόμενο

Επιστροφή στο Νέα Μέλη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης