Κους Κους και αμπελοφιλοσοφιες στο Φορουμ

Γράψτε ότι πρόβλημα η συμβουλή έχετε για να κάνουμε καλύτερο το forum.

Re: ΜΗΧΑΝΙΚΟ Ή ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ

Δημοσίευσηαπό Bordo » Παρ Απρ 10, 2009 5:57 pm

η ουσια της ζωης ειναι να περνας καλα και καθε μερα να θυμασε οτι ειναι η πρωτη μερα της υπολυπης ζωης σου.αν περιμενεις το 2010 να βγαλει 2.4 6ταχυτο ζησε μαι εγω προσωπικα δεν ξερω αυριο αν θα ζω οχι το 2010!!!!!!περαστε καλα σημερα για την αυριανη μερα εχει κανονισει αλλος για εσασ.ο ανθρωπος που ζει με το παρελθον ειναι νεκρος και δεν το ξερει ο ανθρωπος που ζει με το μελλον δεν χαιρετε την ζωη του ο ανθρωπος που ζει την στιγμη ζει πραγματικα.οποτε το θες σου αρεσει το santafe παρτω τωρα και να το χαρεις ;) :)))
dim75 έγραψε:σε κάποια θέματα αργούν να τολμήσουν και πάνε από τις ασφαλείς δοκιμασμένες λύσεις.
έψαξα στα άρθρα που είχα κατεβάσει στο φόρουμ και βρήκα για το ανανεωμένο santa fe

ANANEΩΜΕΝΟ SANTA FE TO 2010
http://www.autoblog.com/2008/07/07/hyun ... r-in-2010/
................The next-gen Santa Fe will offer a new six-speed automatic with the 2.4-liter four-cylinder

οπότε μάλλον στο επόμενο θα το περάσουν
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: ΜΗΧΑΝΙΚΟ Ή ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ

Δημοσίευσηαπό dim » Παρ Απρ 10, 2009 6:28 pm

[Bordo"]περαστε καλα σημερα για την αυριανη μερα εχει κανονισει αλλος για εσασ.ο ανθρωπος που ζει με το παρελθον ειναι νεκρος και δεν το ξερει ο ανθρωπος που ζει με το μελλον δεν χαιρετε την ζωη του ο ανθρωπος που ζει την στιγμη ζει πραγματικα.


Γιαννη ,το εχεις φιλοσοφήσει το θεμα βλεπω.Εχεις απολυτο δικιο!!!
<)(> <)(> <)(> <)(> <)(>
Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ
ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΟΥ

Γιατι οταν τελειωνουν τα λεφτα ... περισσεύει μηνας;
Άβαταρ μέλους
dim
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 3:55 pm
Τοποθεσία: Κερατεα

Re: ΜΗΧΑΝΙΚΟ Ή ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Σάβ Απρ 11, 2009 11:46 pm

dim75 έγραψε:υπόσχομαι να μην ξαναπώ ότιδήποτε για μελλοντικά μοντέλα και αλλαγές για να μην διαταραχθεί η φιλοσοφική ισορροπία του φόρουμ

Ναι...βαζεις πρωτα "φωτιες" και μετα λες "οκ δεν θα πω τιποτα"...τς τς τς...σε καταλαβαμε... ()**() ()**()
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ΜΗΧΑΝΙΚΟ Ή ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ

Δημοσίευσηαπό Bordo » Κυρ Απρ 12, 2009 12:09 pm

dim 75 αυτο που εγραψα ειναι συμπερασμα ζωης για μενα. για μενα!!! οποιος θελει το συνεριζετε .δε νομιζω να προσεβαλα κανενα αν το εκανα συγνωμη εκ τον υστερων .συνεχιζε να γραφεις για τα καινουργια μοντελα γιατι δινεις πληροφοριες που ενδιαφερουν αν οχι εμενα ολους τους υπολοιπους. (0000)
dim75 έγραψε:υπόσχομαι να μην ξαναπώ ότιδήποτε για μελλοντικά μοντέλα και αλλαγές για να μην διαταραχθεί η φιλοσοφική ισορροπία του φόρουμ
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: ΜΗΧΑΝΙΚΟ Ή ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ

Δημοσίευσηαπό Bordo » Κυρ Απρ 12, 2009 3:00 pm

ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΣΥΓΝΩΜΗ εκ τον υστερον αν σε προσεβαλα σε κατι !τωρα αν δεν προκειτε να γραφεις για τα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ μελη στα οποια ανηκω αγαπητε dim 75 ειναι δικο σου το θεμα.στεναχωριεμαι που λες οτι θα φυγεις απο το κλαμπ τουλαχιστον πιστευω να μην ειμαι εγω η αιτια (0000)
dim75 έγραψε:ένα απλό σχόλιο το παίρνεις πολύ προσωπικά θα σου απαντήσω και για τη δική μου θεωρία..τα δικά μου συμπεράσματα ζωής δε προκύπτουν από μοντέλα αυτοκινήτων και face lifting..ούτε με επηρεάζουν...εδώ μέσα μπήκαμε όλοι για να κάνουμε χαβαλέ, να επικοινωνούμε, να μοιραζόμαστε κοινά ενδιαφέροντα, ξεκινώντας από ένα αμάξι..εδώ και καιρό μάλλον το κλίμα έχει αλλάξει..έχουμε πια άλλους προσανατολισμούς και άλλη προεία..κάποιοι από τους παλιούς περισσεύουν..δεν πειράζει..δεν πρόκειται να συνεχίσω να γράφω για τα καινούργια μέλη, στα οποία ανήκεις και συ αγαπητέ bordo..εδώ και καρό σκέφτομαι να αποχωρήσω εντελώς από την κοινότητα..με αφορμή λοιπόν αυτή την κουβέντα νομίζω πως είναι η κατάλληλη ευκαιρία να το πράξω...σας χαιρετώ όλους και ευχαριστώ εκείνους με τους οποίους ανταλλάξαμε λίγες γραμμές επικοινωνίας.. εύχομαι να συνεχίσετε να επικοινωνείτε για θέματα που πραγματικά ενδιαφέρουν όλους σας
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: ΜΗΧΑΝΙΚΟ Ή ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Κυρ Απρ 12, 2009 8:08 pm

dim75 έγραψε:ένα απλό σχόλιο το παίρνεις πολύ προσωπικά θα σου απαντήσω και για τη δική μου θεωρία..τα δικά μου συμπεράσματα ζωής δε προκύπτουν από μοντέλα αυτοκινήτων και face lifting..ούτε με επηρεάζουν...εδώ μέσα μπήκαμε όλοι για να κάνουμε χαβαλέ, να επικοινωνούμε, να μοιραζόμαστε κοινά ενδιαφέροντα, ξεκινώντας από ένα αμάξι..εδώ και καιρό μάλλον το κλίμα έχει αλλάξει..έχουμε πια άλλους προσανατολισμούς και άλλη προεία..κάποιοι από τους παλιούς περισσεύουν..δεν πειράζει..δεν πρόκειται να συνεχίσω να γράφω για τα καινούργια μέλη, στα οποία ανήκεις και συ αγαπητέ bordo..εδώ και καρό σκέφτομαι να αποχωρήσω εντελώς από την κοινότητα..με αφορμή λοιπόν αυτή την κουβέντα νομίζω πως είναι η κατάλληλη ευκαιρία να το πράξω...σας χαιρετώ όλους και ευχαριστώ εκείνους με τους οποίους ανταλλάξαμε λίγες γραμμές επικοινωνίας.. εύχομαι να συνεχίσετε να επικοινωνείτε για θέματα που πραγματικά ενδιαφέρουν όλους σας


Βρε συ;Τι ειναι αυτα;Τι παλιοι και νεοι και σχετικα;Εδω μια ΠΑΡΕΑ ειμαστε και ετσι νοιωθουν οι πιο πολλοι.Με αυτο το ΠΝΕΥΜΑ ποσταρουμε.Καθεσαι και "σκας" για το ιντερνετ και πιθανον να εισαι και λαθος,διοτι δεν ξερουμε πολλες φορες και το υφος που ποσταρει ο καθενας και αν μπορει να μεταφερει τον τροπο σκεψης του μεσα απο ενα πληκτρολογιο.Τετοιες εντασεις ανευ αιτιας και παρεξηγησεις ειναι ακυρο να μας "αναγκαζουν" να λεμε αποχωρω απο ενα χωρο που γουσταρω.Οποιος φευγει,αυτος χανει και ειμαι σιγουρος γι'αυτο.Εδω ειμαστε ολοι και ανταλλασουμε αποψεις και χαβαλεδιαζουμε...Αυτο ειναι το νετ και προσωπικα νομιζω πως η παρεα ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΥ SantaFeClub ειναι απο τις ΠΙΟ ΠΑΡΕΪΣΤΙΚΕΣ και δυνατές.Ισως και λογω μη πολυκοσμιας αλλά και λογω προσωπικης επαφης πολλων απο εμας.
Βρισκω ατοπο να αποχωρησεις για τους λογους που γραφεις,αλλά ΣΕΒΟΜΑΙ καθεναν που επιλεγει τον τροπο που θελει να ζει και να εκφραζεται.Οτι κι αν αποφασισεις εδω γυρω θα ειμαστε :)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ΜΗΧΑΝΙΚΟ Ή ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Κυρ Απρ 12, 2009 11:00 pm

dim75 έγραψε:...εδώ και καιρό σκεφτόμουν, να πάψω να είμαι μέλος ενός φόρουμ το οποίο πλέον δεν με εκφράζει στο ελάχιστο όπως λειτουργεί...καλή συνέχεια και καλό Πάσχα


Οκ Δημητρη.Εφοσον δεν σε εκφραζει η παρεα που υπαρχει εδω μεσα δεν θελω να σε πεισω για το αντιθετο.Καθενας μας αποφασιζει το καλυτερο για τον ιδιο.Οσοι πιστευουν οτι εχουν εστω και ενα θετικο να δουν στο Φορουμ ειναι εδω,μαζι μας.Καλο Πασχα και σε σενα και καλα να περνας. (0000)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ΜΗΧΑΝΙΚΟ Ή ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Κυρ Απρ 12, 2009 11:12 pm

Αμα φυγεις εσυ θα κανω απεργια πεινας και δεν θα ξαναφαω τσουρεκι τεκερνλη για .... οσο αντεξω... ()**() ()**() Με ολο το σεβασμο και επειδη με ξερετε οτι μεσα απο το χιουμορ μου αρεσει να τα λεμε,λεω να παραμερισεις τις κοντρες και τα μικρα πραγματα και τις παρεξηγησεις ανευ ουσιας και κατσε στην παρεα -ΜΗΝ ΚΟΥΝΗΘΕΙΣ ΑΠ'ΕΠΑΕ ΚΟΥΖΟΥΛΟΠΑΙΔΟ ::)))))) ()**() -γιατι σε σηκωνει το παρεακι μας.Ασε που με τα τοσα που γραφεις σιγουρα θα εχεις να πεις πολλα και να ακουσουμε πολλα...
Εαν,παρ'ολ'αυτα,εχεις αποφασισει για δικους σου λογους να μη συμμετασχεις πλεον στο Φορουμ,δεν θελω να σε πιεζω και προς Θεου δεν κανω αυτο.... (0000)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ΜΗΧΑΝΙΚΟ Ή ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ

Δημοσίευσηαπό Santa » Κυρ Απρ 12, 2009 11:55 pm

Αρχικά θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη απο όλη την παρέα που προσπάθησα να πετύχω σαν administrator παρόλο των ατελείωτων οικογενειακών και επαγγελματικών μου υποχρεώσεων που εχω αυτήν την περίοδο της ζωής μου. Είμαι 40 χρονών και βλέπω την ζωή μέρα με την ημέρα με αλλο μάτι καθώς οι εμπειρίες που αποκτώ καθημερινά με βοηθούν να προχωρώ με αισιοδοξία και να αντιμετωπίζω τις όποιες δυσκολίες ευκολότερα. Ο χρόνος μου είναι τόσο περιορισμένος που αργά το βράδυ 2 ή 3 η ώρα κάθομαι και διαβάζω τα γραφόμενά σας και ξεχνιέμαι με τα νέα σας.
Στο θέμα μας λοιπόν: Είναι δικαίωμα λοιπόν του Δημήτρη να θεωρεί τον εαυτό του δυσαρεστημένο. Αυτό τιμά όλους μας και δείχνει οτι πραγματικά ενδιαφέρεται για το club και θα πρέπει να δούμε και να προσπαθήσουμε ΟΛΟΙ μας να κάνουμε μια αναδόμηση των σχέσεων και υπόχρεώσεών μας απέναντι στο club που λέγεται SANTAFECLUB.
Η ιδέα δημιουργίας του Club εχει σαν σκοπό να φτιάξουμε μια παρέα που θα είναι αναλοίωτη στο χρόνο. Φανταστείτε λοιπόν τον εαυτό σας μετα απο καμιά 20αριά ή 30 χρόνια να θυμόσαστε τις ατελείωτες ώρες μπροστά στον Η/Υ να γράφετε την γνώμη σας για το πώς θα αντιμέτωπίσει κάποιος ένα πρόβλημα ή τι αξεσουάρ βάλαμε στο Santa μας. Θα θυμόσαστε τις συγκεντρώσεις μας και τα πειράγματά μας καθώς και το ανελέητο φαγοπότι που κάναμε στις ταβέρνες μιας και οι περισσότεροι θα έχουν χοληστερίνη ή ζαχαρο στα 70ηντα τους ή τα 60ήντα τους και δεν θα μπορούν να φάνε τόσο.... Θα θυμόμαστε τον Mathosanta που επειδή πούλησε το Santa Fe του νόμιζε οτι όλα τελείωσαν... (Προσπαθεί όμως να κάνει το πρώτο Focus 4x4 :D ...). Θα διαβάζουμε και θα θυμόμαστε παλιά post και τις παρεξηγήσεις σε αυτά και θα γελάμε λέγοντας: < Μα είναι δυνατόν να παρεξηγήθηκα για μια τόσο μικρή αιτία?>.
Το club λοιπόν δημιουργήθηκε για να μας φιλοξενήσει όλους. Είτε αυτοί γίνονται ενεργοί με την συμμετοχή τους, είτε είναι Moderator ειτε administrator είτε απλοί επισκέπτες. Ειμαστε μια Μεγάλη οικογένεια όπου όλοι μας δείχνουμε τον καλύτερό μας εαυτό και προσπαθούμε να διώχνουμε τα αρνητικά του χαρακτήρα μας αλλα και τα άγχη και τα στρές της καθημερινότητας βρίσκοντας καταφύγιο σε αυτό το forum.
Αφεντικό δεν είμαι εγώ ούτε ο Κώστας ούτε κανένας μας. Αφεντικά είστε εσείς και ειστε ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να φροντίζετε να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις.
Ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πολύ εύκολα.
Ο Γιάννης (Bordo) αλλα και ο Δήμητρης (Dim75) είναι δύο ανθρωποι υπεύθυνοι και σοβαροί που το Club μας τους έχει ανάγκη.
Όμως παρόλα αυτά ειναι δικαίωμά του να αποφασίσει κάποιος αν θα μείνει ή θα φύγει.
Θα πρέπεί όμως να σκεφτείτε οτι φεύγοντας κάποιος (ειδικά σαν τον Δημήτρη) αφήνει ένα κενό πίσω το οποίο δύσκολα θα αναπληρωθεί.
Δημήτρη, σου προτείνω να το ξανασκεφτείς (το τηλέφωνό και το pm μου το έχεις αν θές να τα πούμε πριβέ). Ελπίζω μια διαφορετική απόφαση απο αυτήν που έχεις λάβει να μας βοηθήσει όλους να δούμε λίγο διαφορετικά την παρουσία μας εδω μέσα και να κρατήσουμε το club ζωντανό και αφθαρτο στον χρόνο.
Γενικώς οι προτάσεις σας και τα παράπονά σας μπορούν να αποσταλούν ή με pm αλλα και δημόσια. Ο Κώστας και εγώ είμαστε διατεθιμένοι να τα διαβάσουμε και να διορθώσουμε οτιδήποτε πάει <στραβά>.

Τέλος θέλω να πώ οτι ειστε όλοι σας αξιέπαινοι για το ενδιαφέρον σας αλλα είστε και η πιό <όμορφη> παρέα ανθρώπων που εχω γνωρίσει. (0000)


ΥΓ. Παρεπιτώντως μήπως είμαστε λίγο {{}} ????
Άβαταρ μέλους
Santa
Site Administrator
Site Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 1267
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2007 10:57 pm
Τοποθεσία: Αγ. Παρασκευή

Re: ΜΗΧΑΝΙΚΟ Ή ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Δευτ Απρ 13, 2009 3:17 pm

Santa έγραψε:ΥΓ. Παρεπιτώντως μήπως είμαστε λίγο {{}} ????


Kανονισε να σε καμω Ban που ολο Off Topic γραφεις!!! ()**()
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Επόμενο

Επιστροφή στο Προβλήματα / Συμβουλές του Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης