Πανελληνια Συναντηση SantaFeδων Καλοκαιρι 2008

Όλη η Ελλάδα με Santa Fe!!

Πανελληνια Συναντηση SantaFeδων Καλοκαιρι 2008

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τρί Μάιος 13, 2008 9:51 pm

Λοιπον.Η ιδεα επεσε και περιμενω ανταποκριση,συμμετοχες μα ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ την βοηθεια και την αποψη ολων μας.Κατα Ιουλη μηνα ,το πότε ακριβως θα το συζητησουμε εγκαιρως ωστε να βολευει ολους μας,ειπαμε για να ανεβουμε στις Κορυφες του Ολυμπου...Διαδρομες χωματινες εκει πανω με θέα στο Βουνο των Θεων και φυσικα μπολικη ασφαλτινη διαδρομη μεχρι να προσεγγισουμε στον Ολυμπο...Απ'ολα θα χει ο μπαξες λοιπον....
Για να οργανωθουμε απο νωρις λοιπον και οσο περισσοτεροι τοσο καλυτερα.Η οργανωση θελει χερια,ιδεες,υπευθυνοτητα και συμμετοχες...Πανω απ'ολα ομως θελει ΜΕΡΑΚΙ και ΟΡΕΞΗ...Και με δεδομενο οτι η ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ υπαρχει...για παμεεε (**)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Πανελληνια Συναντηση SantaFeδων Καλοκαιρι 2008

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τρί Μάιος 13, 2008 10:08 pm

Κατ'αρχας να δωσω καποιες κατευθυνσεις πώς το σκεφτομαι και το συζηταμε.Πρεπει να ξεκαθαριστει αν θελουμε να παμε αντροπαρεα,δηλαδη πιο "σκληροπυρηνικο" ή αν θα ακολουθησουν και οικογενειες οπότε και θα υπαρξει πιο βατό προγραμμα και διαμονη- σίτιση...Αυτο πρεπει κατα την γνωμη μου να ξεκαθαριστει πρωτιστως ωστε πανω και συμφωνα σε αυτο να στηθει το ολο πλανο!Κατα δευτερον ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ να δηλωνουμε συμμετοχες οσοι επιθυμουμε να ακολουθησουμε.Ομως να δωσουμε και μια ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ημερομηνια μεσα απο το πότε βολευει καθενα μας και να το προσαρμοσουμε καταλληλα! Εν συνεχεια να ξεκαθαρισω οτι τα παντα ειναι συζητησιμα και καθε βοηθεια επι της οργανωσης δεκτη και επιθυμητη.Η δικη μου προταση ειναι για 3ημερο ΦΟΥΛ...Τι εννοω. Ξεκιναμε οι Κρητικοι,οι Αθηναιοι,Οι Σαλονικαιοι,οι Πατρινοι και ολοι οι ανα την Ελλαδα φιλοι και βρισκομαστε οσοι βολευει να ανηφορισουμε ή κατηφορισουμε προς Ολυμπο να συνταξιδεψουμε.Το πρωτο σημειο συναντησης ΟΛΩΝ θα ειναι σε οικισμο στις προποδες του Ολυμπου.Και εκει αρχιζει η διαδρομη-προγραμμα.Ολο αυτο θα διαρκεσει 3 ημερες...Τι λετε;
Οσες ιδεες εχετε επι διαφορετικου αλλά και συγκεκριμενου,εδω ειμαστε για να τις συζητησουμε...
Μια παρακληση μονον,και αν θελουμε την ακολουθουμε.Ισως και "ατυπα" να ειναι μια Πανελληνια Συναντηση Santa Fe Club...αν κανω κατι λαθος με διορθωνετε...Αποψη μου θα ηταν να συμμετεχουμε ΜΟΝΟ Santa Fe αυτοκινητα στην εκδρομη... (0000)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Πανελληνια Συναντηση SantaFeδων Καλοκαιρι 2008

Δημοσίευσηαπό webfox » Τετ Μάιος 14, 2008 10:04 am

Λοιπόν, όπως δήλωσα και αλλού, εγκώ μέσα...
Αλλά θα πρέπει να πάρω και οικογένεια, μιας και λόγω των πολλών επαγγελματικών μου υποχρεώσεων τους οφείλω ταξίδια.

Τουλάχιστον για μας ΔΕΝ τίθεται θέμα σκληρού ή μαλακού Off Road...όλα τα μασάμε οικογενειακός!

Για να καταλάβεις όταν πρωτογνώρισα την κυρά μου είχα την "φαϊνή" ιδέα να της γνωρίσω τον κόσμο του εντούρο...την ανεβάζω λοιπόν στο δίτροχο και κατάφερα στα πρώτα 15 χιλιόμετρα να την βουλιάξω ΜΑΖΙ με το Kawasaki (και μένα) σε ένα ποτάμι (Αποσελέμι) που για κακή μου τύχη έτυχε να φέρει παραπάνω νερό από συνήθως...(έφαγα βέβαια ατέλειωτο ((:::)) ).

Φυσικά δεν θα έρθει η μικρή (2 ετών), αλλά η μεγάλη (10) δεν μασάει (έχει συνηθίσει τις ταλαιπωρίες από τον πατέρα της ;) ).

Θα ήταν πράγματι ΥΠΕΡΟΧΑ αν μαζευόμαστε όσο το δυνατόν περισσότεροι απ' όλες τις γωνιές της χώρας...
ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ πλάκα, ΚΑΛΟ φαγητό (ο Μαθουσάλας θα μας πιάνει αγριογούρουνα... (**) ) και νομίζω ότι ήδη ο τρόπος που περνάμε εδώ στο φόρουμ προμηνύει για το πόσο ΤΕΛΕΙΑ θα περάσουμε όταν συναντηθούμε...

Όσο για την ημερομηνία θα φροντίσουμε να μας βολέψει το καλύτερο δυνατόν.
Φάνης
Άβαταρ μέλους
webfox
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 21, 2008 5:25 pm

Re: Πανελληνια Συναντηση SantaFeδων Καλοκαιρι 2008

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τετ Μάιος 14, 2008 11:06 am

Κι εγω συμφωνω για οικογενειακως...Θα φερω και τη γυναικα και τη μεγαλη(7 ετων)κορη μαζι... Αλλος;....Αντε δηλωστε για να φτιαξουμε ημερομηνιες και προγραμμα... (**)
Καλο ειναι να λεμε και στο περιπου πότε βολευει τον καθενα ημερολογιακα... ;)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Πανελληνια Συναντηση SantaFeδων Καλοκαιρι 2008

Δημοσίευσηαπό gbes » Τετ Μάιος 14, 2008 1:55 pm

Μέσα και 'γω. Πάντα η οικογένεια ακολουθεί και στα εύκολα αλλά και στα δύσκολα. Τον όλυμπο τον έχω περπατήσει μέχρι και το κομμάτι από παλαιά Βροντού και προσκύνημα στην Αγία κόρη. υπέροχη χωμάτινη ομαλή διαδρομή.
Αφού το μαύρο κουτί των αεροπλάνων δεν παθαίνει τίποτα γιατί δε φτιάχνουν και ένα santa - fe ;;;
Άβαταρ μέλους
gbes
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 9:13 am

Re: Πανελληνια Συναντηση SantaFeδων Καλοκαιρι 2008

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τετ Μάιος 14, 2008 4:05 pm

gbes έγραψε:Μέσα και 'γω. Πάντα η οικογένεια ακολουθεί και στα εύκολα αλλά και στα δύσκολα. Τον όλυμπο τον έχω περπατήσει μέχρι και το κομμάτι από παλαιά Βροντού και προσκύνημα στην Αγία κόρη. υπέροχη χωμάτινη ομαλή διαδρομή.


Ωραια...κι επ'ευκαιρειας να πω οτι οσοι εχουν γνωση διαδρομων,συγκεκριμενων,με ιδία αποψη για την βατότητα με αυτοκινητο,αλλά και γυρω ενναλακτικες για σιτιση και ελευθερο camping...θα φανουν ΠΟΛΥ χρησιμοι!!! ;)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Πανελληνια Συναντηση SantaFeδων Καλοκαιρι 2008

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Παρ Μάιος 16, 2008 10:56 pm

Λοιπον για να γινει και συγκεκριμενο το θεμα "Ολυμπος".Μεχρι στιγμης εχουμε και λεμε...
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ:
1.mAthosantas
2.webfox μετα της συζυγου και κορης (ατομα 3)
3.gbes (ατομα ;)
4........
ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΤΕ οσοι επιθυμουν να συμμετασχουν

ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:
Παρακαλω δηλωστε πότε περιπου σας βολευει ημερομηνια ωστε να φτιαξουμε και ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ημερομηνια...

Να τελειωνουμε ενα-ενα τα θεματα ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ και ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ωστε να ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΠΟΣΟΙ & ΠΟΤΕΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΜΑΪΟΥ και να ασχοληθουμε απο αρχες Ιουνη με το προγραμμα της εκδρομης(διαδρομες-διαμονη- φαγητο) ... Δεν θελω να αφησουμε ΤΙΠΟΤΑ στην "τυχη" και στη μοιρα του.Να παμε αλλά να το χαρουμε οσο μπορουμε και προπαντως με ΑΣΦΑΛΕΙΑ.Μικροαλλαγες στο προγραμμα σιγουρα θα αφησουμε το ενδεχομενο να υπαρξουν,αν συμφωνηθει απ'ολους και στην πορεια βρεθει κατι που να αξιζει...
Ακουω αποψεις... (0000)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Πανελληνια Συναντηση SantaFeδων Καλοκαιρι 2008

Δημοσίευσηαπό TZIMIS » Παρ Μάιος 16, 2008 11:50 pm

Mεσα και εγω (4 ατομα οικογενειακως) τα 3 κοριτσια μου (ακολουθούν παντού) και εγώ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TZIMIS
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Τρί Απρ 01, 2008 1:12 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Πανελληνια Συναντηση SantaFeδων Καλοκαιρι 2008

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Σάβ Μάιος 17, 2008 12:24 am

Οπότε ανακεφαλαιωνουμε για συμμετοχες... (**)
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ:
1.mAthosantas μετα της συζυγου και κορης (3 ατομα)
2.webfox μετα της συζυγου και κορης (3 ατομα)
3.gbes (ατομα ;;; )
4.ΤΖIMIS μετα των γυναικων του(4 ατομα)
5..............

ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΤΕ οσοι επιθυμουν να συμμετασχουν

ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:

Προσωπικα θα με βολευε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σαν ημερομηνια το πρωτο ΠαρασκευοΣαββατοΚυριακο του Ιουλη,4-5-6 ...Πώς το βλεπετε;... :)))
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Πανελληνια Συναντηση SantaFeδων Καλοκαιρι 2008

Δημοσίευσηαπό webfox » Σάβ Μάιος 17, 2008 8:42 pm

Η ημερομηνία βολεύει και μας...γουστάρω έτσι που μαζευόμαστε (**) (**) (**)
Ά και κανονίστε να μας πάτε σε κανένα σημείο δύσκολο με κολλήματα όπου θα μας βρούνε μετά από 3 χρόνια :lol:
Φάνης
Άβαταρ μέλους
webfox
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 21, 2008 5:25 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Πανελλήνιες Εκδρομές και Συναντήσεις Μελών Santa Fe Club

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης