Οδήγηση στο ΧΙΟΝΙ

Τι πρέπει να ξέρει ο σωστός οδηγός 4χ4...

Re: Οδήγηση στο ΧΙΟΝΙ

Δημοσίευσηαπό Bordo » Παρ Νοέμ 20, 2009 1:01 am

δεν το βλεπω να χιονιζει φετος οποτε ασ αφησουμε τις αλυσιδες για του χρονου smokeσημερα ειχε 24 και το σαββατοκυριακο θα παει 27 Παντος κωστα το ρενο αλπινα ηταν ειναι και θα ειναι και γ@@@μω τα αμαξια (thumbs)
Superb έγραψε:Μην τα μπλεκετε τοσο πολυ και γενικευετε..Εδω εσας σας ενδιαφερει το θεμα αλυσιδων για τα SantaFe...και εδω πρεπει να μεινουμε. Μην αρχισουμε και λεμε για Renault Alpina Biturbo σε κατηφορικη φουρκετα χωματινη αργη που ανοιγει σε ανοιχτη δεξια των 60 και ανηφοριζει σε χιονισμενο πατημενο... (())) γιατι μονο ακρη δεν θα βρεθει... (popcorn) (popcorn) (popcorn)
Νομιζω!; (()0)
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: Οδήγηση στο ΧΙΟΝΙ

Δημοσίευσηαπό SANTAGR » Παρ Νοέμ 20, 2009 11:27 am

Bordo έγραψε:δεν το βλεπω να χιονιζει φετος οποτε ασ αφησουμε τις αλυσιδες για του χρονου smokeσημερα ειχε 24 και το σαββατοκυριακο θα παει 27 Παντος κωστα το ρενο αλπινα ηταν ειναι και θα ειναι και γ@@@μω τα αμαξια (thumbs)
Superb έγραψε:Μην τα μπλεκετε τοσο πολυ και γενικευετε..Εδω εσας σας ενδιαφερει το θεμα αλυσιδων για τα SantaFe...και εδω πρεπει να μεινουμε. Μην αρχισουμε και λεμε για Renault Alpina Biturbo σε κατηφορικη φουρκετα χωματινη αργη που ανοιγει σε ανοιχτη δεξια των 60 και ανηφοριζει σε χιονισμενο πατημενο... (())) γιατι μονο ακρη δεν θα βρεθει... (popcorn) (popcorn) (popcorn)
Νομιζω!; (()0)

Είσαι ο BORDO και μόλις τελείωσες.αχααχαχαχαχαχ ::)))))) ::)))))) ::)))))) ::))))))

Έχεις καμιά συγκένια με την ΠΕΤΡΟΥΛΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ
'''SANTAGR''' (0000)
Εικόνα
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΎΩ V6-2700cc
Άβαταρ μέλους
SANTAGR
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1774
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 9:04 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Οδήγηση στο ΧΙΟΝΙ

Δημοσίευσηαπό akis73 » Σάβ Νοέμ 28, 2009 6:18 pm

καλά όλα αυτά, αλλά μήπως η λύση λέγεται "χιονολάστιχα", μιάς που μπορείς να αποφύγης τις αλυσίδες.
____...____...___

Akis Santa Fe '09 2700cc V6
akis73
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2009 1:08 am
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Οδήγηση στο ΧΙΟΝΙ

Δημοσίευσηαπό SRB » Σάβ Νοέμ 28, 2009 6:33 pm

akis73 έγραψε:καλά όλα αυτά, αλλά μήπως η λύση λέγεται "χιονολάστιχα", μιάς που μπορείς να αποφύγης τις αλυσίδες.

Συμφωνω, αλλα πρεπει να ζεις κοντα σε περιοχη με χιονι, αλλιως θα κουβαλας 4 ζαντολαστιχα? :( :(
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: Οδήγηση στο ΧΙΟΝΙ

Δημοσίευσηαπό reniakar » Σάβ Νοέμ 28, 2009 6:35 pm

Γ ια την περιοχη σου ειναι η ενεδεδειγμενη λυση για εμας τους νοτιους ομως δεν ειναι οτι καλυτερο.
Γ Ι Α Ν Ν Η Σ
Άβαταρ μέλους
reniakar
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 12, 2009 11:22 am

Re: Οδήγηση στο ΧΙΟΝΙ

Δημοσίευσηαπό akis73 » Σάβ Νοέμ 28, 2009 6:55 pm

Φίλε SRB τα Γιαννενα απέχουν μόλις 1:30ώρα από την Βασιλιτσα και 2:00 ώρες από το Σέλι. Και για να καταθ'εσω την προσωπική μου εμπειρία. Έχω χιονολάστιχα στο accent από Δεκέμβριο - Μάρτιο και η συμπεριφορά του, όχι μόνο στο χιόνι αλλά και στον βρεγμενο δρόμο , είναι καταπληκτική. (thumbs) (thumbs)
Εξάλου μην ξεχνάμε ότι η ζημιά που κυνδινευεις να πάθεις αν φύγεις στο χιόνι θα είναι πολύ μικρότερη από την αξία των χιονολάστιχων.
Λόγο του ότι από το 1992 πηγαίνω στα χιονοδρομικά, έχω δεί ζημιές και ζημιές, [][] κυρίος σε 4χ4 λόγο υπερεκτίμησης των δυνατοτήτων τους. [][]
____...____...___

Akis Santa Fe '09 2700cc V6
akis73
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2009 1:08 am
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Οδήγηση στο ΧΙΟΝΙ

Δημοσίευσηαπό SRB » Σάβ Νοέμ 28, 2009 10:12 pm

akis73 έγραψε:Φίλε SRB τα Γιαννενα απέχουν μόλις 1:30ώρα από την Βασιλιτσα και 2:00 ώρες από το Σέλι. Και για να καταθ'εσω την προσωπική μου εμπειρία. Έχω χιονολάστιχα στο accent από Δεκέμβριο - Μάρτιο και η συμπεριφορά του, όχι μόνο στο χιόνι αλλά και στον βρεγμενο δρόμο , είναι καταπληκτική. (thumbs) (thumbs)
Εξάλου μην ξεχνάμε ότι η ζημιά που κυνδινευεις να πάθεις αν φύγεις στο χιόνι θα είναι πολύ μικρότερη από την αξία των χιονολάστιχων.
Λόγο του ότι από το 1992 πηγαίνω στα χιονοδρομικά, έχω δεί ζημιές και ζημιές, [][] κυρίος σε 4χ4 λόγο υπερεκτίμησης των δυνατοτήτων τους. [][]

Συμφωνω Ακη, και μ`αυτα που γραφεις, πρεπει να κανονισουμε συναντηση μεσα στον χειμωνα, ΑΙΝΤΕ ΝΑ ΧΙΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ (cold) (cold) (cold) (cold) (cold) (cold) (cold) (cold) (cold)
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: Οδήγηση στο ΧΙΟΝΙ

Δημοσίευσηαπό reniakar » Σάβ Νοέμ 28, 2009 11:47 pm

Κι εγω μεσα ειμαι να θυμηθω τα παλια σε Μετσοβο Ζαγοροχωρια κανονιστε το και παμε .
Γ Ι Α Ν Ν Η Σ
Άβαταρ μέλους
reniakar
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 12, 2009 11:22 am

Re: Οδήγηση στο ΧΙΟΝΙ

Δημοσίευσηαπό foudou » Τετ Δεκ 09, 2009 7:22 pm

foudou
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 7:00 pm
Τοποθεσία: αγια βρβαρα

Re: Οδήγηση στο ΧΙΟΝΙ

Δημοσίευσηαπό akis73 » Σάβ Ιαν 02, 2010 6:57 pm

Μόλις μπήκε το 2010 και τα πρώτα χιόνια ήρθαν thewave (welcome) thewave . Κάλεσμα στους λάτρεις των snowsport για συνάντηση ατα ΨΗΛΑ (cold) (cold) (cold) (cold) (cold)
____...____...___

Akis Santa Fe '09 2700cc V6
akis73
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2009 1:08 am
Τοποθεσία: Γιάννενα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Συμβουλές / Μαθήματα για off-road οδήγηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης