ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 4Χ4

Τι πρέπει να ξέρει ο σωστός οδηγός 4χ4...

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 4Χ4

Δημοσίευσηαπό kos4wd » Σάβ Ιαν 31, 2009 12:09 pm

ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ

Αντιπρόσωποι υπάρχουν σε
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΒΥΡΩΝΕΙΑ ΣΕΡΡΩΝ
ΕΒΡΟΣ
ΕΔΕΣΣΑ
ΚΑΒΑΛΑ
ΞΑΝΘΗ
KOMOTHNH
ΚΡΗΤΗ
ΧΑΝΙΩΝ
ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ
ΣΥΡΟΣ
ΣΑΜΟΣ
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
ΚΥΠΡΟΣ
ΛΕΣΒΟΣ
ΛΙΒΑΔΕΙΑ
MAΓΝΗΣΙΑ
Κέρκυρα
νομου θεσπρωτιας
SERRES
ΒΕΡΟΙΑΣ
ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
TRIKALΑ
ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Αγιά Λαρίσης
KAΡΠΕΝΗΣΙ
ΑΡΤΑ
ΓΡΕΒΕΝΑ
KILKIS
Πολυκαστρο Ν.Κιλκις (ορος παικο)
Αριδαίας ή αλλιώς Αλμωπία του Ν. Πέλλας 30 χιλιόμετρα απο την Έδεσσα. όρος Πάικο και το όρος Βόρας. θερμά λουτρα Πόζαρ.
AΓΡINIO
NAYPAKTIA
ΕΥΒΟΙΑ ΒΟΡΕΙΑ
ΕΥΒΟΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ
ΑΝΟΙΞΗ-ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟ-ΕΚΑΛΗ-ΕΡΥΘΡΑΙΑ.
Αθηνα- Χολαργος
Κρυονερίου - Αγίου Στεφάνου Αττικής .
προποδες της Παρνηθας
Περιοχή Καπανδρίτι, Βαρνάβα, Γραμματικό, Μαραθώνα καθώς επίσης και Κιούρκα, Ιπποκράτειο.
περιχωρα των Αθηνων,οπως και Παρνασσο και Ζηρεια .
ιλιον-περιστερι. ποικοιλον ορος πετρουπολη-αιγαλεω-καματερο.
Άγιο Στέφανο, Γραμματικό, Βαρνάβα, Μαλακάσα, Αυλώνα,
ΣΑΛΑΜΙΝΑ
LOYTRAKI
KORINΘΟΣ
ΠΑΤΡΑ
ΔΡΑΜΑ
ΝΑΥΠΛΙΟ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΘΗΒΑ
AIGIO

ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ
Στείλτε τ όνομα σας και το τηλ σας με περιοχή ευθύνης στο 4x4@4wd-hellas.gr η στα τηλ 6977000901 6932136259 2242026603
kos4wd
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 12:06 pm

Re: ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 4Χ4

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Σάβ Ιαν 31, 2009 6:08 pm

Και τι ακριβως κανουν εκει;Δηλαδη αν χρειαστω πχ την βοηθεια καποιου απο Πατρα τι θα πρεπει να κανω;Ή αν παω μια εκδρομη στα βουνα της Κω ή της Εδεσσας,που θα απευθυνθω αν χρειαστω βοηθεια;... :?
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 4Χ4

Δημοσίευσηαπό SANTAGR » Σάβ Ιαν 31, 2009 6:49 pm

Τη είναι αυτό πάλι <<::::>> δεν καταλάβαμε τίποτα :shock: :shock: :? :?
'''SANTAGR''' (0000)
Εικόνα
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΎΩ V6-2700cc
Άβαταρ μέλους
SANTAGR
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1774
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 9:04 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 4Χ4

Δημοσίευσηαπό dim » Σάβ Ιαν 31, 2009 6:54 pm

SANTAGR έγραψε:Τη είναι αυτό πάλι <<::::>> δεν καταλάβαμε τίποτα :shock: :shock: :? :?



Πανελλαδική Ομάδα βοήθειας 4χ4

Η ιδέα ξεκίνησε το 2003 στη πανελλήνια συνάντηση συλλόγων 4Χ4 στη Θεσσαλονίκη. Η αρχή έγινε με τοπική δημιουργία ομάδας βοήθειας και εξελίχτηκε (μέσω των συλλόγων ) σε πανελλαδική.
Στην επόμενη συνάντηση στη Καβάλα το 2004 κανονίστηκε και site για την ομάδα στο http://www.4wd-hellas.gr
Μέχρι τώρα αφορούσε τους συλλόγους αλλά πλέον αφορά τον κάθε κάτοχο τετρακίνητου οχήματος είτε είναι μέλος σε λέσχη είτε όχι.
Μια εθελοντική προσπάθεια από μέλη των συλλόγων 4χ4 με σκοπό την ανάδειξη της τετρακίνησης σε όλη την Ελλάδα και τη παροχή ΔΩΡΕΑΝ βοήθειας σε όποιον χρειάζεται
Κάθε σύλλογος όρισε από 2 αντιπροσώπους στην ομάδα και έχουν ως υποχρέωση να βοηθάνε (όταν και αν μπορούν κάθε κάτοχο τετρακίνητου που χρειάζεται κάποια βοήθεια0
Από «ξεκόλημα» αν βρίσκεται κοντά στο όχημα μέχρι και πληροφορίες για διαδρομές , διαμονή η διατροφή στη περιοχή που βρίσκεται κάποιος. Είτε ακόμα και πληροφορίες για τηλέφωνο οδικής βοήθειας της περιοχής που βρίσκεται το όχημα
Ας μη ξεχνάμε ότι όλοι είναι εθελοντές και παρέχουν κάθε βοήθεια αν και εφόσον μπορούν
Συνηθίζετε όμως τα μέλη των συλλόγων πάντα να βοηθούν όσους τετρακίνητους το χρειάζονται

Θα οριστεί προσωρινά ένα κινητό μέχρι τη στιγμή που θα δοθεί πενταψήφιο νούμερο του ΟΤΕ τηλ 6977000901 και θα λειτουργεί γραμματεία υποστήριξης 24 ώρες το 24ωρο και θα δίνονται τα τηλέφωνα των μελών της ομάδας βοήθειας 4χ4 στη περιοχή που χρειάζεται.

Μέχρι τώρα υπάρχουν αντιπρόσωποι σε πολλά μέρη της Ελλάδος και μπορούν να δηλωθούν ως αντιπρόσωποι της ομάδας στις περιοχές που δεν υπάρχουν λέσχες 4Χ4 και άλλοι
Προϋπόθεση θα είναι να είναι μέλη σε κάποια εθελοντική οργάνωση ( Ομάδα διάσωσης , Σαμαρείτες η σε club 4x4 κλπ) και θα δηλωθεί μέσω αυτής της οργάνωσης μέλος για να αποφευχθούν τυχόν κερδοσκοπικές προσπάθειες
Σας περιμένουμε
Το παρόν μέχρι τώρα έχουν δώσει οι
Κύπρος Αθήνα Θεσσαλονίκη Αρτα Γιάννενα Κω Ρόδο Κρήτη Γρεβενά Μυτιλήνη Καβάλα Λειβαδειά Κομοτηνή Μαγνησία Ναύπλιο Καρδίτσα Εβρος
Περιμένουμε εθελοντές και από την υπόλοιπη Ελλάδα
τηλ 6977000901 email 4x44wd-hellas.gr
Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ
ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΟΥ

Γιατι οταν τελειωνουν τα λεφτα ... περισσεύει μηνας;
Άβαταρ μέλους
dim
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 3:55 pm
Τοποθεσία: Κερατεα

Re: ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 4Χ4

Δημοσίευσηαπό SANTAGR » Σάβ Ιαν 31, 2009 7:39 pm

Ε τότε εγώ είμαι μέσα ;)
'''SANTAGR''' (0000)
Εικόνα
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΎΩ V6-2700cc
Άβαταρ μέλους
SANTAGR
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1774
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 9:04 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 4Χ4

Δημοσίευσηαπό SantaFe_Lover » Κυρ Φεβ 01, 2009 11:52 am

Εννοείται και εγώ μέσα. Αλλά νομίζω πως χρειάζονται περισσότερες πληροφορίες και ίσως μια πρώτη επαφή με τους οργανωτές-συντονιστές της συγκεκριμένης ομάδας για αποσαφήνιση των όποιων αποριών. Ποιός μπορεί να το κανονίσει αυτό, εφόσον πρώτα έχουμε καλή εικόνα και από το δικό μας club για το ποιοί τελικά θα συμμετέχουν;
Παναγιώτης

Πριν ερωτευτείς δυο λαμπερά μάτια, σιγουρέψου ότι δεν είναι ο ήλιος που φωτίζει πίσω από ένα άδειο κεφάλι...
Άβαταρ μέλους
SantaFe_Lover
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2008 10:29 am
Τοποθεσία: Μαρούσι, Αττική

Re: ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 4Χ4

Δημοσίευσηαπό sts4x4 » Κυρ Φεβ 01, 2009 6:59 pm

Χρειάζεται μια σοβαρή και εμπεριστατωμένη ενημέρωση επί του θέματος, γιατί μόνο γνωρίζοντας τις παραμέτρους και τις δράσεις μπορεί κανείς να συμμετάσχει και να προσφέρει τα μέγιστα σε αυτή την πρωτοβουλία.
Ίσως το μήνυμα που δημοσίευσε ο kos4wd να μην έγινε με τον ορθότερο τρόπο, έτσι ώστε όλοι εμείς να καταλάβουμε περί τίνος πρόκειται.
sts4x4
 

Re: ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 4Χ4

Δημοσίευσηαπό kos4wd » Σάβ Ιαν 08, 2011 5:49 pm

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΟΧΗΜΑ ΣΤΟ ΚΑΙΜΑΚΤΣΑΛΑΝ
ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ?
ΚΑΛΕΣΤΕ ΣΤΟ 6977000901 ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ

ΔΕΙΤΕ ΝΕΟΤΕΡΑ ΕΔΩ ΠΡΙΝ ΚΑΛΕΣΕΤΕ http://www.4wd-hellas.gr/forum/viewtopi ... 0120#10120


Ως αναφορά τα ερωτήματά σας (που μόλις τ΄ωρα είδα ) sorry αλλά δεν έλαβα μήνυμα απάντησης
πείτε μου τι ακριβώς θέλετε να μάθετε.
προκειται για μια εθελοντικη ομαδα
kos4wd
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 12:06 pm

Re: ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 4Χ4

Δημοσίευσηαπό kos4wd » Τετ Μάιος 04, 2011 6:56 pm

Aγαπητοί φίλοι εθελοντές
Λέγομαι Χρήστος Σιδέρης (απο τη Κω) και απο το 2004 (που η ομάδα βοήθειας έγινε πανελλαδική στη συνάντηση των συλλόγων 4χ4 στη Καβάλα) είμαι ο συντονιστής της ομάδας.
Περάσαν 8 χρόνια με επιτυχία απεγκλωβισμών περί των 95 %
Θέλω πρώτ απ όλα να σας ευχαριστήσω όλους για τη συμμετοχή σας και τη βοήθειά σας.
Θα ήθελα να παρακαλέσω τους συλλόγους 4χ4 η άλλες αναγνωρισμένες μη κυβερνητικές εθελοντικές οργανώσεις να συνεχίσουν αυτό που ξεκινήσαμε το 2004.
Εχω κουραστεί και πλέον μας πήραν και λίγο τα χρόνια και ξυπνάει και το μωρο όποτε βράδυ χτυπάει το κινητό μου.lol
Αν υπάρχει κάποια πρόταση θα ήθελα να σταλεί εγγράφως απο τον όποιο σύλλογο προς το 4x4@4wd-hellas.gr και εγώ θα το συζητήσω με τις λέσχες που το ξεκίνησαν(ΣΤΕΒΕ Εκάλη Περιστέρι Καβάλα Ορεστιάδα Χανιά Κω αν θυμάμαι καλά και τις οποίες ήδη έχω ενημερώσει αλλά δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση) και θα σας ενημερώσω
Ελπίζω στη βοήθειά σας.
Ενα αρχείο 50 λεσχών η ομάδων με τα μέλη τους και πάνω απο 100 εθελοντές που μπορεί να μην ανήκουν σε συλλόγους είναι η παρακαταθήκη ΣΑΣ
Σας ευχαριστώ
ΥΓ .ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΣΗΜΕΡΑ Η ΟΜΑΔΑ
kos4wd
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 12:06 pm

Re: ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 4Χ4

Δημοσίευσηαπό kos4wd » Τρί Οκτ 18, 2011 11:43 pm

Και νέα επέμβαση με απεγκλωβισμό περισσοτέρων απο 4 οχήματα στη περιοχή των Σπάτων.CHEROKKE κόλλησε σε δύσβατη περιοχή με πολύ λάσπη .Πολλοί περαστικοί προσπάθησαν να βοηθήσουν ανεπιτυχώς με αποτέλεσμα να καλλήσουν και αυτοί.Η επέμβαση των εθελοντών της ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 4Χ4 ήταν άμεση όταν ειδοποιήθηκαν απο το συντονιστικό κέντρο της Κω
.Ευχαριστούμε τον εθελοντή Γιάννη απο τη Λούτσα που βοήθησε.
Ελάτε και σεις στη παρέα των εθελοντών της ομάδας μας.
Παρακαλούνται τα μέλη να επικαιροποιήσουν τα τηλέφωνά του καιτα εμαιλ τους αναφέροντας και περιοχή ευθύνης στο 4x4@4wd-hellas.gr η στο 6977000901
kos4wd
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 12:06 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Συμβουλές / Μαθήματα για off-road οδήγηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες