ΠΑΤΑΤΕ ΧΩΜΑ?

Τι πρέπει να ξέρει ο σωστός οδηγός 4χ4...

Re: ΠΑΤΑΤΕ ΧΩΜΑ?

Δημοσίευσηαπό ΣΑΚΗΣ » Δευτ Δεκ 01, 2008 11:28 pm

δημητρη εγω δοκιμασα σε πολυ δυσκολες καταστασεις το s.f 1 λογω του κυνηγιου και με αφησε παρα πολυ ικανοποιημενο. για να καταλαβεις τι εννοω΄΄ αποτομη ανηφορα μετα απο βροχη λασπες του σκοτωμου στροφες πεταλα νεροφαγιες μισο μετρο επειδη περνουν τα unimag των υλοτομων εγω με τρειλερ με 5 σκυλια καιοι δυο κολλητοι μου αρα καταλαβαινεις οτι δεν μπορω να ζητησω κατι παραπανω απο το οχημα αυτο αν και με πονεσε η καρδια μου απο κατι λακουβες . λογω οτι εμεις δεν εχουμε τα αργα πρεπει να μπουμε λιγο πιο γρηγορα στα δυσκολα. εχει μεγαλη σημασια το λαστιχο γιατι απο δυναμη εχουμε χωρις καλα πατουμενα ομως αστα να πανε
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΣΑΚΗΣ
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 04, 2008 7:26 pm
Τοποθεσία: τουμπα θεσσαλονικη

Re: ΠΑΤΑΤΕ ΧΩΜΑ?

Δημοσίευσηαπό mudman » Τρί Δεκ 02, 2008 1:10 am

Χώμα;Μονο;Και λάσπη και χιόνι και πέτρες και ποτάμια.Το SANTA FE περνάει με τον απαραίτητο σεβασμό και με την προυπόθεση οτι ΞΕΡΕΙΣ πότε θα κάνεις πίσω.Βεβαίως και έχω κολλήσει και εχω γυρίσει πίσω αλλά όλα παίζουν εκεί έξω.
Μια παρατήρηση μόνο, το βουνο και η κακομεταχείριση θα φέρει ως προίκα μικροτριγμούς ίσως και μόνιμους

((**))
Συνημμένα
mud.jpg
mud.jpg (90.22 KiB) 6351 προβολές
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΕΙΝΕ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΧΑΣΑΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
Άβαταρ μέλους
mudman
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 11:56 pm
Τοποθεσία: Νεα Αρτακη (Ευβοια)

Re: ΠΑΤΑΤΕ ΧΩΜΑ?

Δημοσίευσηαπό mudman » Τρί Δεκ 02, 2008 1:50 am

Οι τριγμοί δεν είναι κάτι που μου εχεί μείνει στο Santa αλλά λόγο πλαισίου σίγουρα κάτι θα πάρω στο τέλος ::()
(Πάρκαρε κάπου που οι τροχοί σου δεν Πατούν στο ίδιο επίπεδο και άνοιξε το πορτπαγκάζ για να καταλάβεις τις στρεβλώσεις <::> )
Το καλύτερο παιχνιδι πάντως είναι στο βρεγμένο γρασίδι ()**() ()**() ()**()
Συνημμένα
karpenisi 1.jpg
karpenisi 1.jpg (69.38 KiB) 6338 προβολές
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΕΙΝΕ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΧΑΣΑΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
Άβαταρ μέλους
mudman
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 11:56 pm
Τοποθεσία: Νεα Αρτακη (Ευβοια)

Re: ΠΑΤΑΤΕ ΧΩΜΑ?

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τρί Δεκ 02, 2008 1:51 pm

Τωρα να πω οτι δεν παω χωμα...μαλλον θα ζηλεψει ο Πινοκιο ()**() ΦΥΣΙΚΑ και παω με καθε ευκαιρια,γιαυτο αλλωστε πηρα ενα SUV.Για να μπορω,κατα το δυνατον,να τα συνδιαζω ολα...Θελω να πω οτι οι off-road ανησυχιες μας εχουν να κανουν με 2 ΒΑΣΙΚΟΥΣ παραγοντς
1)Οσο πιο off ελαστικα τοσο το καλυτερο,με το δυσαναλογο βεβαια τιμημα στα on κομματια...
2)Δεν υπερεκτιμουμε ΠΟΤΕ τις δυνατοτητες του οχηματος μας...Καλο ειναι να κανουμε βημα-βημα την επαφη μας με το off κομματι.Ολοενα και περισσοτερο και πιο δυσκολο αλλά ποτέ με τη μια στα βαθια...
Ειναι βεβαια απο κει και μετα παρα πολλοι παραγοντες που εχουν να κανουν με την ενασχοληση μας με το "αθλημα" του off-road...οσο βαθαινουμε τοσο πιο απαιτητικο γινεται και συναμα τοσο πιο ομορφο ομως. Εξαρταται απο τον καθενα μας πόσο αποφασισμενος ειναι για να παιζει με το θηριο!
Προσωπικα με καθε μεσο,αυτοκινητο ή μοτοσυκλετα καθε φορα που βρισκω χρονο ΓΟΥΣΤΑΡΩ να βρισκομαι πανω στα βουνα...Με φτιαχνει! (**)
Συνημμένα
A1.jpg
A1.jpg (75.39 KiB) 6309 προβολές
off .jpg
off .jpg (168.74 KiB) 6309 προβολές
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ΠΑΤΑΤΕ ΧΩΜΑ?

Δημοσίευσηαπό NIKOS » Τρί Δεκ 02, 2008 8:13 pm

Επανω στο κηνυγι,περνοντας ενα ρηχο ποταμι,μια ατιμη κοφτερη πετρα μου εκοψε ενα κομματι απο το πισω δεξιο τροχο,το εβγαλα απ'το νερο σιγα,σιγα και πηγαινοντας να το αλλαξω,ανοιξαν οι ουρανοι με αποτελεσμα ν'αλλαξω μεχρι σλιπ,αλλα το καταευχαριστηθηκα..... :D :D
Νίκος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NIKOS
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 666
Εγγραφή: Τρί Φεβ 19, 2008 4:49 pm

Re: ΠΑΤΑΤΕ ΧΩΜΑ?

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τρί Δεκ 02, 2008 10:53 pm

NIKOS έγραψε:....αλλα το καταευχαριστηθηκα..... :D :D


ΑΥΤΟ ακριβως ειναι ΟΛΗ η ουσια του offroading...πως οτιδηποτε και να συμβει,η χαρα ειναι αυτη που μενει! :)))
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ΠΑΤΑΤΕ ΧΩΜΑ?

Δημοσίευσηαπό ΛΑΜΠΡΟΣ » Τετ Δεκ 03, 2008 8:03 am

παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς που θα βρω ένα βίντεο που είχε βάλει κάποιος με μία βόλτα που είχε πάει με την οικογένειά του και ένα φίλο με το σαντα του σε μια κακοτράχαλη παραλία; Χαρακτηριστικά είχε και διάλογο με την γυναίκα του που τα είχε δει όλα και στο τέλος ο οδηγός έλεγε πόσο καλός ήταν που έφτασε το σάντα του ως εκεί. Το ψάχνω αλλά δεν θυμάμαι που το είχα δει. :D :D :D
ΛΑΜΠΡΟΣ
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 1:44 pm

Re: ΠΑΤΑΤΕ ΧΩΜΑ?

Δημοσίευσηαπό ΛΑΜΠΡΟΣ » Παρ Δεκ 05, 2008 11:46 am

Δεν θυμάμαι άλλες λεπτομέρειες, ουτε ονόματα και ούτε που το είχε βάλει ο φίλος με το σάντα. Απλά μου είχε κάνει εντύπωση το βιντεο και θα ήθελα να το έχω για το να δείχνω σε κανένα φίλο. Πάντως μάλλον ήταν στο κλαμπ γιατί θυμάμαι οτι είχε γίνει και συζήτηση για την συγκεκριμένη παραλία από άλλους και οτι στην παραλία αυτή είχε και άλλους τζιπάδες που είχαν καταφέρει να φτάσουν εκεί. Αν κάποιος ξέρει ας γράψει που βρίσκετε αυτό το βίντεο.
ΛΑΜΠΡΟΣ
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 1:44 pm

Re: ΠΑΤΑΤΕ ΧΩΜΑ?

Δημοσίευσηαπό mudman » Παρ Δεκ 05, 2008 6:48 pm

Νομίζω οτι ήταν ο Νικόλας σε μια παραλία στην Βόρεια Ευβοια! :roll:
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΕΙΝΕ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΧΑΣΑΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
Άβαταρ μέλους
mudman
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 11:56 pm
Τοποθεσία: Νεα Αρτακη (Ευβοια)

Re: ΠΑΤΑΤΕ ΧΩΜΑ?

Δημοσίευσηαπό ychatzop » Τρί Δεκ 16, 2008 7:24 pm

dim75 έγραψε:καμιά νεότερη φώτο του θηρίου σε άγριες χωμάτινες καταστάσεις?

Περίμενε ρε Δημήτρη, δεν είναι κάθε μέρα του Αγιαννιού...
Γιάννης.
ychatzop
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 11:54 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Πεύκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Συμβουλές / Μαθήματα για off-road οδήγηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες