Ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!!

Αγοράστε κρέας και ελάτε να σας το ψήσουμε...

Ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!!

Δημοσίευσηαπό SRB » Τετ Νοέμ 02, 2011 2:38 pm

Απο χτες 1-11-2011 δεν εχω πια το θηριο μου στην κατοχη μου!!! :cry: Η πωληση του εγινε δια της βιας( βλεπε κυβερνητικα μετρα ) (<>) , δεν ειχε περασει ποτε απο το μυαλο μου να το πουλησω, ημουν μεχρι την τελευταια στιγμη παρα πολυ ευχαριστημενος! ;) ! Και δεν ηταν θεμα χρηματων η πωληση,αλλα για το γαμωτο! Δεν μπορει παντα η ευκολη λυση να ειναι το αυτοκινητο και το σπιτι, και μαλιστα οταν δεν εχεις προβλημα τεκμηριου!!
Ισως στο πολυ κοντινο μελλον να ειμαι παλι κατοχος 4χ4 αλλα τωρα με ξενες πινακιδες :) !! Ελλαδα απο μενα ΤΕΛΟΣ :cry: !!! Ετσι κι αλλιως η δικη μου γενια δεν θα προλαβει να δει Καλο στην Ελλαδα!! :cry:
Απο το Forum δεν αποχωρω, θα ειμαι παντα εδω σε οτιδηποτε χρειαστουν ,και στις συγκεντρωσεις πρωτος!! <)(>

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ :))
Γιαννης Αντωνακης
http://www.facebook.com/#!/
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: Ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!!

Δημοσίευσηαπό Bordo » Τετ Νοέμ 02, 2011 6:27 pm

αυτο ελειπε να αποχωρησεις :d:
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: Ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!!

Δημοσίευσηαπό Vagelhs » Τετ Νοέμ 02, 2011 7:36 pm

http://www.youtube.com/watch?v=BMcSSzSpQVM τα λόγια είναι περριτά...... ((**))
....ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ....
Άβαταρ μέλους
Vagelhs
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 9:31 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!!

Δημοσίευσηαπό Giannis67 » Τετ Νοέμ 02, 2011 8:04 pm

Γιάννη ειλικρινά στεναχωρήθηκα πολύ για την κίνηση αυτή να το δώσεις το SANTA FE (badmood) Ξέρω οτι τα εξοδα του ηταν πολλά, και ειναι γιά εμάς πολλά, αλλά πίστευα οτι δεν θα λυγίσουμε και οτι θα τα καταφέρουμε να κρατηθούμε. Πίστεψα λάθος Η απόφαση του καθενός ειναι σεβαστή. Πιστεύω να πήρες την σωστή αποφαση καί να μην το μετανιώσης ποτέ . ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ FORUM γιά να μας βοηθάς σε οτι πρόβλημα εχουμε και να μας κανεις να γελάμε και λίγο με τα ωραία εύστοχα αστειάκια σου, ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΘΕ ΣΧΟΛΙΟΥ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙΣ... ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ. ( ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΜΙΛΑΩ...!!! ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ <::> <::> ) (yahoo) :f: (tongue) ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΠΑΛΙ ΜΕ 4Χ4 ΜΕ 5000 ΚΥΒΙΚΑ. thewave thewave thewave
Giannis67
Άβαταρ μέλους
Giannis67
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 12:48 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ Κ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Re: Ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!!

Δημοσίευσηαπό Bordo » Πέμ Νοέμ 03, 2011 1:01 am

Bordo έγραψε:αυτο ελειπε να αποχωρησεις :d:
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: Ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!!

Δημοσίευσηαπό SRB » Πέμ Νοέμ 03, 2011 10:03 am

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια!! Ειμαι και θα ειμαι παντα εδω!!! Και ελπιζω γρηγορα με αλλο 4Χ4, να οργωσουμε τα βουνα!! Αλλα τωρα στο ονομα της γυναικας και με ξενες πινακιδες!! Δεν θελω να ταιζω ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ!
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: Ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!!

Δημοσίευσηαπό reniakar » Πέμ Νοέμ 03, 2011 3:15 pm

Φιλε Γιαννη επειδη εισαι και θα εισαι η ψυχη του club φυσικα μετα τον bordo (thumbs) μην μας ξεχασεις και σε καλη μερια το χρημα που πηρες.
Γ Ι Α Ν Ν Η Σ
Άβαταρ μέλους
reniakar
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 12, 2009 11:22 am

Re: Ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!!

Δημοσίευσηαπό santaclauss » Παρ Νοέμ 04, 2011 12:13 pm

Kαι εγω καποια στιγμη σκεφτηκα να κανω κατι παρομοιο αλλα δεν μου πηγαινε να το δωσω για 9-10 χιλιαρικα σκοτωμα και με γκαζι οπως του Γιαννη. Και του Γιαννη ειναι και πιο εξοπλισμενο απο το δικο μου και με αρκετα λιγωτερα χιλιομετρα. Τυχερος αυτος που το πηρε.
Εγω το χρησιμοποιω καθημερινα (ελεω γκαζιου) και δεν συμβιβαστηκα με την ιδεα να επαιρνα κατι μικροτερο γιατι μεταχειρισμενο και σε καλη κατασταση θα εφτανα τα 8-10 χιλιαρικα παλι. Θα εχανα και χωρους και δυνατοτητες και ασφαλεια. Υπαρχει ηδη μικρο στην οικογενεια (Colt 2008) και πριν αλλαξω στο Sant Fe ειχα Golf tsi του 2008.
Επομενως να γυρναγα παλι σε τετοια κατηγορια χωρις αμεσο οφελος, εκτος απο τα τελη που ουτως η αλλως ηταν εν γνωσει μου, δεν ειχε λογο.
Το μονο που καιει ειναι η ειδικη εισφορα αλλα απο του χρονου και εφοσον ακομα ισχυει θα ειναι μειωμενη κατα 30% λογω παλαιοτητας πλεον, αν και με μεγαλυτερα αντικειμενικα κριτηρια.Βεβαια αν καποιος ειναι ελευθερος επαγγελματιας η δηλωνει αρκετα λιγα τοτε θα υπαρχει και προβλημα με επιπλεον φορολογια οποτε ειναι μονοδρομος το να απαλλαγεις. Εγω σαν μισθωτος δεν εχω τετοιο προβλημα αφου ολα οσα βγαζω δηλωνονται και καλυπτουν και τα νεα τεκμηρια. Το ασχημο θα ειναι να βρεθω σε οικονομικη κατασταση που να μην μπορω να το συντηρησω και να αναγκαστω να το δωσω και να μην το παιρνει κανεις. Απο αυτη τη πλευρα ο Γιαννης εχει δικιο γιατι τουλαχιστον προλαβε να το δωσει οσο οι καιροι το επιτρεπουν.
Παρεπιπτοντως,ξερει κανενας αν αυτη η εισφορα γινει μονιμη οπως λεγεται για το ειδικο τελος ακινητων, η οπως λεγανε θα εχει ισχυ για 2 χρονια. Καλα το τελευταιο το ξεχναω με οσα γινονται οποτε αν ειμαστε καλα ελπιζω μονο μετα απο 4-5 χρονια που θα κλεινει δεκαετια και δεν θα εχει εισφορα.
santaclauss
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Παρ Φεβ 11, 2011 11:39 am

Re: Ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!!

Δημοσίευσηαπό SRB » Παρ Νοέμ 04, 2011 1:17 pm

Θεμα τεκμηριου δεν ειχα!! Δηλωνω πολυ παραπανω απο το κανονικο!! Απλα το γαμωτο ειναι η εκτακτη εισφορα, 445 φετος 900 του χρονου, που φυσικα θα πληρωθουν γιατι ειναι προηγουμενη χρηση, και ετσι οπως παει Θα γινει μονιμη!!! Δεν μπορει να πληρωνεις μαζι με μικτη ασφαλεια τελη και εισφορα 3000 ευρω καθε χρονο για το αυτοκινητο επειδη ετσι το θελουν καποιοι μ@λ@κες (badmood) ! Θα παω εκει που μπορω, και αν κατσει θα φερω αλλο θηριο! smoke ! Υγεια να εχουμε!!! ;)
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: Ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν!!

Δημοσίευσηαπό santaclauss » Παρ Νοέμ 04, 2011 4:34 pm

Το ασχημο Γιαννη ειναι οτι θα πρεπει να πληρωσεις τα 600 ευρω περιπου του χρονου ετσι και αλλοιως αφου το ειχες στην κατοχη σου μεχρι τωρα. Δεν εινα 900 γιατι με τα εως τωρα δεδομενα τα αντικειμενικα κριτηρια φετος για τα 2700 κυβικα θα ειναι 15 χιλιαδες κατι οποτε επι 5% θα ειναι γυρω στα 725 κατι. Εσυ εχοντας και 2 μηνες λιγωτερο θα εχεις περιπου 600 να δινεις .
Βεβαια ειναι συνολικα οπως τα λες περιπου 2500 το χρονο πλεον παγια εξοδα αλλα μην ξεχναμε οτι ασφαλεια και τελη
ηταν στο παιχνιδι ανεκαθεν εστω και αν τα τελη ειναι εντελως εξωπραγματικα και καταχρηστικα. Τουλαχιστον τοσα ειναι και για μενα με μεικτη ασφαλεια ..Αυτο που δεν υπολογιζαμε ειναι η εκτακτη εισφορα και ποιος ξερει τι αλλο ακομα θα ερθει.

200 ευρω τον μηνα χωρις καυσιμα και συντηρηση ειναι πολλα χρηματα και ειδικα πιο πολλα αυτες τις μερες.

Να δω μεχρι ποτε θα αντεξουμε οι υπολοιποι!

Καλη συνεχεια Γιαννη και το επομενο σου 4χ4 να ειναι εκτος της φορομπηχτικης μεγγενης του παρακρατους που ζουμε.
santaclauss
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Παρ Φεβ 11, 2011 11:39 am

Επόμενο

Επιστροφή στο Περί ανέμων και υδάτων (Γενική συζήτηση)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης