ΕΛΕΥΘΕΡΟ CAMPING Ή ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ

Πες μας πού πηγες να πάμε κι εμεις!

ΕΛΕΥΘΕΡΟ CAMPING Ή ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ

Δημοσίευσηαπό pantazis » Τρί Απρ 06, 2010 1:11 pm

μιας και ερχετε καλοκαιρακι (thumbs) (thumbs) και οι εξορμήσεις θα ειναι σχεδον καθημερινες απο το τρελοκομειο των μεγαλουπολεων τσιμεντων και καυσαεριων ,Εδώ και αρκετά χρόνια γινονται συζητησεις για την απαγορευση του ελευθερου camping στην ελλαδα....
αλλοι συμφωνουν άλλοι όχι για πολλους λογους !!
θα ήθελα μια γνωμη απο εσας ....
(smdance) (smdance) tomato εγω ειμαι κατηγορηματικα αρνητικός στην απαγορευση μιας και το μέτρο δεν εχει απολυτος κανενα κοινωνικο , φυσιολατρικο , και καλο σκοπο παρα μόνο ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΟ για να μας τα πέρνει και παλι το ''καλό μας'' ΚΡΑΤΟΣ!!! (badmood)

εδω κατω παντως αρχιζουν και ζορίζουν τα πράγματα απο πέρισι και δεν ξέρω φέτος που θα φτασει αυτο!!!
περισι γραφανε αβερτα σε καποιες παραλιες της κρητης για το camping επειδη πλεον απαγορέυεται (h) (h) (h) (h) !!
Δεν ξερω πρεπει να βρουνε μια formula ωστε αυτο το μετρο να μετραει αλλα έτσι οπως πρεπει και όχι σε όλους οποτε γουσταρουν και όπως γουσταρουν και όταν χρειαζονται λεφτά!! Ασ κάνουν ντου σε στιγμες που φέυγουν οι εκδρομεις(campers)ωστε να δουν αν εκαναν ζημία στο περιβαλλον αν κατεστρεψαν ή λέρωσαν την φυση και όχι ετσι επειδη ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!!!!!!!! (<>) (<>)

αυτοι που ειναι ανεγκεφαλοι και καταστρεφουν την φύση ΝΑΙ να τους κάνουν οτι θέλουν αλλα γιατι να απαγορέψουν σε όλους να χαιρονται την φυση μας και τις παραλιες μας απο την στιγμη κανουν camping χωρις σκουπιδια και καταστροφες και συνηδητα προσεχουν την φυση μας!!!
Τελευταία επεξεργασία από pantazis και Τετ Απρ 21, 2010 3:11 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
KOSTAS IRAKLIO CRETE
SANTA FE CLUB
Άβαταρ μέλους
pantazis
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2009 1:58 pm
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: ΕΛΕΥΘΕΡΟ CAMPING Ή ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τρί Απρ 06, 2010 1:41 pm

pantazis έγραψε:... το μέτρο δεν εχει απολυτος κανενα κοινωνικο , φυσιολατρικο , και καλο σκοπο παρα μόνο ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΟ για να μας τα πέρνει και παλι το ''καλό μας'' ΚΡΑΤΟΣ!!!

Συμφωνουμε απολυτως.ΜΟΝΟ για να ΕΙΣΠΡΑΤΟΥΝ ορισμενοι και τιποτα παραπανω.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ του ελευθερου camping και γουσταρω κιολας πολυ να πηγαινω...Αλλωστε το camping σημαινει κατασκηνωση αρα δεν θελει καλουπια και υποδομες...Στοιχειωδης ευγενεια και ανθρωπιά να υπαρχει απο τους κατασκηνωτες και απολυτος ΣΕΒΑΣΜΟΣ στο περιβαλλον(οχι σκουπιδαριό και μαλακιες...)και το απολαμβανεις!Ελευθερια και επαφη με τη Φυση!!! bravo
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα


Επιστροφή στο Διαδρομές-Οδοιπορικά-Προορισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες