οθονη 2din

Re: οθονη 2din

Δημοσίευσηαπό ΛΑΜΠΡΟΣ » Κυρ Ιαν 23, 2011 10:01 pm

Βρε παιδια...
Καμιά βοήθεια για το πρόβλημά μου;
Χάλασε το DVD μου όπως περιέγραψα παραπάνω.
Δεν διαβάζει τα cd.
Τι να κάνω;
Που να το πάω;
Εχει κάποιος κάτι να πει για βοήθεια;
ΛΑΜΠΡΟΣ
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 1:44 pm

Re: οθονη 2din

Δημοσίευσηαπό Giannis67 » Κυρ Ιαν 23, 2011 11:36 pm

ΛΑΜΠΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟ WITSON ΠΟΤΕ ΤΟ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ. ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ..!!
Giannis67
Άβαταρ μέλους
Giannis67
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 12:48 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ Κ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Re: οθονη 2din

Δημοσίευσηαπό Bordo » Δευτ Ιαν 24, 2011 2:33 am

παρε 2109911008 και ρωτα που θα πας να δουν το μηχανημα σου .ρωτα αν εχει αντιπροσωπεια η witson πες οτι το πηρες μεταχειρισμενο απο εδω μεσο αγγελιας μην πεις οτι το πηρες απο εξω !! αν μπορει να κανει κατι εχει καλος αλλιως λαμπρο παρε με τηλ να δουμε τι μπορουμε να κανουμε, smoke
ΛΑΜΠΡΟΣ έγραψε:Βρε παιδια...
Καμιά βοήθεια για το πρόβλημά μου;
Χάλασε το DVD μου όπως περιέγραψα παραπάνω.
Δεν διαβάζει τα cd.
Τι να κάνω;
Που να το πάω;
Εχει κάποιος κάτι να πει για βοήθεια;
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: οθονη 2din

Δημοσίευσηαπό ΛΑΜΠΡΟΣ » Πέμ Ιαν 27, 2011 4:13 pm

Κατ' αρχην σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον σας.
:))
Bordo στο τηλ. που μου εδωσες δεν επισκευαζουν dvd αυτοκινητου, όπως μου ειπαν.
Υπηρχε αντιπροσωπος της WITSON στην Ελλαδα, ήταν στην Λαμία, αλλά η ιστοσελιδα του δεν λειτουργει, μάλλον εκλεισε.
((****))
Οπότε σκέφτηκα να ξαναπάρω τηλ. τον ΘΗΒΑΙΟ στην ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΔΑΚΗ στο ΓΑΛΑΤΣΙ για να δω τι μπορούσα να κάνω.
Εκλεισα ραντεβου και πήγα χθές το πρωί.
Λοιπόν έμεινα και πάλι ευχαριστημένος αφού έγινε τέλεια δουλεια στο βγάλσιμο και βάλσιμο του dvd, στάλθηκε για επισκευή αμέσως, διαγνώστηκε βλαβη στο λέιζερ του μηχανήματος, αλλάχτηκε αμέσως και το μεσημέρι πήρα του αυτοκίνητο έτοιμο.
()()()() ()()()() ()()()()
Οφείλω να το πω και πάλι οτι μου φέρθηκαν για μια ακόμη φορά άψογα.
Επίσης επισκευάζουν τα κινέζικα μηχανήματα οπότε δεν χρειάζεται πανικός αν χαλάσει κάτι.
(**) :))) :-D
ΛΑΜΠΡΟΣ
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 1:44 pm

Re: οθονη 2din

Δημοσίευσηαπό Giannis67 » Πέμ Ιαν 27, 2011 4:21 pm

ΜΠΡΑΒΟ ΛΑΜΠΡΟ :f: ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΗΓΕ Η ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΙΛΟΠΟΝΑΜΕ ΑΝ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ..!! :)) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs)
Giannis67
Άβαταρ μέλους
Giannis67
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 12:48 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ Κ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Re: οθονη 2din

Δημοσίευσηαπό ΛΑΜΠΡΟΣ » Παρ Ιαν 28, 2011 12:31 pm

Ωπα, ναι το ξέχασα, αν και πόνεσε λιγάκι...
(badmood) (badmood) (badmood)
Εξαγωγή, αντικατάσταση λέιζερ και επανατοποθέτηση μηχανήματος κόστισαν 95 Ευρώ.
Μεγάλο κόστος αν αναλογιστούμε την τιμή που αγόρασα το μηχάνημα, περίπου 300 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
Αλλά το παρήγορο είναι ότι μπήκε μηχανησμός λέιζερ καλύτερος από αυτόν που είχε το dvd πριν.
thewave thewave
Επίσης μετά την επισκευή μου είρθε και η απάντηση απο την WITSON που αγόρασα το μηχάνημα και έγραφε ο κινέζος οτι χρειάζετε αντικατάσταση ο μηχανισμός λέιζερ οπότε μάλλον σωστά διαγνωστικε η βλάβη - το λέω γιατί πάντα πρέπει να έχουμε μια επιφύλαξη για επισκευές που δεν είμαστε παρόντες και με αυτά που γίνονται καθημερινά...
Καταλαβαίνετε...
(thumbs) (thumbs) (thumbs)
ΛΑΜΠΡΟΣ
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 1:44 pm

Re: οθονη 2din

Δημοσίευσηαπό Giannis67 » Παρ Ιαν 28, 2011 4:41 pm

ΛΑΜΠΡΟ :)) ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ. ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟ, ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΡΑΣ [][] ΓΙΑ ΑΝ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ ΤΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ... ΧΑΛΑΛΙ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ. (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) thewave
Giannis67
Άβαταρ μέλους
Giannis67
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 12:48 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ Κ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Re: οθονη 2din

Δημοσίευσηαπό Giannis67 » Τρί Φεβ 08, 2011 9:36 pm

Ξέρει κανένας για τοποθέτηση τις οθόνης 2din τι πρέπει να βγάλω στην αρχη για να ξεκουμπώσω την παλιά τις μαμάς για να βαλω την καινούργια? ξεκινάω με τους αεραγωγούς? Λεω να κανω την επέμβαση μόνος μου...!!! B O R D O.OOOOOOOO Ποιός εχει βάλει μόνος του ? Η θα το φτιάξω η θα βαράω το [][] [][] [][] [][] thewave ( Και κάμερα οπισθοπορίας )........!!!!
Giannis67
Άβαταρ μέλους
Giannis67
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 12:48 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ Κ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Re: οθονη 2din

Δημοσίευσηαπό Bordo » Πέμ Φεβ 10, 2011 12:53 am

εχει διαδικασια και με την καμερα οπισθοπορειας θα μπλεχτεις ,ξυλωνεις το φιλετο του ξυλου στο ταμπλο επειτα ξυλωνεις την μοναδα κληματισμου επειτα το ντουλαπακι και το κατω μερος του του τιμονιου ,....τελικα ξυλωνεις το ταμπλο απο την μεση και κατω το κλιατισμο τους αεραγωγους ...ειναι λιγο (badmood) εγω πηγα και μου το βαλανε smoke
Giannis67 έγραψε:Ξέρει κανένας για τοποθέτηση τις οθόνης 2din τι πρέπει να βγάλω στην αρχη για να ξεκουμπώσω την παλιά τις μαμάς για να βαλω την καινούργια? ξεκινάω με τους αεραγωγούς? Λεω να κανω την επέμβαση μόνος μου...!!! B O R D O.OOOOOOOO Ποιός εχει βάλει μόνος του ? Η θα το φτιάξω η θα βαράω το [][] [][] [][] [][] thewave ( Και κάμερα οπισθοπορίας )........!!!!
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: οθονη 2din

Δημοσίευσηαπό Giannis67 » Πέμ Φεβ 10, 2011 1:36 am

Α..Τόσο ευκολα ειναι..!!! Κατάλαβα μπλέξιμο. <::> <::> <::> <::> <::> <::>
Giannis67
Άβαταρ μέλους
Giannis67
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 12:48 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ Κ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ηχοσυστήματα – Ηλεκτρονικά (Συναγερμοί, ηχεία, CD/DVD, Εικόνα , GPS, anti-radar)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης