ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΓΙΑ GARMIN

ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΓΙΑ GARMIN

Δημοσίευσηαπό ELIAS » Τρί Ιαν 20, 2009 11:06 pm

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Έχω να καταθέσω το εξής περιστατικό και παρακαλώ για σχόλιά σας ή υποδείξεις σας:

Προ ημερών προμηθεύθηκα μέσω γνωστού ηλεκτρονικού καταστήματος ένα Garmin nuvi, με φορτωμένους τους χάρτες της AutoDrive Hellas.
Όταν, όμως, το παρέλαβα, διαπίστωσα ότι το κουμπί POWER-ON/OFF κυριολεκτικά "έπαιζε", δηλ.μετακινούνταν από την μία θέση στην άλλη χωρίς να δίνει καμία ένδειξη. Με αποτέλεσμα, η συσκευή να ανοίγει και να κλείνει μόνον με τον φορτιστή του αυτοκινήτου.

Έστειλα αμέσως e-mail, τόσο στο κατάστημα, όσο και στην γνωστή Αντιπροσωπεία (και μάλιστα, τόσο στις πωλήσεις, όσο και στο service). Δεν μου απάντησε ποτέ κανένας!!

Μόνον μετά από δικά μου τηλεφωνήματα στην Αντιπροσωπεία, έμαθα ότι πρέπει να το πάω ή να το στείλω στο service...για τα περαιτέρω (μπορεί και 2 εβδομάδες να καθυστερήσει εκεί). Βέβαια, όταν τους ρώτησα, ποιος φόρτωσε τους χάρτες στην συσκευή που μου στείλανε, μου ομολόγησαν οι ίδιοι! Και όταν, επίσης, ρώτησα, καλά δεν διαπίστωσε αυτός που φόρτωσε τον χάρτη ότι δεν δουλεύει η συσκευή;, η απάντηση ήταν ότι δεν μπορούν να μου το απαντήσουν....

Τί να πώ;;;...
Εσείς;

Elias
ILIAS TAS
ELIAS
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 05, 2008 11:42 am
Τοποθεσία: ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΓΙΑ GARMIN

Δημοσίευσηαπό NIKOS » Τρί Ιαν 20, 2009 11:17 pm

καλα μιλαμε για μεγαλη τυχη ,ΕLIAS,εγω παντως θα ζητουσα να μου το αντικαταστησουν με ενα νεο,και οχι να μου επισκευασουν το ιδιο,εφ'οσον δεν ειναι απο υπαιτιοτητα δικη σου... ::"" ::""
Νίκος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NIKOS
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 666
Εγγραφή: Τρί Φεβ 19, 2008 4:49 pm

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΓΙΑ GARMIN

Δημοσίευσηαπό sts4x4 » Τρί Ιαν 20, 2009 11:40 pm

Την ίδια μέρα που διαπιστώνουμε το πρόβλημα, επιστροφή της συσκευής στο κατάστημα.
Απαιτούμε αντικατάσταση με άλλη καινούργια, άν τώρα λόγο έλλειψης αυτό δεν είναι εφικτό, έχουμε το δικαίωμα να αγοράσουμε κάτι άλλο ίδιας αξίας ή ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΑΚΕΡΑΙΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΑΣ.
Εντός 10 ημερών από την αγορά, έχεις δικαίωμα αλλαγής με την επίδειξη και μόνο της απόδειξης αγοράς του προϊόντος, αυτό λέει ο νόμος.
sts4x4
 

Re: ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΓΙΑ GARMIN

Δημοσίευσηαπό Kyriakos » Τρί Ιαν 20, 2009 11:51 pm

Απλές κινήσεις:

Το κάθε βήμα αποτελείται από τρία σκέλη. α. επικοινωνία β. ενημέρωση του ιστορικού και γ. ενημέρωση για τις επόμενες κινήσεις.

Βήμα πασπαρτού (όταν θέλεις) είναι ο συνήγορος του καταναλωτή.


1) Να πας στο μαγαζί για αντικατάσταση
2) Να ειδοποιήσεις την αντιπροσωπία εδω
3) Να ειδοποιήσεις την αντιπροσωπία ΕΚΕΙ
4) Να κυκλοφορήσεις με email το ιστορικό
Άβαταρ μέλους
Kyriakos
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Τρί Δεκ 30, 2008 5:58 pm


Επιστροφή στο Ηχοσυστήματα – Ηλεκτρονικά (Συναγερμοί, ηχεία, CD/DVD, Εικόνα , GPS, anti-radar)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες