GPS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΑΣ?

Re: GPS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΑΣ?

Δημοσίευσηαπό sts4x4 » Κυρ Δεκ 14, 2008 5:13 pm

Οοοοουπς... ::()
Ρε Δημήτρη τώρα που το είπατε το θυμήθηκα...το δοκίμασα το Garmin που μου έστειλες, αλλά πάλι δεν μου δούλεψε. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν το πάλεψα και πολύ λόγω ανυπαρξίας ελεύθερου χρόνου...
sts4x4
 

Re: GPS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΑΣ?

Δημοσίευσηαπό dim » Κυρ Δεκ 14, 2008 6:56 pm

sts4x4 έγραψε:Οοοοουπς... ::()
Ρε Δημήτρη τώρα που το είπατε το θυμήθηκα...το δοκίμασα το Garmin που μου έστειλες, αλλά πάλι δεν μου δούλεψε. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν το πάλεψα και πολύ λόγω ανυπαρξίας ελεύθερου χρόνου...


Σταυρο κανε υπομονη και θα σου δωσω το καινουριο.Εφαγα 5-6 ωρες για να το φτιαξω και να το βαλω!!!Μιλαμε παντα για win. mobile.Εφοσον δουλευει σε εμενα κατα 99,9% θα δουλεψει και σε εσενα.
Το εδωσα στον Κωστα αλλα δεν το εχει βαλει ακομα.Πιο πολυ θελω να επιβεβαιωσω οτι δουλευει σε αλλα ppc.Καποια στιγμη θα εχεις π.μ.

Υ.Γ. Αυτο που εχεις σιγουρα δουλευει γιατι το ειχε βαλει ο Κωστας
Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ
ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΟΥ

Γιατι οταν τελειωνουν τα λεφτα ... περισσεύει μηνας;
Άβαταρ μέλους
dim
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 3:55 pm
Τοποθεσία: Κερατεα

Re: GPS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΑΣ?

Δημοσίευσηαπό sts4x4 » Κυρ Δεκ 14, 2008 7:52 pm

Δημήτρη το βασικό πρόβλημα αυτής της εφαρμογής είναι ότι :
"το πρόγραμμα με το που πάει να ανοίξει δημιουργεί για κάθε συσκευή έναν μοναδικό σειριακό αριθμό και το ίδιο κάνει και στην κάρτα μνήμης που συνήθως μπαινει..Οποτε αυτοί η αριθμοί πρέπει να συνεργαστούν με κάποιους άλλους ..Αν δεν γίνει αυτό δεν πρόκειται το πρόγραμμα να τρέξει σωστά ..Άν δεν ξεκλειδώσει δεν θα βγάλει ποτέ σήμα και μια ζωή θα κάνει αναζήτηση μόνο για bt" Και : "αν δεν ξεκλειδώσετε το gps της συσκευής σας τότε θα ψάχνει μόνιμα για bt gps"

Δανείστηκα τα γραφόμενα κάποιων φίλων από ένα forum που συμμετέχω, μιας και εκεί ψάχνουμε τον σωστό τρόπο "ανοίγματος" του προγράμματος για να λειτουργήσει σωστά.

Παρόλα αυτά θα περιμένο το pm σου για το δοκιμάσω και μακάρι να βρούμε μόνιμη και αξιόπιστη λύση. ;)
sts4x4
 

Re: GPS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΑΣ?

Δημοσίευσηαπό dim » Κυρ Δεκ 14, 2008 10:47 pm

sts4x4 έγραψε:Δημήτρη το βασικό πρόβλημα αυτής της εφαρμογής είναι ότι :
"το πρόγραμμα με το που πάει να ανοίξει δημιουργεί για κάθε συσκευή έναν μοναδικό σειριακό αριθμό και το ίδιο κάνει και στην κάρτα μνήμης που συνήθως μπαινει..Οποτε αυτοί η αριθμοί πρέπει να συνεργαστούν με κάποιους άλλους ..Αν δεν γίνει αυτό δεν πρόκειται το πρόγραμμα να τρέξει σωστά ..Άν δεν ξεκλειδώσει δεν θα βγάλει ποτέ σήμα και μια ζωή θα κάνει αναζήτηση μόνο για bt" Και : "αν δεν ξεκλειδώσετε το gps της συσκευής σας τότε θα ψάχνει μόνιμα για bt gps"

Δανείστηκα τα γραφόμενα κάποιων φίλων από ένα forum που συμμετέχω, μιας και εκεί ψάχνουμε τον σωστό τρόπο "ανοίγματος" του προγράμματος για να λειτουργήσει σωστά.

Παρόλα αυτά θα περιμένο το pm σου για το δοκιμάσω και μακάρι να βρούμε μόνιμη και αξιόπιστη λύση. ;)


Σταυρο αυτη η εφαρμογη δεν εχει κανενα προβλημα,πιστεψε με.Εχω αφιερωσει αρκετες ωρες ωστε να ξερω ακριβως τι "παιζει".Δεν κανω τον εξυπνο,απλως το ξερω!!!Το προγραμμα που σου ειχα δωσει ηταν portable application(φορητη εφαρμογη).Δεν το βρισκεις ευκολα αλλα δεν ηταν δικο μου,το δανειστηκα απο ενα φιλο.Το ιδιο δουλεψε στον Κωστα(ασχετα που δεν ειχαμε βαλει τους σωστους χαρτες).Τωρα το καινουριο που εχω ειναι η τελευταια εκδοση που εχει βγει και ειναι η :GXT_5_00_20 για ppc.Μου βγηκε το λαδι να το περασω στο ppc και οχι σαν εφαρμογη αλλα στο "ανοιγμα των χαρτων"!Δεν "ανοιγαν" με τιποτα και χρειαστηκε να τους βρω εναν-εναν (εκτος απο τον Bluechart που στο τελος δεν τον καταφερα) τον autodrive hellas 1.5 και τον αναβασης 3.7 που ειναι οι προτελευταιοι.Η διαφορα του πρωτου που σου εδωσα με αυτο,ειναι οτι το δευτερο θελει εγκατασταση.Η ολη διαδικασια ειναι αρκετα ευκολη αν εχεις τις οδηγιες και τις ακολουθησεις κατα γραμμα.Για να σου δωσω να καταλαβεις 10 λεπτα εως ενα τεταρτο ειναι αρκετο για να το βαλεις.Αποδειξη το δικο μου.Οντως θελει ξεκλειδωμα το gps αλλα και οι χαρτες,αλλα δεν ειναι κατι που θα επρεπε να σε προβληματιζει.Θα εχεις pm καποια στιγμη.
Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ
ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΟΥ

Γιατι οταν τελειωνουν τα λεφτα ... περισσεύει μηνας;
Άβαταρ μέλους
dim
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 3:55 pm
Τοποθεσία: Κερατεα

Re: GPS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΑΣ?

Δημοσίευσηαπό sts4x4 » Τρί Ιαν 13, 2009 3:30 pm

Έχει κάποιος φίλος υπόψην του κάποια καλή πρόταση γαι συσκευή GPS σε USB για σύνδεση με Laptop ;
sts4x4
 

Re: GPS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΑΣ?

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τετ Ιαν 14, 2009 10:50 am

Σχετικα με αυτα που μου εδωσες εμενα Δημητρη,δουλευουν ολα αψογα!!!Οπότε αν ειναι και στον Σταυρο τα ιδια και τα εγκαθιστα σε PPC μαλλον κατι λαθος γινεται στην εγκατασταση... :?
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: GPS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΑΣ?

Δημοσίευσηαπό sts4x4 » Πέμ Ιαν 15, 2009 8:52 am

Εγώ δεν έχω βρεί, ακόμα, τον απαραίτητο χρόνο για να ασχοληθώ με το Garmin.....
Έχω πήξει στην πάνα και τα γάλατα !!! ())))
sts4x4
 

Re: GPS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΑΣ?

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Πέμ Ιαν 15, 2009 4:09 pm

sts4x4 έγραψε:Εγώ δεν έχω βρεί, ακόμα, τον απαραίτητο χρόνο για να ασχοληθώ με το Garmin.....
Έχω πήξει στην πάνα και τα γάλατα !!! ())))

Μολις βρεις χρονο ν'ασχοληθεις θα εχει βγει η αναβαθμιση του 2018...προχωρα το καλα το πας... ()**() ()**()
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: GPS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΑΣ?

Δημοσίευσηαπό sts4x4 » Πέμ Ιαν 15, 2009 6:36 pm

mAthosantas έγραψε:Μολις βρεις χρονο ν'ασχοληθεις θα εχει βγει η αναβαθμιση του 2018...προχωρα το καλα το πας... ()**() ()**()




Σου απαντώ με ένα δικό σου πρόσφατο μήνυμα..... ;) Άλλωστε οι ομοιοπαθείς θα πρέπει να αλληλοϋποστηρίζονται...
mAthosantas έγραψε:Λογω φουλ προγραμματος babysitting... <::> <::> δεν προλαβα καν να ασχοληθω...Θα ενημερωσω σχετικα οταν τα καταφερω.,.. :D
sts4x4
 

Re: GPS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΑΣ?

Δημοσίευσηαπό reniakar » Πέμ Ιαν 29, 2009 6:42 pm

παιδια θελω ενα GPS μεχρι 300 ευρω για την Ελλαδα που να παιρνει αναβαθμιση γιατι εχω τρελλαθει με ολα αυτα που προσφερουν ξερει κανεις κατι ευχαριστω
Γ Ι Α Ν Ν Η Σ
Άβαταρ μέλους
reniakar
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 12, 2009 11:22 am

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ηχοσυστήματα – Ηλεκτρονικά (Συναγερμοί, ηχεία, CD/DVD, Εικόνα , GPS, anti-radar)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης