Οθόνες στα προσκέφαλα

Οθόνες στα προσκέφαλα

Δημοσίευσηαπό Santa » Πέμ Ιαν 10, 2008 2:49 am

Έπεσε το μάτι μου σε αυτον τον πειρασμό....

Θα περιμένω λίγο ακόμα να μεγαλώσουν οι πιτσιρικάδες μου για να τους βάζω στα ταξίδια Μπόμπ Σφουγγαράκη και Spiderman....
Η φωτογραφία είναι τραβηγμένη απο το http://www.kalogeropoulos.gr

Περισσότερες Φωτό δείτε εδώ ->http://www.kalogeropoulos.gr/displayProject.asp?ITMID=7271
Συνημμένα
Othones.jpg
Othones.jpg (114.48 KiB) 11067 προβολές
Άβαταρ μέλους
Santa
Site Administrator
Site Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 1267
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2007 10:57 pm
Τοποθεσία: Αγ. Παρασκευή

Re: Οθόνες στα προσκέφαλα

Δημοσίευσηαπό gbes » Τρί Φεβ 12, 2008 10:53 am

ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΛΕΣΕ ΜΕ ΣΤΟ 6947 028 362 ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΙΝΗΣΗ
Αφού το μαύρο κουτί των αεροπλάνων δεν παθαίνει τίποτα γιατί δε φτιάχνουν και ένα santa - fe ;;;
Άβαταρ μέλους
gbes
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 9:13 am

Re: Οθόνες στα προσκέφαλα

Δημοσίευσηαπό sts4x4 » Τετ Φεβ 13, 2008 1:01 am

Γιώργο το δικό σου αυτοκίνητο είναι στις photos ή έχεις κάποια καλή άκρη για αγορά ;
sts4x4
 

Re: Οθόνες στα προσκέφαλα

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τετ Απρ 16, 2008 9:35 am

Σχετικα με τις οθονες...κι εγω ενδιαφερομαι και καποια στιγμη λεω να τις τοποθετησω :) Μια λεπτομερεια που θελω να ρωτησω μηπως και καποιος γνωριζει.Υπαρχει προεγκατασταση για οθονες ή πρεπει να γινει απο την αρχη;Καλωδιωσεις δηλαδη και καναλια; :? :? Γιατι εχει μεγαλη διαφορά αν υπαρχει προεγκατασταση οπου απλα αλλαζεις τα προσκεφαλα με δυο εφοδιασμενα με οθονες και διαφορετικο ειναι να αρχιζεις να ξηλωνεις για να μπουν καλωδιωσεις...
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Οθόνες στα προσκέφαλα

Δημοσίευσηαπό webfox » Τετ Απρ 16, 2008 12:08 pm

mAthosantas έγραψε:Σχετικα με τις οθονες...κι εγω ενδιαφερομαι και καποια στιγμη λεω να τις τοποθετησω :) Μια λεπτομερεια που θελω να ρωτησω μηπως και καποιος γνωριζει.Υπαρχει προεγκατασταση για οθονες ή πρεπει να γινει απο την αρχη;Καλωδιωσεις δηλαδη και καναλια; :? :? Γιατι εχει μεγαλη διαφορά αν υπαρχει προεγκατασταση οπου απλα αλλαζεις τα προσκεφαλα με δυο εφοδιασμενα με οθονες και διαφορετικο ειναι να αρχιζεις να ξηλωνεις για να μπουν καλωδιωσεις...

Γεια σου Κωστή...

Δυστυχώς ΚΑΜΙΑ προεγκατάσταση δεν υπάρχει για τέτοια καλούδια (είπαμε...καλό το Santa, αλλά δεν είναι δα και Q7)...
Η όλη τοποθέτηση εμένα μου την κάνανε σε λιγότερο από 1 μέρα (!!!) και εδώ και 1 χρόνο τα πάντα παίζουν άψογα.

Μην σε τρομάζει πάντως μία τέτοια εγκατάσταση: αρκεί ο μάστορας να έχει εμπειρία και μεράκι...
Οι καλωδιώσεις ούτε που θα φαίνονται και δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξεις καν τα προσκέφαλα.

Σαν εναλλακτική λύση βέβαια υπάρχει και η τοποθέτηση κεντρικής αναδιπλούμενης οθόνης στην οροφή (εγώ τέτοια ήθελα, αλλά λόγο της ηλιοροφής ο μάστορας το απέρριψε).
Αν δεν έχεις ηλιοροφή θα έχεις το πλεονέκτημα της μεγαλύτερης οθόνης και της δυνατότητας "απόκρυψης" της οθόνης από τυχών μακρυχέρηδες (όποτε είμαι Αθήνα αναγκάζομαι να περνάω πάνω από τα προσκέφαλα προστατευτικά καλύμματα για να μην δίνω στόχο).

Και όπως είπα και στο άλλο θρεντ: απέφυγε τα ασύρματα ακουστικά...
Φάνης
Άβαταρ μέλους
webfox
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 21, 2008 5:25 pm

Re: Οθόνες στα προσκέφαλα

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τετ Απρ 16, 2008 1:49 pm

webfox έγραψε:Σαν εναλλακτική λύση βέβαια υπάρχει και η τοποθέτηση κεντρικής αναδιπλούμενης οθόνης στην οροφή ...
Και όπως είπα και στο άλλο θρεντ: απέφυγε τα ασύρματα ακουστικά...


Να σου πω φιλε,αυτη η λυση της αναδιπλουμενης οθονης στην οροφη ειναι ακομα καλυτερη λυση.Δεν εχω ομως πολλη εμπιστοσυνη στο πώς θα την τοποθετησουν στην οροφη,μην γινει καμμια μακακια και αστα βραστα... :o :(
Οσο για τα ασυρματα ακουστικα κι εγω αντιθετος ειμαι... ;)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Οθόνες στα προσκέφαλα

Δημοσίευσηαπό webfox » Τετ Απρ 16, 2008 4:15 pm

dim75 έγραψε:ο φόβος υπάρχει πάντα για καμιά χαζομάρα γι΄ αυτό ότι και αν κάνεις επέλεξε ένα καλό και έμπειρο τεχνικό και δνε θα χεις κανένα πρόβλημα, ο φίλος μας από το ηράκλειο έκανε την όλη διαδικασία σε πολύ καλό μαγαζί

Κωστή, όπως τα λέει ο Δημήτρης είναι: το ΠΑΝ είναι ο μάστορας που θα τον αφήσεις να αγγίξει το καμάρι σου!

Αν πάντως σε βγάλει ο καλός ο άνεμος για βόλτα στην Κρήτη, ΑΞΙΖΕΙ τον κόπο να σου κάνει τις "επεμβάσεις" ο δικός μου μερακλής (αφού και η επίσημη BMW του φέρνει τα αμάξια για τοποθέτηση "εργοστασιακών" αξεσουάρ...).
Όχι ότι δεν υπάρχουν και στην περιοχή σου κοντά τέτοια διαμάντια μάστορες, αλλά άντε να τους βρεις...
Φάνης
Άβαταρ μέλους
webfox
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 21, 2008 5:25 pm

Re: Οθόνες στα προσκέφαλα

Δημοσίευσηαπό NICOLAS » Παρ Απρ 18, 2008 1:26 pm

Για δείτε λίγο κι εδώ: http://www.gpshellas.gr/sdh700gtv.html

Και η φωτογραφία:
Εικόνα

Είναι ανεξάρτητα προσκέφαλα, με TV, DVD, GAMES, 2 gamepads.
Βολεύουν γιατί είναι ανεξάρτητα από την κεντρική κονσόλα και τα παιδιά μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν (να δουν ταινία, να παίξουν παιχνίδια, να δουν TV κτλ...)

ΥΓ: To site είναι: http://www.gpshellas.gr
NICOLAS
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 13, 2008 10:24 pm
Τοποθεσία: Περιστέρι

Re: Οθόνες στα προσκέφαλα

Δημοσίευσηαπό sts4x4 » Δευτ Απρ 21, 2008 4:52 pm

Δεν νομίζω ότι αυτά τα after market προσκέφαλα μπορούν να λειτουργήσουν σαν ενεργά όπως της μαμάς.
sts4x4
 

Re: Οθόνες στα προσκέφαλα

Δημοσίευσηαπό sts4x4 » Δευτ Απρ 21, 2008 5:52 pm

Σωστά !
sts4x4
 

Επόμενο

Επιστροφή στο Ηχοσυστήματα – Ηλεκτρονικά (Συναγερμοί, ηχεία, CD/DVD, Εικόνα , GPS, anti-radar)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες