ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ

Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό SantaFe_Lover » Πέμ Φεβ 05, 2009 3:17 am

μπορντο έγραψε:καλησπερα μολισ εκανα εγγραφη στο κλαμπ.εγω εβαλα οθωνη αφησ με dvd gps tv mp3 που λειτουργει με τα χειριστηρια στο τιμονι και ειναι τησ εταιριασ caska αυτο φορανε ολα τα santa fe σε ολο τον κοσμο ειναι σε απολυτη αρμονια με το ταμπλο ιδια χροματα και φωτισμοσ 1270 ευρο


Μπόρντο καλώς όρισες στη παρέα μας! Από πού είσαι και τι Santa Fe έχεις ντίζελ ή βενζινοκίνητο;

Επίσης θα ήθελα να σου πω πως αυτή η ιδέα και το συγκεκριμένο μηχάνημα έχει ήδη πέσει στο forum μας, αλλά φάινεται σε όλους μας πολύ ακριβό. Για πες μας λεπτομέρειες, από που το αγόρασες, ποιός σου έκανε τη τοποθέτηση και αν αυτή η τιμή είναι η τελική (με ΦΠΑ και τοποθέτηση). Επίσης θα θέλαν πολλοί από εμάς που έχουμε αυτοκίνητα από τις πρώτες παρτίδες που ήρθαν (ξέρεις αυτά με τη κονσόλα με τις 2 μονές θέσεις DIN) να μάθουν αν χρειάστηκε να αλλάξεις και εσύ το αλουμινένιο κομμάτι πάνω από τα μεσαία κουμπιά της κονσόλας ώστε να δημιουργηθεί η διπλή θέση DIN και αν ναι από που και πόσο το αγόρασες.

Σε ευχαριστούμε για τις όποιες πληροφορίες μας δώσεις.
Και πάλι καλώς όρισες!
Παναγιώτης

Πριν ερωτευτείς δυο λαμπερά μάτια, σιγουρέψου ότι δεν είναι ο ήλιος που φωτίζει πίσω από ένα άδειο κεφάλι...
Άβαταρ μέλους
SantaFe_Lover
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2008 10:29 am
Τοποθεσία: Μαρούσι, Αττική

Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό mudman » Παρ Φεβ 06, 2009 1:30 am

μπορντο έγραψε:
Θέλω να αλλάξω το ηχοσύστημα, αυτό της φούλ έκδοσης, και να βάλω κάτι καλύτερο και πιο εμφανίσιμο με οθόνη αφής και που να έχει δυνατότητες ενός multimedia cener, έχετε κάποια καλή πρόταση? ευχαριστώ

(0000) καλησπερα μολισ εκανα εγγραφη στο κλαμπ.εγω εβαλα οθωνη αφησ με dvd gps tv mp3 που λειτουργει με τα χειριστηρια στο τιμονι και ειναι τησ εταιριασ caska αυτο φορανε ολα τα santa fe σε ολο τον κοσμο ειναι σε απολυτη αρμονια με το ταμπλο ιδια χροματα και φωτισμοσ 1270 ευρο

:o (0000)


Το παρήγγειλα σήμερα :))) :))) :))) :)))
Δυο ερωτήσεις μόνο:
1)Το χρώμα του φωτισμου είναι ΑΚΡΙΒΟΣ ιδιό????
2)Οταν ανάβεις τα φώτα ανάβουν και τα φώτα στους διακόπτες του -κουμπιά- μαζί με την κονσόλα?


Santafe lover θα πρέπει να αλαξεις το κομάτι απο το ρολόι μέχρι τους διακόπτες.
Συνημμένα
dvm-1317b.jpg
dvm-1317b.jpg (60.37 KiB) 4179 προβολές
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΕΙΝΕ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΧΑΣΑΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
Άβαταρ μέλους
mudman
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 11:56 pm
Τοποθεσία: Νεα Αρτακη (Ευβοια)

Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό SantaFe_Lover » Παρ Φεβ 06, 2009 1:40 am

Φίλε Μιχάλη καλησπέρα,

ευχαριστώ για τη φωτό που την έχω δει και σε κάποια sites αλλά η απορία ακόμα δε μου λύθηκε. Ρώτησα για την αλουμινένια κονσόλα που έχουμε εμείς με τις 2 θέσεις DIN. Με αυτή τι γίνεται την κόβουν ή υπάρχει άλλη για αντικατάσταση ώστε να έρθει να κάτσει το Caska μέσα. Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω από που το παρήγγειλες και πόσο;

:))
Παναγιώτης

Πριν ερωτευτείς δυο λαμπερά μάτια, σιγουρέψου ότι δεν είναι ο ήλιος που φωτίζει πίσω από ένα άδειο κεφάλι...
Άβαταρ μέλους
SantaFe_Lover
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2008 10:29 am
Τοποθεσία: Μαρούσι, Αττική

Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό SantaFe_Lover » Παρ Φεβ 06, 2009 1:42 am

Α μάλιστα, τώρα είδα τη διόρθωση στη δημοσίευσή σου. ΟΚ κατάλαβα, αλλά αυτή την άλλη κονσόλα από που την παραγγέλνουμε και πόσο κάνει; Η μαμά Hyundai έχει κωδικό;
Παναγιώτης

Πριν ερωτευτείς δυο λαμπερά μάτια, σιγουρέψου ότι δεν είναι ο ήλιος που φωτίζει πίσω από ένα άδειο κεφάλι...
Άβαταρ μέλους
SantaFe_Lover
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2008 10:29 am
Τοποθεσία: Μαρούσι, Αττική

Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό mudman » Παρ Φεβ 06, 2009 1:56 am

SantaFe_Lover έγραψε:Α μάλιστα, τώρα είδα τη διόρθωση στη δημοσίευσή σου. ΟΚ κατάλαβα, αλλά αυτή την άλλη κονσόλα από που την παραγγέλνουμε και πόσο κάνει; Η μαμά Hyundai έχει κωδικό;


H Ηyundai εχει κωδίκο άλλα στο eBay (Γερμανία-Αγγλία) ενίοτε τα βρίσκεις ΠΟΟΟΛΥ ποιο φθηνά!
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΕΙΝΕ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΧΑΣΑΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
Άβαταρ μέλους
mudman
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 11:56 pm
Τοποθεσία: Νεα Αρτακη (Ευβοια)

Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό SantaFe_Lover » Παρ Φεβ 06, 2009 2:32 am

ΟΚ mudman, thanks, για πες μας σε παρακαλώ από που το παρήγγειλες και πόσο (εννοώ το caska 317).
Παναγιώτης

Πριν ερωτευτείς δυο λαμπερά μάτια, σιγουρέψου ότι δεν είναι ο ήλιος που φωτίζει πίσω από ένα άδειο κεφάλι...
Άβαταρ μέλους
SantaFe_Lover
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2008 10:29 am
Τοποθεσία: Μαρούσι, Αττική

Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό Bordo » Παρ Φεβ 06, 2009 5:22 pm

SantaFe_Lover έγραψε:
μπορντο έγραψε:καλησπερα μολισ εκανα εγγραφη στο κλαμπ.εγω εβαλα οθωνη αφησ με dvd gps tv mp3 που λειτουργει με τα χειριστηρια στο τιμονι και ειναι τησ εταιριασ caska αυτο φορανε ολα τα santa fe σε ολο τον κοσμο ειναι σε απολυτη αρμονια με το ταμπλο ιδια χροματα και φωτισμοσ 1270 ευρο


Μπόρντο καλώς όρισες στη παρέα μας! Από πού είσαι και τι Santa Fe έχεις ντίζελ ή βενζινοκίνητο;

Επίσης θα ήθελα να σου πω πως αυτή η ιδέα και το συγκεκριμένο μηχάνημα έχει ήδη πέσει στο forum μας, αλλά φάινεται σε όλους μας πολύ ακριβό. Για πες μας λεπτομέρειες, από που το αγόρασες, ποιός σου έκανε τη τοποθέτηση και αν αυτή η τιμή είναι η τελική (με ΦΠΑ και τοποθέτηση). Επίσης θα θέλαν πολλοί από εμάς που έχουμε αυτοκίνητα από τις πρώτες παρτίδες που ήρθαν (ξέρεις αυτά με τη κονσόλα με τις 2 μονές θέσεις DIN) να μάθουν αν χρειάστηκε να αλλάξεις και εσύ το αλουμινένιο κομμάτι πάνω από τα μεσαία κουμπιά της κονσόλας ώστε να δημιουργηθεί η διπλή θέση DIN και αν ναι από που και πόσο το αγόρασες.

Σε ευχαριστούμε για τις όποιες πληροφορίες μας δώσεις.
Και πάλι καλώς όρισες!


το συστημα που εβαλα μου κοστισε ακριβοσ 1400 ευρο με κεραια και τοποθετηση το εβαλα στο μαγαζι gelisound στο περιστερι.εχω το σαντα φε 2.7 βενζινη full extra.το μαμα συστημα το δινω σε οποιον ενδιαφερετε ειναι 2din mp3 οθωνη και κασετοφωνο τιμη συζητησιμη.το αμαξι το πηρα πριν 15 μερεσ εχω κανει 750 χιλ.
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό Bordo » Παρ Φεβ 06, 2009 5:26 pm

mudman έγραψε:
μπορντο έγραψε:
Θέλω να αλλάξω το ηχοσύστημα, αυτό της φούλ έκδοσης, και να βάλω κάτι καλύτερο και πιο εμφανίσιμο με οθόνη αφής και που να έχει δυνατότητες ενός multimedia cener, έχετε κάποια καλή πρόταση? ευχαριστώ

(0000) καλησπερα μολισ εκανα εγγραφη στο κλαμπ.εγω εβαλα οθωνη αφησ με dvd gps tv mp3 που λειτουργει με τα χειριστηρια στο τιμονι και ειναι τησ εταιριασ caska αυτο φορανε ολα τα santa fe σε ολο τον κοσμο ειναι σε απολυτη αρμονια με το ταμπλο ιδια χροματα και φωτισμοσ 1270 ευρο

:o (0000)


Το παρήγγειλα σήμερα :))) :))) :))) :)))
Δυο ερωτήσεις μόνο:
1)Το χρώμα του φωτισμου είναι ΑΚΡΙΒΟΣ ιδιό????
2)Οταν ανάβεις τα φώτα ανάβουν και τα φώτα στους διακόπτες του -κουμπιά- μαζί με την κονσόλα?


Santafe lover θα πρέπει να αλαξεις το κομάτι απο το ρολόι μέχρι τους διακόπτες.

ο φωτισμοσ ειναι μαμα και λειτουργει με τα χειριστιρια στο τιμονι οπωσ το μαμα δεν χρειαζετε να αφερεθει το ρολοι η τιποτε αλλο αφου εχω 2 din ηδη και βαζω 2 din
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό reniakar » Παρ Φεβ 06, 2009 6:56 pm

καλο το ηχοσυστημα αλλα πολυ ακριβο.
Γ Ι Α Ν Ν Η Σ
Άβαταρ μέλους
reniakar
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 12, 2009 11:22 am

Re: ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό SANTAGR » Παρ Φεβ 06, 2009 11:59 pm

μπορντο έγραψε:
SantaFe_Lover έγραψε:
μπορντο έγραψε:καλησπερα μολισ εκανα εγγραφη στο κλαμπ.εγω εβαλα οθωνη αφησ με dvd gps tv mp3 που λειτουργει με τα χειριστηρια στο τιμονι και ειναι τησ εταιριασ caska αυτο φορανε ολα τα santa fe σε ολο τον κοσμο ειναι σε απολυτη αρμονια με το ταμπλο ιδια χροματα και φωτισμοσ 1270 ευρο


Μπόρντο καλώς όρισες στη παρέα μας! Από πού είσαι και τι Santa Fe έχεις ντίζελ ή βενζινοκίνητο;

Επίσης θα ήθελα να σου πω πως αυτή η ιδέα και το συγκεκριμένο μηχάνημα έχει ήδη πέσει στο forum μας, αλλά φάινεται σε όλους μας πολύ ακριβό. Για πες μας λεπτομέρειες, από που το αγόρασες, ποιός σου έκανε τη τοποθέτηση και αν αυτή η τιμή είναι η τελική (με ΦΠΑ και τοποθέτηση). Επίσης θα θέλαν πολλοί από εμάς που έχουμε αυτοκίνητα από τις πρώτες παρτίδες που ήρθαν (ξέρεις αυτά με τη κονσόλα με τις 2 μονές θέσεις DIN) να μάθουν αν χρειάστηκε να αλλάξεις και εσύ το αλουμινένιο κομμάτι πάνω από τα μεσαία κουμπιά της κονσόλας ώστε να δημιουργηθεί η διπλή θέση DIN και αν ναι από που και πόσο το αγόρασες.

Σε ευχαριστούμε για τις όποιες πληροφορίες μας δώσεις.
Και πάλι καλώς όρισες!


το συστημα που εβαλα μου κοστισε ακριβοσ 1400 ευρο με κεραια και τοποθετηση το εβαλα στο μαγαζι gelisound στο περιστερι.εχω το σαντα φε 2.7 βενζινη full extra.το μαμα συστημα το δινω σε οποιον ενδιαφερετε ειναι 2din mp3 οθωνη και κασετοφωνο τιμη συζητησιμη.το αμαξι το πηρα πριν 15 μερεσ εχω κανει 750 χιλ.

Καλησπέρα φίλε πόσο ζητάς ;)
'''SANTAGR''' (0000)
Εικόνα
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΎΩ V6-2700cc
Άβαταρ μέλους
SANTAGR
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1774
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 9:04 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ηχοσυστήματα – Ηλεκτρονικά (Συναγερμοί, ηχεία, CD/DVD, Εικόνα , GPS, anti-radar)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης