Ζελατινες Φυμε αλλά και Εργοστασιακα Φυμε Τζαμια

Re: Ζελατινες Φυμε αλλά και Εργοστασιακα Φυμε Τζαμια

Δημοσίευσηαπό NIKOS » Σάβ Ιουν 20, 2009 10:32 am

Bordo έγραψε:ποιος νοιαζετε ρε κωστα !!!!!!!! εγω τις εβαλα πηρα και πιστοποιηση (δεν με νιαζει αν ειναι η οχι γνησια)τωρα δεν καιγομαι απο τον ηλιο και μαρεσει που φαινομαι λιγο απο εξω .δεν ξερω για τις αλλες περιοχες αλλα εδω δεν υπαρχει suv μικρο μεγαλο χωρις φιμε!!! ;) δηλαδη δεν καταλαβα οι παπαδες και οι τρακοσιοι (οχι του λεωνιδα) εχουν δερματολογικα προβληματα ???????ΟΥΣΤ ΡΕ !!!
κατραμι θα τα κανω ετσι για να τους την σπασω.
mAthosantas έγραψε:Παιδια οι ζελατινες εμπρος ειναι 100% παρανομες συμφωνα με τη νεα Νομοθεσια και αν καποιος τοποθετει δεν υπαρχει περιπτωση να δωσει "πιστοποιηση" διοτι ειναι ακυρη.ΜΟΝΟ για ιατρικους λογους επιτρεπεται αλλά κι αυτο ελεγχεται αυστηρα... ;)
Απο κει και περα καθενας κανει αυτο που καταλαβαινει και δεν θελω να πεισω κανεναν για το αντιθετο. (0000)

Κ'εγω μαζι σου,ηδη τις εχω βαλει,και με πιστοποιηση,χθες μαλιστα με σταματησαν για ελεγχο στη περιμετρικη,ουδεν προβλημα,ετρεχα μαλιστα με 134χιλ.βασει του ρανταρ τους,με οριο τα 100,και τη γλυτωσα,επεσα σε ανθρωπο,και οχι σε εισπρακτορα..... :)) policeman.... (**) (**) (**)
Νίκος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NIKOS
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 666
Εγγραφή: Τρί Φεβ 19, 2008 4:49 pm

Re: Ζελατινες Φυμε αλλά και Εργοστασιακα Φυμε Τζαμια

Δημοσίευσηαπό reniakar » Σάβ Ιουν 20, 2009 12:11 pm

Το θεμα Νικο ειναι οτι τωρα την γλυτωσες στο μελλον ομως αν πεσεις σε κανα μ.........α τι θα γινει με τα φυμε.
Γ Ι Α Ν Ν Η Σ
Άβαταρ μέλους
reniakar
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 12, 2009 11:22 am

Re: Ζελατινες Φυμε αλλά και Εργοστασιακα Φυμε Τζαμια

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Κυρ Ιουν 21, 2009 11:50 am

reniakar έγραψε:Το θεμα Νικο ειναι οτι τωρα την γλυτωσες στο μελλον ομως αν πεσεις σε κανα μ.........α τι θα γινει με τα φυμε.


Ο μαλ@κας Γιαννη δεν παλευεται πουθενα... ()**() ()**() απλα του λες "ευχαριστω πολυ" και πας και καταθετεις τον οβολο σου... [][] Ειπαμε δεν ειναι νομιμες οι φυμε...απο κει και περα,καθενας κανει το κουμαντο του. ::::
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Ζελατινες Φυμε αλλά και Εργοστασιακα Φυμε Τζαμια

Δημοσίευσηαπό llumar » Τετ Απρ 14, 2010 2:42 pm

Παιδιά Καλησπέρα σας δουλεύω στην llumar http://www.llumar.gr και είμαι στο club σας
για να σας λύσω διάφορες απορίες και να σας δώσω κάποιες συμβουλές σε ότι έχει να κάνει
με τις αντηλιακές μεμβράνες των αυτοκινήτων σας και την ισχύουσα νομοθεσία!!
llumar
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Απρ 14, 2010 2:40 pm

Re: Ζελατινες Φυμε αλλά και Εργοστασιακα Φυμε Τζαμια

Δημοσίευσηαπό dim » Τετ Απρ 14, 2010 4:53 pm

Φιλε μου γεια σου!Καλως ηρθες βεβαια στο club!!!Τετοιες βοηθειες ειναι παντα ευπροσδεκτες!!! bravo bravo bravo
Ειμαι σιγουρος οτι θα μας λυσεις πολλες αποριες!!!

Μερικα ερωτηματα:

1)Οι μεμβρανες ειναι νομιμες ή παρανομες;
2)Εφοσον ειναι νομιμες ως που ειναι τα ορια τους;(φανταζομαι οτι το πολυ σκουρο απαγορευεται!!)
3)Στο παρμπριζ απαγορευεται;
4)Στο ΚΤΕΟ μπορουμε να περασουμε; (νομιμα παντα)
5)Με την τροχαια τι γινεται;μπορει να μας "γραψει";
6)Υπαρχει νομοθεσια σχετικα με τις μεμβρανες;

Μπορει να εχω ξεχασει και καποια αλλα ερωτηματα,αν υπαρχουν μπορεις να μας δωσεις τα "φωτα σου";

ΥΓ. Μολις βρεις χρονο βεβαιως-βεβαιως!!!!!!γιατι ειναι και πολλα τα ερωτηματα!!!!! <::> <::> <::>
Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ
ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΟΥ

Γιατι οταν τελειωνουν τα λεφτα ... περισσεύει μηνας;
Άβαταρ μέλους
dim
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 3:55 pm
Τοποθεσία: Κερατεα

Re: Ζελατινες Φυμε αλλά και Εργοστασιακα Φυμε Τζαμια

Δημοσίευσηαπό akis73 » Τετ Απρ 14, 2010 8:36 pm

BORDO μήπως να μας πείς τί γράφει το χαρτί που πείρε ο κουμπάρπος σου από τον γιατρο;;;;;;;;;;;
____...____...___

Akis Santa Fe '09 2700cc V6
akis73
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2009 1:08 am
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ζελατινες Φυμε αλλά και Εργοστασιακα Φυμε Τζαμια

Δημοσίευσηαπό cordito » Τετ Απρ 14, 2010 10:15 pm

Παιδιά εάν κοιτάξετε στο site της llumar θα δείτε τι λέει η νομοθεσία και τι επιτρέπεται.
Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
cordito
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 589
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 03, 2010 4:39 pm
Τοποθεσία: Νεράντζα, Κορινθίας

Re: Ζελατινες Φυμε αλλά και Εργοστασιακα Φυμε Τζαμια

Δημοσίευσηαπό anthrakisantafe » Πέμ Απρ 15, 2010 12:00 pm

στο site της llumar λέει τα ακόλουθα:

Νομοθεσία
Σύμφωνα με την Υπουργική απόφαση 29039/2123/07/28-5-08, Κ.Υ.Α. (1069 Β’) επιτρέπεται η τοποθέτηση μεμβρανών, εγκεκριμένες από χώρα μέλους της Ε.Ε., στα πίσω πλαϊνά παράθυρα και στο πίσω παρμπρίζ.

Στις πόρτες οδηγού και συνοδηγού ο ελάχιστος συντελεστής μετάδοσης φωτός καθορίστηκε στο 70% (επιτρέπεται η τοποθέτηση μεμβράνης περιορισμού υπεριώδους ακτινοβολίας).

Οδηγοί που έχουν σχετικό «Πόρισμα Εξέτασης» από Δ.ΙΕ. μπορούν τα τοποθετούν και τις υπόλοιπες μεμβράνες στα παράθυρα οδηγού συνοδηγού

Προτείνουμε την τοποθέτηση μεμβρανών που πληρούν την ισχύουσα νομοθεσία.
Φίλιππος
Άβαταρ μέλους
anthrakisantafe
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 7:42 pm
Τοποθεσία: Λέσβος

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Εσωτερικής - Εξωτερικής Εμφάνισης

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης