Φλας στους καθρεπτες και ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!

Φλας στους καθρεπτες και ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τετ Ιουν 04, 2008 7:57 pm

Τις προηγουμενες μερες προχωρησαμε παρεα με τον Νικο,εδω στην Πατρα σε βελτιωση της εξωτερικης εμφανισης του οχηματος μας.Παραλληλα εξασφαλισαμε και ΠΡΟΣΦΟΡΑ του ολου Project,αφου μάς αρεσε παρα πολυ το τελικο αποτελεσμα αλλά και η ΑΨΟΓΗ επαγγελματικη δουλεια του ηλεκτρολογου,στα μελη του Club μας... (**)
Ξεκιναμε λοιπον.
Αγορασαμε τα flash απο Κορεα και ηρθαν σε 5 μερες σπιτι μου...Οτι ακριβως περιμεναμε απο την περιγραφη του προϊοντος ετσι και ειναι...Με led xenon στο κατω μερος και led flash πορτοκαλί χρωμα στο πλαϊνο.Παρα πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και συμπαγης αισθηση!
Εικόνα

Εν συνεχεια και επειδη τα πλαισια των καθρεφτων εργοστασιακα,δεν μπορουν να παραμεινουν,αφου δεν υποδεχονται τα φλας,πηραμε τα νεα πλαισια που ερχονται μαζι στο πακετο και τα πηγαμε για βαφη -στο εργοστασιακο χρωμα βεβαιως-σε πολυ καλα χερια και δικαιωθηκαμε... :D Εννοειται οτι τα παλια πλαισια τα κραταμε εμεις για "καβάτζα".

Και υστερα ηρθε η ωρα της τοποθετησης...!Ο ηλεκτρολογος,ΑΨΟΓΟΣ σε ολη την διαδικασια και αφαιρεσε τα εργοστασιακα,τοποθετησε τα νεα και εγκατεστησε και την καλωδιωση,με τα καλωδια που περιεχονται στο πακετο που αγορασαμε...Το τελικο αποτελεσμα δεν εχει κανενα μα κανενα εμφανες ψεγαδι στο αυτοκινητο αλλά ειναι καλυτερο κι απο εργοστασιακο και φυσικα οταν τα αναψαμε...ΠΑΘΑΜΕ ΠΛΑΚΑ!!! Πανεμορφα... <)(>
Εικόνα
Εικόνα

Ο φωτισμος ειναι πραγματι πανεμορφος και "ψαρωτικος" ενω τη νυχτα εχουμε "θεμα"...Γυριζουν κεφάλια λεμε...
Εικόνα
Εικόνα
Τα φλασακια φυσικα λειτουργουν παρεα με τα εργοστασιακα φλας και τα led xenon φωτιζουν στο πλαϊνο κατω μερος του αυτοκινητου "δειχνοντας" τα ορια του αλλά και τον ογκο του!!!Και βοηθα στο παρκινγκ αρκετα σε σκοτεινα σημεια(κλειστο παρκιν).

Η ολη διαδικασια αλλαγης μάς αρεσε και οπως ειπα εξασφαλισαμε τις ιδιες τιμες που εγιναν για εμας και για ΟΛΟΥΣ οσους απο το club ενδιαφερονται...Και μιλαμε για αψογη δουλεια σε ολα τα σταδια απο ανθρωπους απολυτης εμπιστοσυνης...
Εχουμε λοιπον:
Αγορα πακετου πλαισια-φλας-καλωδιων:120e
Βαφη πλαισιων καθρεφτων:50e το ζευγος
Αφαιρεση παλιων-Τοποθετηση νεων καθρεφτων-Εγκατασταση Καλωδιωσης:120e
Συνολο τιμης :290e
Nα σημειωθει οτι:Οι καθρεφτες απο Hyundai κοστιζουν ΜΟΝΟ 320e χωρις βεβαια τοποθετηση...Και οτι η βαφη χωρις προσφορα παει στα 100e το ζευγος ενω η τοποθετηση απο τον ηλεκτρολογο για "ασχετους" κοστολογειται στα 200e...εχουμε δηλαδη συνολικα ενα κερδος της ταξης των 330e(αντι 620 εμεις εχουμε 290)...Εχουμε στην ουσια αλλη μια τοποθετηση-αγορα δηλαδη ΔΩΡΕΑΝ!!!
Oποιος ενδιαφερεται για το project να το δηλωσει και αν ερθουμε τελικα σε θεμα "ομαδικη αγορα και τοποθετηση" για να πετυχουμε αυτες τις τιμες...εδω ειμαστε...Θα μιλαμε μαζι και θα κοιταξω να εξασφαλισω τον ηλεκτρολογο Κυριακες οπως συμφωνησαμε ηδη,ωστε να μπορουν οι ενδιαφερομενοι να κατεβουν Πατρα μη εργασιμη μερα γαι τοποθετηση... (**)
(0000)
Υ.Γ.Παραλειπομενα:
1.Στην Hyundai ειναι ασχετοι για την τοποθετηση.Τους πηραμε πληροφοριακα και δεν ειχαν ιδεα...Στο ψαχτο θα πηγαιναν οπως μας "διαβεβαιωσαν" (<>)
2.Αν και υπηρχε ενα αγχος που θα "μπει χερι" στα Santa μας,τελικα στην πορεια της διαδικασιας ο ηλεκτρολογος κερδισε απολυτα την εμπιστοσυνη μας και χαλαρωσαμε... <)(>
3.Περιμενα πιο "φτωχο" τελικο αποτελεσμα αλλα ΔΙΑΨΕΥΘΗΚΑ πανηγυρικα.Ειναι κουκλιά λεμε και πραγματι αξιζει αυτη η μετατροπη!!! (**)
4.Οι ταπες στις ταπετσαριες στις πορτες ξερετε ποσο κοστιζουν;Πληροφοριακα στο Maverick ενα πακετο των 20 ταπων κοστιζε 2 εθρω...Στη Hyundai δωσαμε 1 euro για ΚΑΘΕ ταπα.... <::>
5.Κριμα που η νυχτα δεν διαρκει περισσοτερες ωρες...Περιμενουμε να νυχτωσει καθε μερα για να παμε βολταααα ()**()
6.ΦΩΤΟ πιο καλες ακομα θα μπουν οσονουπω αφου ο επαγγελματιας ηταν εκει...ΔΗΜΗΤΡΗΣ!!! <)(>
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Φλας στους καθρεπτες και ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τετ Ιουν 04, 2008 8:06 pm

dim75 έγραψε:το αποτέλεσμα οπτικά είναι ωραίο και ανάλογο με τη συνολική πολυτελή εικόνα του αυτοκινήτου


Ναι Δημητρη!Ακριβως ετσι!!!Χλιδή λεμε...Προσθεσε πόντους... <)(> <)(>
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Φλας στους καθρεπτες και ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!

Δημοσίευσηαπό sts4x4 » Τετ Ιουν 04, 2008 8:13 pm

Συγχαρητήρια παιδιά για το οπτικό αποτέλεσμα . ()()()()
Πραγματικά πολύ όμορφη αλλαγή.
sts4x4
 

Re: Φλας στους καθρεπτες και ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!

Δημοσίευσηαπό Sotiris » Τετ Ιουν 04, 2008 8:19 pm

Συμφωνώ και συγχαίρω!!!!

()()()() ()()()() ()()()()
ΑΕΚ γερά, άντε και του χρόνου, δεύτεροι ξανά...
Πανθρακικάρα κρατήσου γερά!!! Super Leage και του χρόνου και για πάντα!
Sotiris
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 17, 2008 3:10 pm

Re: Φλας στους καθρεπτες και ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!

Δημοσίευσηαπό mudman » Πέμ Ιουν 05, 2008 1:30 am

1)Απο ποιό site τα αγορασατε?
2)τα led αναβουν μαζι μετα φωτα? :roll:
3)Γ...........μάτα ()()()() ()()()() :)))
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΕΙΝΕ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΧΑΣΑΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
Άβαταρ μέλους
mudman
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 11:56 pm
Τοποθεσία: Νεα Αρτακη (Ευβοια)

Re: Φλας στους καθρεπτες και ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!

Δημοσίευσηαπό webfox » Πέμ Ιουν 05, 2008 9:32 am

Με γειές, με γειές παιδιά...
Πράγματι αναβαθμίζουν την όλη όψη του Santa! (**) (**) (**)

Γιατί όμως Κωστή "...τα πλαισια των καθρεφτων εργοστασιακα,δεν μπορουν να παραμεινουν,αφου δεν υποδεχονται τα φλας,πηραμε τα νεα πλαισια που ερχονται μαζι στο πακετο και τα πηγαμε για βαφη...;

Αφού τα φλασάκια (τουλάχιστον σε μένα) ήρθαν ΕΤΟΙΜΑ οπότε απλά ξεκουμπώνεις το κάτω (ματ) πλαστικό στον καθρέπτη και κουμπώνεις το νέο ΙΔΙΟ κομμάτι, που απλά έχει ενσωματωμένο φλας & πλαφονιέρα...

Επίσης 120 ΟΛΟΚΛΗΡΑ Ευρώ για 3 τέταρτα δουλειάς (το πολύ) είνα ΠΑΡΑ πολλά (ούτε στην Γερμανία δεν χρεώνουν τόσα βρε παιδιά!!!).
(εμένα π.χ. μου τα έβαλε ΤΖΑΜΠΑ, επειδή είμαι πελάτης!).

Μένει να δούμε τώρα πόσο αντοχή έχουν τα LED αυτά στον χρόνο...κρίνοντας από τα πάμπολλα αυτοκίνητα με καμένα κάποιο από τα LED του τρίτου στόπ έχω χάσει πλέον την εμπιστοσύνη μου στον μύθο "15.000 ώρες ζωής".
Φάνης
Άβαταρ μέλους
webfox
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 21, 2008 5:25 pm

Re: Φλας στους καθρεπτες και ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Πέμ Ιουν 05, 2008 11:03 am

mudman έγραψε:1)Απο ποιό site τα αγορασατε?
2)τα led αναβουν μαζι μετα φωτα? :roll:
3)Γ...........μάτα ()()()() ()()()() :)))


Τα αγορασαμε απο το speedline.com.Ναι τα led αναβουν μαζι με τα φωτα,οχι μόνα τους ;)


webfox έγραψε:Γιατί όμως Κωστή "...τα πλαισια των καθρεφτων εργοστασιακα,δεν μπορουν να παραμεινουν,αφου δεν υποδεχονται τα φλας,πηραμε τα νεα πλαισια που ερχονται μαζι στο πακετο και τα πηγαμε για βαφη...;
Αφού τα φλασάκια (τουλάχιστον σε μένα) ήρθαν ΕΤΟΙΜΑ οπότε απλά ξεκουμπώνεις το κάτω (ματ) πλαστικό στον καθρέπτη και κουμπώνεις το νέο ΙΔΙΟ κομμάτι, που απλά έχει ενσωματωμένο φλας & πλαφονιέρα...
Επίσης 120 ΟΛΟΚΛΗΡΑ Ευρώ για 3 τέταρτα δουλειάς (το πολύ) είνα ΠΑΡΑ πολλά (ούτε στην Γερμανία δεν χρεώνουν τόσα βρε παιδιά!!!).
(εμένα π.χ. μου τα έβαλε ΤΖΑΜΠΑ, επειδή είμαι πελάτης!).


Φανη αυτα που πηραμε δεν κουμπωνουν στο πλαισιο που υπαρχει αλλά ειναι μεγαλυτερα σε παχος και θελουν αλλο πλαισιο...Οσο για τη δουλειά του ηλεκτρολογου,του πηρε περιπου ενα 3ωρο για καθε αυτοκινητο(βγαλε τα παλια-βαλε τα νεα-συνδεσε τα ηλεκτρικα)... :( :(
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Φλας στους καθρεπτες και ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!

Δημοσίευσηαπό NIKOS » Πέμ Ιουν 05, 2008 12:37 pm

Αλλο να σας λεμε και αλλο να τα βλεπεται,μουρλια σας λεω,και οσο για εργατικα ειναι πολυ φθηνα αν αναλογιστεις οτι πραγματι κανει ενα τριωρο ο ηλεκτρολογος για την τοποθετηση,αφου λυνει ολο τον καθρεφτη,να περασει τα καλωδια απο τον κεντρικο αφαλο που περιστρεφετε ο καθρεφτης και να τα παει κατω απο το τιμονι στην ασφαλειοθηκη,αψογη δουλεια χωρις να δειχνει τιποτα,αν εχει βαλει χερι καποιος,θα το παω σε παπα σιγουρα για διαβασμα :::: :::: (**) (**) (**) (**) (**) (**)
Νίκος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NIKOS
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 666
Εγγραφή: Τρί Φεβ 19, 2008 4:49 pm

Re: Φλας στους καθρεπτες και ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!

Δημοσίευσηαπό mudman » Πέμ Ιουν 05, 2008 11:23 pm

Τα αγορασαμε απο το speedline.com.Ναι τα led αναβουν μαζι με τα φωτα,οχι μόνα τους ;)

Kανονικά θα πρέπει να ανάβουν με το ξεκλείδωμα,για να φωτίσουν το δρόμο προς και απο το αυτοκίνητο.
Το κουτί έγραφε MOBIS?Αυτά πρεπει να έχει ο Φανης και είναι 100% συμβατα μετους καθρέπτες
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΕΙΝΕ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΧΑΣΑΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
Άβαταρ μέλους
mudman
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 11:56 pm
Τοποθεσία: Νεα Αρτακη (Ευβοια)

Re: Φλας στους καθρεπτες και ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!

Δημοσίευσηαπό webfox » Παρ Ιουν 06, 2008 9:44 am

mudman έγραψε:Τα αγορασαμε απο το speedline.com.Ναι τα led αναβουν μαζι με τα φωτα,οχι μόνα τους ;)

Kανονικά θα πρέπει να ανάβουν με το ξεκλείδωμα,για να φωτίσουν το δρόμο προς και απο το αυτοκίνητο.
Το κουτί έγραφε MOBIS?Αυτά πρεπει να έχει ο Φανης και είναι 100% συμβατα μετους καθρέπτες

Εμένα Μιχάλη η κούτα γράφει Grains και όχι Mobis...ίσως να είναι τελικά άλλα τα δικά μου, γιατί εμένα ΔΕΝ χρειάστηκαν επιπλέων πλαίσια για να χωρέσουν.

Επίσης τα δικά μου LED's ανάβουν αυτόματα με το ξεκλείδωμα ΧΩΡΙΣ τα φώτα και σβήνουν απαλά μετά που θα βάλεις μπρος
(ποιό άλλωστε το νόημα να ανάβουν κατά την οδήγηση...σαν τους κάγκουρες που έχουν βάλει φθορίου κάτω από το αμάξι θα ήταν).

Η χρησιμότητα των λευκών LED στην κάτω μεριά είναι να σου δείχνουν σε σκοτεινά μέρη παρκαρίσματος τις τυχών λάσπες και νερά, δουλειά που τελικά κάνουν ΤΕΛΕΙΑ (εξ οu και η αγγλική oνομασία τους Puddle Lights).
Φάνης
Άβαταρ μέλους
webfox
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 21, 2008 5:25 pm

Επόμενο

Επιστροφή στο Εσωτερικής - Εξωτερικής Εμφάνισης

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες