Xenon lights!!!

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό Bordo » Τετ Ιούλ 21, 2010 2:42 am

βγαλε το λαμπακι της πρωτης σκαλας και πες μας ειναι με καψουλι μπαγιονετ η τυπου καρφακι? υπαρχουν σε λεντ και οι 2 τυποι παντος. smoke
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό akis73 » Τετ Ιούλ 21, 2010 8:15 pm

Bordo έγραψε:βγαλε το λαμπακι της πρωτης σκαλας και πες μας ειναι με καψουλι μπαγιονετ η τυπου καρφακι? υπαρχουν σε λεντ και οι 2 τυποι παντος. smoke

Είναι τύπου Η6W μπαγιονέτ :))
____...____...___

Akis Santa Fe '09 2700cc V6
akis73
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2009 1:08 am
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό Bordo » Πέμ Ιούλ 22, 2010 11:13 pm

ωραια θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο γιατι εμεις φοραμε τον ιδιο τυπο και περιμενω να φερει ενας φιλος με αξεσουαρ με 9 λεντ η λαμπα αμα θες περιμενε λιγο καιρο smoke (0000)
akis73 έγραψε:
Bordo έγραψε:βγαλε το λαμπακι της πρωτης σκαλας και πες μας ειναι με καψουλι μπαγιονετ η τυπου καρφακι? υπαρχουν σε λεντ και οι 2 τυποι παντος. smoke

Είναι τύπου Η6W μπαγιονέτ :))
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό akis73 » Παρ Ιούλ 23, 2010 5:23 pm

Bordo έγραψε:ωραια θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο γιατι εμεις φοραμε τον ιδιο τυπο και περιμενω να φερει ενας φιλος με αξεσουαρ με 9 λεντ η λαμπα αμα θες περιμενε λιγο καιρο smoke (0000)
akis73 έγραψε:
Bordo έγραψε:βγαλε το λαμπακι της πρωτης σκαλας και πες μας ειναι με καψουλι μπαγιονετ η τυπου καρφακι? υπαρχουν σε λεντ και οι 2 τυποι παντος. smoke

Είναι τύπου Η6W μπαγιονέτ :))

ΟΚ thanks bravo (thumbs) (thumbs)
ελπίζω μόνο να μην αργήσουν πολύ, γιατί αν δείς το SANTA μου , είναι σαν λατέρνα με τα διαφορετικά φώτα (badmood) (badmood)
____...____...___

Akis Santa Fe '09 2700cc V6
akis73
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2009 1:08 am
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό akis73 » Σάβ Οκτ 02, 2010 9:23 am

Τακτοποιήθηκε το θέμα με τα λαμπάκια H6W Bayonet. Τα βρήκα στο e-bay

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... AUS%3A1123

σε πολύ καλη τιμή 9,8$ με μεταφορικά δηλαδή 7,2€ , παράδοση σε ακριβώς 10 μέρες και το βασικότερο .......ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΕΑΤΙΚΑ
Πολύ καλό αποτέλεσμα thewave thewave
Το βράδυ θα βάλω και φωτό
____...____...___

Akis Santa Fe '09 2700cc V6
akis73
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2009 1:08 am
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό akis73 » Σάβ Οκτ 02, 2010 9:28 am

Με την μεγάλη σκάλα που έχει αλογόνου και το χρώμα είναι κιτρινοπό τί κάνουμε;;;;;;;;;;;; (badmood)
Άκουσα για κάποια λάμπα που έχει κάτι σας τροφοδοτικό για να δείνει την ίδια απόχρωση με τα XENON 6000K

Περιμένω απαντήσεις
____...____...___

Akis Santa Fe '09 2700cc V6
akis73
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2009 1:08 am
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό SRB » Σάβ Οκτ 02, 2010 12:47 pm

akis73 έγραψε:Με την μεγάλη σκάλα που έχει αλογόνου και το χρώμα είναι κιτρινοπό τί κάνουμε;;;;;;;;;;;; (badmood)
Άκουσα για κάποια λάμπα που έχει κάτι σας τροφοδοτικό για να δείνει την ίδια απόχρωση με τα XENON 6000K

Περιμένω απαντήσεις

Βαλε Ξενον να ησυχασεις!!! smoke
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό kosmas » Σάβ Οκτ 02, 2010 1:17 pm

Καλημέρα σε όλους.
Έβαλα τα xenon πριν από 2-3 μήνες σε έναν ηλεκτρολόγο που νομίζω έκανε πολύ προσεκτική δουλειά. Απέκλεισε την τοποθέτησή των ballast κοντά στον κινητήρα λόγω θερμότητας και τα στήριξε χωρίς να τρυπήσε το σασί , σε υπάρχουσες τρύπες σε σημεία αρκετά διακριτικά.
Παρατήρησα μετά από λίγες ημέρες ότι το αριστερό φως του οδηγού μερικές φορές δεν ανάβει με την πρώτη. Με τη δεύτερη προσπάθεια βέβαια ανάβει αλλά πιθανολογώ ότι υπάρχει πρόβλημα στο αριστερό ballast. Γιάννη, μήπως ξέρεις αν καλύπτομαι από την εγγύηση;
Αλλιώς, σκέφτομαι να αγοράσω άλλο ένα σετ αφού θα έχω 2 ballast για ανταλλακτικά και 2 λάμπες.
Α, παρατήρησα ότι δε μου ανάβουν και τα μικρά φώτα μπροστά στην πρώτη σκάλα. τα πίσω ανάβουν κανονικά. Αυτό γινόταν από την αρχή που το πήρα.
Θα το δώσω για έλεγχο στο επόμενο σέρβις. Μέχρι τότε, καμιά ιδέα του τι μπορεί να φταίει;
kosmas
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 07, 2009 11:37 pm
Τοποθεσία: Σαρωνίδα Αττικής

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό Bordo » Σάβ Οκτ 02, 2010 9:14 pm

εχουν 1 χρονο εγγυηση κοσμα αν σταματισει να σου αναβει δοστω μου μαζι με την αποδειξη για αλλαγη οκ? smoke
kosmas έγραψε:Καλημέρα σε όλους.
Έβαλα τα xenon πριν από 2-3 μήνες σε έναν ηλεκτρολόγο που νομίζω έκανε πολύ προσεκτική δουλειά. Απέκλεισε την τοποθέτησή των ballast κοντά στον κινητήρα λόγω θερμότητας και τα στήριξε χωρίς να τρυπήσε το σασί , σε υπάρχουσες τρύπες σε σημεία αρκετά διακριτικά.
Παρατήρησα μετά από λίγες ημέρες ότι το αριστερό φως του οδηγού μερικές φορές δεν ανάβει με την πρώτη. Με τη δεύτερη προσπάθεια βέβαια ανάβει αλλά πιθανολογώ ότι υπάρχει πρόβλημα στο αριστερό ballast. Γιάννη, μήπως ξέρεις αν καλύπτομαι από την εγγύηση;
Αλλιώς, σκέφτομαι να αγοράσω άλλο ένα σετ αφού θα έχω 2 ballast για ανταλλακτικά και 2 λάμπες.
Α, παρατήρησα ότι δε μου ανάβουν και τα μικρά φώτα μπροστά στην πρώτη σκάλα. τα πίσω ανάβουν κανονικά. Αυτό γινόταν από την αρχή που το πήρα.
Θα το δώσω για έλεγχο στο επόμενο σέρβις. Μέχρι τότε, καμιά ιδέα του τι μπορεί να φταίει;
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό kosmas » Κυρ Οκτ 03, 2010 12:05 am

:))
kosmas
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 07, 2009 11:37 pm
Τοποθεσία: Σαρωνίδα Αττικής

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εσωτερικής - Εξωτερικής Εμφάνισης

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης