Xenon lights!!!

Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τρί Απρ 15, 2008 1:02 pm

Ειμαι στην γραμμη εκινησης για το πρωτο "στολισμα" στο Santa Fe... :lol: Αυτες τις μερες κανονιστηκε να τοποθετηθουν Xenon lights στην μεσαια σκαλα...Μολις γινει η "επεμβαση" θα επανελθω με φωτο και εντυπωσεις :D :D
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Παρ Απρ 18, 2008 6:21 pm

Μπηκαν σημερα τα Xenon στη μεσαια σκαλα.Θα κοιταξω να βγαλω καμμια φωτο και θα δωσω εντυπωσεις...να σκοτινιασει πρωτα :D :D
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Παρ Απρ 18, 2008 10:19 pm

Λοιποοον!!!Μπηκαν τα Xenon και ειδαμε αυτο που περιμεναμε...ΦΩΣ!!! :o :o :o ... :D Πραγματικα ειναι μια απο τις βελτιωσεις που Α-Ξ-Ι-Ζ-Ε-Ι!!!Πολυ περισσοτερο φως κατανεμημενο σωστα και πιο καθαρο.Μπηκαν τα Xenon στην μεγαλη σκαλα και αντικαταστηθηκαν οι λαμπτηρες στην μεγαλη σκαλα,στα φωτα πορειας καθως και στους προβολεις ομιχλης,με πιο λευκους,ωστε να υπαρχει ομοιομορφο οπτικα αποτελεσμα, παραπλησιο... ;) Πολυ καλο αποτελεσμα και...δοκιμαστε το.Γιατι αξιζει! :D
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Πηρα και μια γευση απο τις δυνατοτητες του οχηματος απο off...Σε παραλία με αμμο στεγνη και παχια,καθως και σωρους απο φυκια...απλα περασε το οχημα σαν να μην υπηρχαν...Οι τροχοι βυθιστηκαν ως τη ζαντα μεσα σε φυκια και αμμο αλλά αυτο δεν καταλαβε τιποτα!Και δεν κλειδωσα καν 4Χ4...Πληροφοριακα λεω οτι στην ιδια ακριβως παραλια με το πρωην... (Maverick 2.3)ελεγα "θα παω...δεν θα παω..."...Μαλιστα!!!Η καλημερα απο το πρωι φαινεται λενε :D :D :D
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό webfox » Παρ Απρ 18, 2008 11:14 pm

Με γειές, με γειές...
Άλλη φάση τα καινούργια "γλομπάκια" σε σχέση με τα καντήλια που είχαμε πρώτα, έτσι Κωστή;
Θωρώ σε να γυρνάς συνεχώς μέχρι τα ξημερώματα την Πάτρα απ' άκρη σ' άκρη επειδή δεν χορταίνεις να "σουβλίζεις" την νύχτα με τα "λέιζερ" σου... :lol:
Την ΜΕΓΑΛΗ διαφορά βέβαια θα την δεις με βροχή...εκεί που τα απλά Η7 απλά ΔΕΝ φέγγανε τώρα θα βλέπεις κανονικότατα!

Απλά τώρα τα ομίχλης δείχνουν κιτρινωπά και χαλάνε την μόστρα....(αν τα χρησιμοποιείς συχνά, σε βλέπω να τ' αλλάζεις κι αυτά... :twisted: )

Ωραίες φωτό πάντως...
Φαντάσου μωρέ να σου "κάτσει" καμιά παράξενη άμμο και να περιμένεις τον Δημήτρη ή εμένα να' ρθούμε από Κρήτη να σε τραβήξουμε... :lol: :lol: :lol:
Φάνης
Άβαταρ μέλους
webfox
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 21, 2008 5:25 pm

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Σάβ Απρ 19, 2008 12:17 am

webfox έγραψε:Με γειές, με γειές...
Άλλη φάση τα καινούργια "γλομπάκια" σε σχέση με τα καντήλια που είχαμε πρώτα, έτσι Κωστή;

Εντελως διαφορετικη αισθηση και ασφαλεια...Οντως μια απο τις καλυτερες μετατροπες για το αυτοκινητο ;)

webfox έγραψε:Φαντάσου μωρέ να σου "κάτσει" καμιά παράξενη άμμο και να περιμένεις τον Δημήτρη ή εμένα να' ρθούμε από Κρήτη να σε τραβήξουμε... :lol: :lol: :lol:

Αλλο που δε θελατε για ενα ταξιδακι ε;... :lol: :lol: Παντως πρωτη φορα το'βαζα μεσα οπότε "με σεβασμο".Δεν ειναι και GasGas λεω οπότε καλα τα πηγαμε,δεν μου τσίνιξε :D
Συνημμένα
paralia.jpg
paralia.jpg (41.93 KiB) 5673 προβολές
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό DRATSA » Σάβ Σεπ 06, 2008 6:13 pm

Κώστα καλησπέρα πεs μου την μάρκα και τύπο απο τα xenon που έβαλεs και τη λάμπεs άλαξεs






ΔΡΑΤΣΑ
Δημήτρηs
Άβαταρ μέλους
DRATSA
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 28, 2008 3:15 pm

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό ΛΑΜΠΡΟΣ » Τρί Σεπ 09, 2008 4:20 am

Κώστα καλησπέρα και από εμένα. θέλω και εγώ να μάθω για τις λάμπες που έβαλες στη μεγάλη σκάλα και στους προβολείς ομίχλης. (0000)
ΛΑΜΠΡΟΣ
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 1:44 pm

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τρί Σεπ 09, 2008 9:58 am

Παιδια θα τσεκαρω ακριβως ολες τις σκαλες και θα σας πω...γιατι αξιζει ;)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό GREGREEK » Σάβ Ιαν 10, 2009 7:12 pm

καλησπέρα και καλή χρονιά, λέω να τοποθετήσω και εγώ φώτα xenon για να δω το φως μου και εγώ επιτέλους.
μπορείτε να με καθοδηγήσετε που να το κάνω το κόστος για μεσσαια σκάλα αλλά και προβολάκια ομίχλης?
GREGREEK
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 25, 2008 4:48 pm

Re: Xenon lights!!!

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Κυρ Ιαν 11, 2009 12:39 am

GREGREEK έγραψε:μπορείτε να με καθοδηγήσετε που να το κάνω το κόστος για μεσσαια σκάλα αλλά και προβολάκια ομίχλης?

H τελικη αποφαση σε οτιδηποτε βαζουμε πανω στο αυτοκινητο μας σιγουρα ειναι προσωπικη μας υποθεση και δεν θελω να σε "πεισω" για κατι.Ομως...σχετικα με τα προβολακια ομιχλης,εχω να σημειωσω το εξης.Περαν του εντυπωσιασμου,με Xenon προβολεις ομιχλης,περαν του προσωπικου γουστου,να ξερεις οτι τα προβολακια ειναι εκει για αυτο ακριβως που υποσχονται.Δηλαδη να σε βοηθανε στον καλυτερο φωτισμο του δρομου σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και δη ομιχλης...ΑΡΑ για να προσθετουν στην ΑΣΦΑΛΕΙΑ σου!Οσο πιο λευκο ειναι το φως τοσο λιγοτερη ορατοτητα,ισως και χειροτερη θα ελεγα,σε συνθηκες ομιχλης...Εγω ΔΕΝ θα τα αλλαζα ουτε καν με λευκοτερες λαμπες... ;) Τωρα,αν δεν πηγαινεις βουνα και δεν ζεις σε περιοχες με ομιχλη και θελεις μονο το "εντυπωσιαζειν"...δικο σου θεμα... (0000)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Επόμενο

Επιστροφή στο Εσωτερικής - Εξωτερικής Εμφάνισης

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης