Ψάχνω λύση σε σοβαρό πρόβλημα-Ποιος φταίει;

Οδηγίες, συμβουλές, προβλήματα και απορίες για το αυτοκίνητό σας.

Re: Ψάχνω λύση σε σοβαρό πρόβλημα-Ποιος φταίει;

Δημοσίευσηαπό SANTAGR » Τρί Νοέμ 25, 2008 9:32 pm

danielo έγραψε:Αυτό θα κάνω φίλε SANTAGR. Περιμένω λεπτομέρειες από τον φίλο gbes για το φίλτρο που μου ανέφερε για να προχωρήσω σε παραγγελία.

Κουράγιο λήγω πολύ όλοι έχουμε πέσει θύματα σε κάποια αντοιπροσωποια.
'''SANTAGR''' (0000)
Εικόνα
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΎΩ V6-2700cc
Άβαταρ μέλους
SANTAGR
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1774
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 9:04 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Ψάχνω λύση σε σοβαρό πρόβλημα-Ποιος φταίει;

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τετ Νοέμ 26, 2008 1:19 am

Φιλε danielo κατ'αρχας καλωσηρθες....Καθισα και διάβασα με πολλη προσοχη τα οσα περασες.Ειναι δεδομενο οτι ταλαιπωρηθηκες αφανταστα και σιγουρα η ψυχολογικη φθορα απο μια τετοια περιπετεια ειναι μεγαλη... Για να μην μακρυγορω θα προτεινα
1.Να στειλεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ επιστολη στην Κορεα κοινοποιωντας την παραλληλα στην Ελληνικη Αντιπροσωπεια αλλά και σε ΟΛΑ τα περιοδικα αυτοκινητου που θελεις...Δεν θελουν ΟΙΚΤΟ οσοι δεν σεβονται τον καθενα μας επειδη εχουν μαθει ετσι απο αλλους ασχετους.Οταν εχεις γνωση και δικιο ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΣ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ!
2.Να συμβουλευθεις δικηγορο και να τους...ΣΚΙΣΕΙΣ..μεσα απο αυτα που γραφεις βλεπω οτι εχεις πολλά δικια με το μερος σου(πχ οταν αλλαζουμε καποιο ανταλλακτικο,αυτο εχει εγγυηση καλης λειτουργιας ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ). Ακου εκει να σου σπασουν τον υπερτροφοδοτη και να το παιζουν τρελλιτσα μετα...Πω πω ρε φιλε!Χαρας στην υπομονη σου...Αν ημουν στη θεση σου...Παναγια μου! :::: ((:::)) ::""
3.Να μην κανεις το λαθος και δεν παρεις το Santa 2.2 crdi αν το θελεις και το γουσταρεις...Οχι επειδη σου ετυχε αυτο το σκηνικο,να μην αγορασεις ενα αυτοκινητο που ΚΑΡΑ-ΑΞΙΖΕΙ...

Εδω ειμαστε,ολοι,για να μας ενημερωνεις για την πορεια της περιπετειας σου,αλλά και για να παρεχουμε οποιαδηποτε βοηθεια χρειαστεις...
Και μιας και ειπα...μπορω να σου προτεινω την Δικηγορο μου.Κι αυτο γιατι 1 θα ζητησεις και 1001 θα παρεις...Η γυναικα αυτη ειναι ΔΙΑΟΛΟΣ κυριολεκτικα.Της εχω τυφλη εμπιστοσυνη και οσες φορες χρειαστηκε,ολοι οι "αντιδικοι" μου ΚΟΛΛΗΣΑΝ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ!Αν επιθυμεις...τα λεμε ((**))
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Ψάχνω λύση σε σοβαρό πρόβλημα-Ποιος φταίει;

Δημοσίευσηαπό dim » Τετ Νοέμ 26, 2008 1:32 am

Και μιας και ειπα...μπορω να σου προτεινω την Δικηγορο μου.Κι αυτο γιατι 1 θα ζητησεις και 1001 θα παρεις...Η γυναικα αυτη ειναι ΔΙΑΟΛΟΣ κυριολεκτικα.Της εχω τυφλη εμπιστοσυνη και οσες φορες χρειαστηκε,ολοι οι "αντιδικοι" μου ΚΟΛΛΗΣΑΝ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ!Αν επιθυμεις...τα λεμε ((**))[/quote]











Δεν μας τα λες καλα Κωστακη!!!!!!!!!Την εχεις χρειαστη πολλες φορες την "δικηγορο";Μηπως,λεω τωρα εγω,ειναι εμφανισιμη πολυ;εχει και ωραιο σωμα;Μελαχρινη ειναι ή ξανθια;
Τωρα που το σκεφτομαι χρειαζομαι και εγω μια "δικηγορο"... ας ειναι και χασοδικης. ())))
Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ
ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΟΥ

Γιατι οταν τελειωνουν τα λεφτα ... περισσεύει μηνας;
Άβαταρ μέλους
dim
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 3:55 pm
Τοποθεσία: Κερατεα

Re: Ψάχνω λύση σε σοβαρό πρόβλημα-Ποιος φταίει;

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Τετ Νοέμ 26, 2008 1:35 am

Και μιας και ειπα...μπορω να σου προτεινω την Δικηγορο μου.Κι αυτο γιατι 1 θα ζητησεις και 1001 θα παρεις...Η γυναικα αυτη ειναι ΔΙΑΟΛΟΣ κυριολεκτικα.Της εχω τυφλη εμπιστοσυνη και οσες φορες χρειαστηκε,ολοι οι "αντιδικοι" μου ΚΟΛΛΗΣΑΝ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ!Αν επιθυμεις...τα λεμε ((**))

dim έγραψε:Δεν μας τα λες καλα Κωστακη!!!!!!!!!Την εχεις χρειαστη πολλες φορες την "δικηγορο";Μηπως,λεω τωρα εγω,ειναι εμφανισιμη πολυ;εχει και ωραιο σωμα;Μελαχρινη ειναι ή ξανθια;
Τωρα που το σκεφτομαι χρειαζομαι και εγω μια "δικηγορο"... ας ειναι και χασοδικης. ())))


Οχι τετοια Δικηγορο ρε... ()))) Aλλωστε αν ηταν τετοια...μακακας θα ημουν να την προτεινα;... ()**()
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Ψάχνω λύση σε σοβαρό πρόβλημα-Ποιος φταίει;

Δημοσίευσηαπό sts4x4 » Τετ Νοέμ 26, 2008 11:05 am

mAthosantas έγραψε:Aλλωστε αν ηταν τετοια...μακακας θα ημουν να την προτεινα;...

Μοναχοφάη !!! ()**()
sts4x4
 

Re: Ψάχνω λύση σε σοβαρό πρόβλημα-Ποιος φταίει;

Δημοσίευσηαπό danielo » Τετ Νοέμ 26, 2008 10:07 pm

Παιδιά, για να μη μαλώνετε μπορώ να την πάρω εγώ.....αλλά όχι για τα δικαστήρια. :oops: :oops:
Στα δικαστήρια δεν θα χρειαστεί να φτάσω. Το τόνισα και στην αρχή. Δεν μ΄ενδιαφέρει πλέον το 2χίλιαρο που ακούμπησα, αρκεί να δουλεύει σωστά χωρίς τις διακοπές.Το e-mail έφυγε για Κορέα, επικοινώνησα με τον υπεύθυνο Δ/ντή στην Αθήνα ενημερώνοντάς τον για την κατάσταση αναμονής στην οποία βρισκόμαστε δοκιμάζοντας το αυτοκίνητο μετά τον αισθητήρα, του ανακοίνωσα ότι αν ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα (διακοπή κινητήρα) οφείλουν να το δουν αφού είναι δηλωμένο εδώ κι ένα εξάμηνο, μου ανακοίνωσε ότι αυτό θα συζητηθεί με το τμήμα εγγυήσεων και πλέον περιμένω να δω τη συμπεριφορά του αυτοκινήτου τις επόμενες εβδομάδες. Και βέβαια, θα γίνει της ....Κορέας αν ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα και δεν το καλύψουν . Γιατί γι΄αυτό έχω αποδείξεις που στοιχειοθετούν καταγγελία και διεκδίκηση αποζημίωσης, ενώ για την αντλία και το τούρμπο με τα μπεκ, οι αποδείξεις είναι πολύπλοκη διαδικασία και δε θέλω άλλωστε να χάσω πάλι την ηρεμία μου. Αν όμως φτάσω στα δικαστήρια για μη κάλυψη εγγύησης από δω και πέρα, τότε θα γίνουν όλα ένα πακέτο (παλιά και νέα προβλήματα) και τότε θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ..ατσάλι.Θα μάθουν και οι πέτρες ακόμα τι εστί Hyundai (δεν είναι απειλή, απλή ενημέρωση θα είναι σε περιοδικά, εφημερίδες, internet και συνθήματα σε τοίχους.. :evil: :evil: Δεν θα έχω πλέον να χάσω τίποτα.
Βλέποντας και κάνοντας φίλοι μου, τώρα που ξέρω ότι είστε εδώ για κάθε βοήθεια να προσεύχονται να μη χρειαστεί να τραβήξουμε το σκοινί γιατί ((**)) ((**)) ((**)) ((**))


φίλε gbes πήρα το pm και θα το κοιτάξω άμεσα. Σ΄αυχαριστώ πολύ :)) :)) (0000)
Τελευταία επεξεργασία από danielo και Τετ Νοέμ 26, 2008 10:54 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
danielo
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 23, 2008 5:14 am

Re: Ψάχνω λύση σε σοβαρό πρόβλημα-Ποιος φταίει;

Δημοσίευσηαπό DRATSA » Τετ Νοέμ 26, 2008 10:20 pm

danielo έγραψε:Παιδιά, για να μη μαλώνετε μπορώ να την πάρω εγώ.....αλλά όχι για τα δικαστήρια. :oops: :oops:
Στα δικαστήρια δεν θα χρειαστεί να φτάσω. Το τόνισα και στην αρχή. Δεν μ΄ενδιαφέρει πλέον το 2χίλιαρο που ακούμπησα, αρκεί να δουλεύει σωστά χωρίς τις διακοπές.Το e-mail έφυγε για Κορέα, επικοινώνησα με τον υπεύθυνο Δ/ντή στην Αθήνα ενημερώνοντάς τον για την κατάσταση αναμονής στην οποία βρισκόμαστε δοκιμάζοντας το αυτοκίνητο μετά τον αισθητήρα, του ανακοίνωσα ότι αν ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα (διακοπή κινητήρα) οφείλουν να το δουν αφού είναι δηλωμένο εδώ κι ένα εξάμηνο, μου ανακοίνωσε ότι αυτό θα συζητηθεί με το τμήμα εγγυήσεων και πλέον περιμένω να δω τη συμπεριφορά του αυτοκινήτου τις επόμενες εβδομάδες. Και βέβαια, θα γίνει της ....Κορέας αν ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα και δεν το καλύψουν . Γιατί γι΄αυτό έχω αποδείξεις που στοιχειοθετούν καταγγελία και διεκδίκηση αποζημίωσης, ενώ για την αντλία και το τούρμπο με τα μπεκ, οι αποδείξεις είναι πολύπλοκη διαδικασία και δε θέλω άλλωστε να χάσω πάλι την ηρεμία μου. Αν όμως φτάσω στα δικαστήρια για μη κάλυψη εγγύησης από δω και πέρα, τότε θα γίνουν όλα ένα πακέτο (παλιά και νέα προβλήματα) και τότε θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ..ατσάλι.Θα μάθουν και οι πέτρες ακόμα τι εστί Hyundai (δεν είναι απειλή, απλή ενημέρωση θα είναι σε περιοδικά, εφημερίδες, internet και συνθήματα σε τοίχους.. :evil: :evil: Δεν θα έχω πλέον να χάσω τίποτα.
Βλέποντας και κάνοντας φίλοι μου, τώρα που ξέρω ότι είστε εδώ για κάθε βοήθεια να προσεύχονται να μη χρειαστεί να τραβήξουμε το σκοινί γιατί ((**)) ((**)) ((**)) ((**))


φίλε gbes πήρα το pm και θα το κοιτάξω άμεσα. Σ΄αυχαριστώ πολύ :)) :)) (0000)

¨Όλο το club μαζή σου

ΔΡΑΤΣΑ
Δημήτρηs
Άβαταρ μέλους
DRATSA
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 28, 2008 3:15 pm

Re: Ψάχνω λύση σε σοβαρό πρόβλημα-Ποιος φταίει;

Δημοσίευσηαπό ΣΑΚΗΣ » Τετ Νοέμ 26, 2008 10:32 pm

danielo έγραψε:Αυτό θα κάνω φίλε SANTAGR. Περιμένω λεπτομέρειες από τον φίλο gbes για το φίλτρο που μου ανέφερε για να προχωρήσω σε παραγγελία.

gbes για στειλε pm και απο δω για το φιλτρο αυτο. danielo καλως ηρθες. το αμαξι δεν φταιει αλλα τα καραγκιοζακια που το πηγες
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΣΑΚΗΣ
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 04, 2008 7:26 pm
Τοποθεσία: τουμπα θεσσαλονικη

Re: Ψάχνω λύση σε σοβαρό πρόβλημα-Ποιος φταίει;

Δημοσίευσηαπό karakosm » Κυρ Νοέμ 15, 2009 1:12 pm

Καλημερα σε ολους .. Θα ηθελα τελικα να μαθω τι εγινε με τον δανιελο γιατι κ το δικο μου σαντα φε 2004 ντιζελ κανει τα ιδια ακριβως κ σβύνει οποτε του ανεβαζω στροφες ενω κινιτε ενω οταν το εχω ρελαντι δεν σβηνει... μου συνεβει πολλεσ φορες στο δρομο....αφου συνεχιζω κ γραφω ειμαι τυχερος... αλλαξα φλογερα, αισθητηρες....τα παντα... ακομα τα ιδια τωρα μου λενε τα μπεκ.... ποσα λεφτα επιτελους θα δωσω για να το φτιαξω???τα συνεργεια τις χιουνται ....σερρων κω θεσσαλονικης δραμας... αλεξανδρουπολης ολα απαραδεκτα........
karakosm
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 15, 2009 1:00 pm

Re: Ψάχνω λύση σε σοβαρό πρόβλημα-Ποιος φταίει;

Δημοσίευσηαπό mudman » Κυρ Νοέμ 15, 2009 10:26 pm

karakosm έγραψε:Καλημερα σε ολους .. Θα ηθελα τελικα να μαθω τι εγινε με τον δανιελο γιατι κ το δικο μου σαντα φε 2004 ντιζελ κανει τα ιδια ακριβως κ σβύνει οποτε του ανεβαζω στροφες ενω κινιτε ενω οταν το εχω ρελαντι δεν σβηνει... μου συνεβει πολλεσ φορες στο δρομο....αφου συνεχιζω κ γραφω ειμαι τυχερος... αλλαξα φλογερα, αισθητηρες....τα παντα... ακομα τα ιδια τωρα μου λενε τα μπεκ.... ποσα λεφτα επιτελους θα δωσω για να το φτιαξω???τα συνεργεια τις χιουνται ....σερρων κω θεσσαλονικης δραμας... αλεξανδρουπολης ολα απαραδεκτα........


Mε τον Danielo δεν ξέρω τι εγινε αλλά αντλία είδανε ???????????? smoke
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΕΙΝΕ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΧΑΣΑΜΕ ΤΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
Άβαταρ μέλους
mudman
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 544
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 11:56 pm
Τοποθεσία: Νεα Αρτακη (Ευβοια)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Τεχνικές Ερωτήσεις - Προβλήματα Santa Fe 1G (2001-2006)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης