πεταλουδα γκαζιου

Οδηγίες, συμβουλές, προβλήματα και απορίες για το αυτοκίνητό σας.

πεταλουδα γκαζιου

Δημοσίευσηαπό kostas75# » Πέμ Αύγ 02, 2012 7:37 pm

παιδια καλησπερα,καμια φορα απο κρυο το αμαξι (σαντα φε 2006 2.7 V6) μου αναβει το λαμπακι του 4Χ4, πηγα σημερα στην αντιπροσωπια και μου ειπαν τα ασχημα μαντατα ,ειναι λεει η πεταλουδα του γκαζιου που κανει 435 ευρω με εργασια (badmood) και θελει και 20 εγασιμες να ερθει,οπως καταλαβαινετε τα παραγματα ειναι ζορικα , 435 τωρα το καλοκαιρι σημαινει ή δεν παω πουθενα ή δεν το φτιαχνω και οτι γινει ,μπορω να κανω τιποτα αλλο ωστε να εχω και την πιτα αφαγοτη και τον σκυλο χορτατο?????
παρακαλω πειτε μου την γνωμη σας.
ευχαριστω.
kostas75#
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 12, 2010 6:46 pm

Re: πεταλουδα γκαζιου

Δημοσίευσηαπό santaclauss » Παρ Αύγ 03, 2012 1:34 pm

Σιγουρα σχετιζεται αυτο το λαμπακι με την πεταλουδα? Επειδη εχω αναλογες εμπειριες απο αντιπροσωπεια οπου μου εβγαζαν αλλαγη καταλυτη/λαμδα απο το λαμπακι check και τελικα αποδειχτηκε εκτος αντιπροσωπειας οτι αλλου ηταν το προβλημα και ευτυχως χωρις κοστος, λεω να το δεις και αλλου πριν αποφασισεις. Ειδικα αν δεν επηρεαζεται ακομα η λειτουργια του αυτοκινητου.
santaclauss
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Παρ Φεβ 11, 2011 11:39 am

Re: πεταλουδα γκαζιου

Δημοσίευσηαπό kostas75# » Παρ Αύγ 03, 2012 9:07 pm

δεν ξερω που να παω, και αμα το παω εξω και μου πει και αυτος τα δικα του?? αυτο που δεν θελω με τιποτα ειναι να αρχισω να αλλαζω ανταλλακτικα στην τυχη!!
kostas75#
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 12, 2010 6:46 pm

Re: πεταλουδα γκαζιου

Δημοσίευσηαπό SRB » Τρί Αύγ 07, 2012 9:27 am

Παρε και δευτερη και τριτη γνωμη, ισως δεν ειναι τοσο σοβαρο τελικα!!!! Απλα θελει ψαξιμο!! Και αν ερθει και δεν ειναι αυτο, θα δεχτουν το λαθος τους?
ΨΑΞΙΜΟ!!!!
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: πεταλουδα γκαζιου

Δημοσίευσηαπό santaclauss » Πέμ Αύγ 09, 2012 10:52 am

Ναι, σιγουρα χρειαζεται δευτερη και τριτη γνωμη γιατι κανεις δεν προκειται να αναγνωρισει λαθος διαγνωση και αυτο γιατι σου λενε 'αυτο εδειξε το διαγνωστικο'.
Πηγαινε το και σε αλλη αντιπροσωπεια και αν ειναι δυνατον σε εξωτερικο συνεργειο που εξειδικευεται σε Hyundai. Υπαρχουν αρκετα και εκει μπορει να βρεις λυση η να επιβεβαιωθει η αρχικη
εκτιμηση.
santaclauss
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Παρ Φεβ 11, 2011 11:39 am


Επιστροφή στο Τεχνικές Ερωτήσεις - Προβλήματα Santa Fe 1G (2001-2006)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης