Αγορά ελαστικών,τα φώτα σας

Re: Αγορά ελαστικών,τα φώτα σας

Δημοσίευσηαπό NIKOS » Σάβ Φεβ 13, 2010 3:48 pm

θελεις να ησυχασεις?βαλε yokohama geolantar A/T S,σε στεγνο,βρεγμενο και στα off road,απιαστο χωρις θορυβο ακομα και στις ψηλες ταχυτητες.Εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος,ενα θα σου πω,ταξιδευω συχνα και κυνηγω επισης οποτε καταλαβαινεις...απλα.. :f: :f: :f: :f:
Νίκος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NIKOS
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 666
Εγγραφή: Τρί Φεβ 19, 2008 4:49 pm

Re: Αγορά ελαστικών,τα φώτα σας

Δημοσίευσηαπό gpat » Κυρ Φεβ 21, 2010 9:17 pm

Εχω βαλει εδω και 3 χρονια τα continental cross contact LX, Πανω απο 30000χλμ στην Κρητη. Το on εδω ειναι ημιOff για τους πραγματικούς δρόμους....
Παρ ολα αυτα φορτωμενος με 6ατομα και φουλ μπαγκαζια στο Παντα Βρεχει στο Καρπενησι στο ανεβασμα, τα σχεδον καραφλιασα τα λάστιχα.
Μετα απο αυτο, εδω και 7000χλμ μετα την καταστροφη, κρατανε απιστευτα στο στεγνο και πολύ καλα στο βρεγμένο.

Παρατηρήσεις:
Eχουν πολύ μικρό θορυβο κύλισης. Εχω καβαλήσει πολλα santa fe και ειναι τα πιο ησυχα
Κρατανε παρα πολύ καλα στο στεγνο και πολύ καλα στο βρεγμενο, πολύ μαλακα λάστιχα, ακομα και στα τελειωματα τους
Δεν κανουν off road ΚΑΘΟΛΟΥ
Ειναι και φτηνα....
στου Μπουγαδακη Ηράκλειο
Ετοιμάζομαι για νεα τετράδα

http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp ... Contact+LX
gpat
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 07, 2010 11:00 am
Τοποθεσία: Ηρακλειο Κρητης

Re: Αγορά ελαστικών,τα φώτα σας

Δημοσίευσηαπό Bordo » Κυρ Φεβ 21, 2010 11:48 pm

δεν εχεις δοκιμασει ακομα τα geolandar g012 tis yokohama στο λεω γιατι φοραω τα michelin lattitute cross ενω σε 2 τζιπ που εχει η οικογενεια ακομα φορανε yokohama g012 τα michelin ειναι αχρηστα μπροστα στα g012 smoke
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: Αγορά ελαστικών,τα φώτα σας

Δημοσίευσηαπό KostasSfe » Κυρ Απρ 11, 2010 12:51 am

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Σημερα εγινε η παραγγελια για τα καινουρια λαστιχα
Κατεληξα στα Cooper discoverer ATR τα οποια βγαινουν στα 450 ευρω.
Απο βδομαδα θα φορεθουν λογικα οποτε το σ/κ αν υπαρχει χρονος θα δοκιμαστουν και λιγακι offroad smoke
Santa Fe 2000 CRDi
KostasSfe
Νέος
Νέος
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 11, 2010 4:55 pm

Re: Αγορά ελαστικών,τα φώτα σας

Δημοσίευσηαπό SRB » Κυρ Απρ 11, 2010 8:49 am

Αντε καλοφορετα και καλοπατητα!!! bravo bravo
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: Αγορά ελαστικών,τα φώτα σας

Δημοσίευσηαπό SANTAGR » Κυρ Απρ 11, 2010 9:25 am

KostasSfe έγραψε:Καλησπερα και χρονια πολλα.

Σημερα εγινε η παραγγελια για τα καινουρια λαστιχα
Κατεληξα στα Cooper discoverer ATR τα οποια βγαινουν στα 450 ευρω.
Απο βδομαδα θα φορεθουν λογικα οποτε το σ/κ αν υπαρχει χρονος θα δοκιμαστουν και λιγακι offroad smoke


bravo αυτά έχω βάλει και εγώ πολύ καλό θα το ευχαριστηθείς.Τσάμπα τα πείρες σε τη διάσταση 235-65-17 η 245-65-17.
'''SANTAGR''' (0000)
Εικόνα
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΎΩ V6-2700cc
Άβαταρ μέλους
SANTAGR
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1774
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 9:04 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Αγορά ελαστικών,τα φώτα σας

Δημοσίευσηαπό Giannis67 » Τρί Οκτ 12, 2010 2:18 pm

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΩΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΑΣΤΙΚΑ.ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΕ 7 ΛΑΣΤΙΧΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΚΑΙ Η ΕΠΤΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ YOKOHAMA TA GEOLANDAR G012. KATA THN ΚΡΙΣΗ ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ 70-30. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ. ΤΩΡΑ ΦΟΡΑΩ ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ KUMHO 235/65/17 :)) :))
Giannis67
Άβαταρ μέλους
Giannis67
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 12:48 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ Κ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Re: Αγορά ελαστικών,τα φώτα σας

Δημοσίευσηαπό ychatzop » Τρί Οκτ 12, 2010 3:01 pm

Giannis67 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΩΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΑΣΤΙΚΑ.ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΕ 7 ΛΑΣΤΙΧΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΚΑΙ Η ΕΠΤΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ YOKOHAMA TA GEOLANDAR G012. KATA THN ΚΡΙΣΗ ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ 70-30. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ. ΤΩΡΑ ΦΟΡΑΩ ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ KUMHO 235/65/17 :)) :))

Τα έβαλα πέρυσι, τέτοιο καιρό, κανένα παράπονο μέχρι τώρα, χωρίς όμως να καταφέρω να τα βγάλω πολύ εκτός.
Χρονικά τα συνδυάζω με μια άυξηση στην κατανάλωση, χωρίς όμως να μπορώ να πω΄με βεβαιότητα ότι οφείλεται στα λάστιχα.
Φιλικά,
Γιάννης.
ychatzop
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 11:54 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Πεύκη

Re: Αγορά ελαστικών,τα φώτα σας

Δημοσίευσηαπό SRB » Τρί Οκτ 12, 2010 3:10 pm

Giannis67 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΩΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΑΣΤΙΚΑ.ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΕ 7 ΛΑΣΤΙΧΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΚΑΙ Η ΕΠΤΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ YOKOHAMA TA GEOLANDAR G012. KATA THN ΚΡΙΣΗ ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ 70-30. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ. ΤΩΡΑ ΦΟΡΑΩ ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ KUMHO 235/65/17 :)) :))

Κι εγω εχω βαλει τα ιδια!! Πολυ καλο λαστιχο,και αθορυβο!! Δοκιμασμενο και εντος και εκτος!!! Κανενα προβλημα,κι εχω βαλει και μια διασταση πιο πανω!!!! 245/65/17
Εχουμε και ατομο που μπορει να τα παρεις, αν δεν εχεις καποιο γνωστο!! Παρε τιμες απο ολους, κι ελα μετα να παρουμε τιμη απο τον Χαρη( περισσοτερα θα μαθεις απο τον ΑΚΑΤΟΝΟΜΑΣΤΟ )(βλεπε BORDO) "")( "")(
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: Αγορά ελαστικών,τα φώτα σας

Δημοσίευσηαπό Bordo » Τρί Οκτ 12, 2010 3:49 pm

για 235-65-17 geolander g012 yokohama 690euro τιμη για το κλαμπ τηλ 2105619129 χαρης.
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ελαστικά – Ζάντες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης