ΑΠΩΛΕΙΑ

Οτιδήποτε σας απασχολεί ή θέλετε να μάθετε για το Santa Fe (εκτός τεχνικών θεμάτων).

ΑΠΩΛΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό ychatzop » Πέμ Μαρ 12, 2009 10:15 pm

Αγαπητοί φίλοι,
σήμερα ανακάλυψα μια σημαντική απώλεια...
::()

Μου φάγαν την κεραία ! (<>)

Και σκεφτείτε ότι και στο σπίτι και στη δουλειά το αφήνω σε παρκινκ !

Κόστος 22 ευρώ.
Γιάννης.
ychatzop
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 11:54 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Πεύκη

Re: ΑΠΩΛΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Πέμ Μαρ 12, 2009 10:44 pm

Εδω εγω εχασα ολο το Santa... :ugeek: εσυ μονο κεραια οκ μια χαρα!!! ()**() Γιαννη εισαι δυστυχως απο τους "τυχερους"...τι να πεις,αν δεν τους πιασεις επ'αυτοφορω να τους "πεις μια ιστορια" ((:::)) ::"" τοτε απλα λες "δε μαμιεται"... ;)
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ΑΠΩΛΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό dim » Παρ Μαρ 13, 2009 12:16 am

ychatzop έγραψε:Αγαπητοί φίλοι,
σήμερα ανακάλυψα μια σημαντική απώλεια...
::()

Μου φάγαν την κεραία ! (<>)

Και σκεφτείτε ότι και στο σπίτι και στη δουλειά το αφήνω σε παρκινκ !

Κόστος 22 ευρώ.


Δεν ξερω αλλα η κεραια μηπως ταιριαζει και σε αλλα αυτοκινητα;Δεν μπορω να φανταστω καποιον κατοχο santafe να παει να κλεψει κεραια!!!
Τωρα το οτι ηταν στο παρκιν δεν λεει τιποτα Γιαννη.Μου ειπαν περιπτωση ναυτικου που εβαζε το αυτοκινητο του με γερανο στην ταρατσα του σπιτιου του και οταν γυρισε δεν υπηρχε τιποτα.Το ειχαν παρει χωρις να παρει κανενας ειδηση τιποτα!!!
Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ
ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΟΥ

Γιατι οταν τελειωνουν τα λεφτα ... περισσεύει μηνας;
Άβαταρ μέλους
dim
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 3:55 pm
Τοποθεσία: Κερατεα

Re: ΑΠΩΛΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό SANTAGR » Παρ Μαρ 13, 2009 9:41 am

ychatzop έγραψε:Αγαπητοί φίλοι,
σήμερα ανακάλυψα μια σημαντική απώλεια...
::()

Μου φάγαν την κεραία ! (<>)

Και σκεφτείτε ότι και στο σπίτι και στη δουλειά το αφήνω σε παρκινκ !

Κόστος 22 ευρώ.

Βρε παλιόπαιδα με έχετε τρελάνει μια ο Κώστας τώρα εσύ μέχρι να διαβάσω τη απώλεια είχες ΙΔΡΩΣΑ ::() ::() [][] [][] :) :) :) ;)
Άντε santa στην πίτα φερε και κάνα Παπά να μας ευλόγηση για το μάτι :::: :::: ::::
'''SANTAGR''' (0000)
Εικόνα
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΎΩ V6-2700cc
Άβαταρ μέλους
SANTAGR
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1774
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 9:04 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: ΑΠΩΛΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό nta-stfe » Κυρ Μαρ 15, 2009 9:50 pm

Εγώ τη βγάζω την κεραία και στη μεγάλη πλειοψηφία των σταθμών δεν έχω πρόβλημα λήψης,στην Αττική.Τις κεραίες τις κλέβουν από όλα τα αυτοκίνητα.Μπορείς να αγοράσεις από ένα κατάστημα αξεσουάρ κεραία που να ταιριάζει με πολύ λιγότερα χρήματα και το αποτέλεσμα θα είναι ίδιο.Προσοχή όμως:να συμφωνήσεις με τον υπάλληλο ή τον καταστηματάρχη ότι θα την αγοράσεις μόνο αν ταιριάζει,πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να έχει ένα δείγμα ή να δεχτεί να ανοίξει την συσκευασία,διότι πολλές κεραίες είναι μέσα σε πλαστικές συσκευασίες που πρέπει να τις κόψεις...Το πιο πιθανό είναι ο κλέφτης να έχει άλλη μάρκα αυτοκινήτου,διότι σε πολλά γιαπωνέζικα και κορεάτικα (αλλά και άλλης προέλευσης αυτοκίνητα) οι υποδοχές ταιριάζουν.
Τελευταία επεξεργασία από nta-stfe και Κυρ Μαρ 15, 2009 9:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
nta-stfe
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Κυρ Απρ 13, 2008 3:50 pm

Re: ΑΠΩΛΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό nta-stfe » Κυρ Μαρ 15, 2009 9:52 pm

Μιά άλλη λύση που έχει πολύ μεγαλύτερο κόστος αλλά δεν μπορούν να κλέψουν την κεραία ούτε να κάνουν (εύκολα τουλάχιστον) βανδαλισμό,είναι να βάλεις αυτόματη ηλεκτρική κεραία.Απαιτεί τοποθέτηση και τρύπα στο θηρίο,αλλά προσθέτει μιά πινελιά πολυτέλειας :!:
nta-stfe
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Κυρ Απρ 13, 2008 3:50 pm

Re: ΑΠΩΛΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό nta-stfe » Κυρ Μαρ 15, 2009 9:59 pm

mAthosantas έγραψε:Εδω εγω εχασα ολο το Santa... :ugeek: εσυ μονο κεραια οκ μια χαρα!!! ()**() Γιαννη εισαι δυστυχως απο τους "τυχερους"...τι να πεις,αν δεν τους πιασεις επ'αυτοφορω να τους "πεις μια ιστορια" ((:::)) ::"" τοτε απλα λες "δε μαμιεται"... ;)

Σε τι μέρος ήταν παρκαρισμένο το Santa fe αγαπητέ συνάδελφε και το΄κλεψαν; Είχε ενεργοποιημένο συναγερμό; Είχες τουλάχιστον ασφάλιση;
nta-stfe
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Κυρ Απρ 13, 2008 3:50 pm

Re: ΑΠΩΛΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό patrinopaido » Κυρ Μαρ 15, 2009 10:49 pm

nta-stfe έγραψε:
mAthosantas έγραψε:Εδω εγω εχασα ολο το Santa... :ugeek: εσυ μονο κεραια οκ μια χαρα!!! ()**() Γιαννη εισαι δυστυχως απο τους "τυχερους"...τι να πεις,αν δεν τους πιασεις επ'αυτοφορω να τους "πεις μια ιστορια" ((:::)) ::"" τοτε απλα λες "δε μαμιεται"... ;)

Σε τι μέρος ήταν παρκαρισμένο το Santa fe αγαπητέ συνάδελφε και το΄κλεψαν; Είχε ενεργοποιημένο συναγερμό; Είχες τουλάχιστον ασφάλιση;


Το Santa φιλε ηταν και ειναι παρκαρισμενο σε ασφαλεστατο σημειο...Συναγερμος υπηρχε και φυσικα ασφαλισμενο ηταν...Και μαλιστα το καλυτερο!!!!!!!...........ξερω και ποιος το πηρε....Δεν θα το ελεγα ως "κλοπη" αλλά αν υποθεσουμε οτι το γουσταρω ΠΟΛΥ το Santa μπορουμε να πουμε "απωλεια"... ()**()
Kώστας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
patrinopaido
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2466
Εγγραφή: Τρί Μαρ 25, 2008 4:07 pm
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: ΑΠΩΛΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό nta-stfe » Δευτ Μαρ 16, 2009 10:29 pm

Εσύ να΄σαι καλά κι οι απώλειες αυτές καλύπτονται... (**)
nta-stfe
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Κυρ Απρ 13, 2008 3:50 pm

Re: ΑΠΩΛΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό ychatzop » Παρ Μαρ 27, 2009 5:33 pm

(**)

Και πάλι έχουμε κεραία...
Γιάννης.
ychatzop
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 11:54 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Πεύκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικά Θέματα για Santa Fe

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης