KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Οτιδήποτε σας απασχολεί ή θέλετε να μάθετε για το Santa Fe (εκτός τεχνικών θεμάτων).

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό nta-stfe » Κυρ Νοέμ 28, 2010 3:26 pm

Ψάχνοντας βρήκα το forum των 4 τροχών [url]4tforum/υγραεριοκίνηση[/url],που μόνο για την υγραεριοκίνηση έχει 179 σελίδες! Σταχυολογώντας,αναφέρω ότι ο μηχανικός του γνωστού συνεργείου Antonisteam που ήταν ο πρώτος διδάξας στις εγκαταστάσεις συστημάτων υγραερίου στα αυτοκίνητα,είναι πλέον κατά της λύσης αυτής,αναφέροντας και τεχνικούς λόγους και υποστηρίζοντας ότι οι εγκαταστάσεις που γίνονται σήμερα δεν πληρούν τις απαιτούμενες προδιαγραφές ποιότητας ,ενώ ένας χρήστης αναφέρει ότι του κάηκαν οι βαλβίδες από τη χρήση υγραερίου...Σε άλλο post αναφέρεται ότι το υγραέριο που διατίθεται στην Ελλάδα δεν διαθέτει λιπαντικές ιδιότητες,σε αντίθεση με το υγραέριο ευρωπαϊκών χωρών (τι περίεργο... <::> ,συμβαίνουν αυτά στη χώρα μας;) Σε άλλο post αναφέρεται ότι η κατανάλωση του υγραερίου είναι μεγαλύτερη από την κατανάλωση βενζίνης και αν ρυθμιστεί η κατανάλωση για να είναι ίδια με της βενζίνης το αυτοκίνητο δεν τραβάει...Τέλος πολλοί διαμαρτύρονται για την ανοδική τάση των τιμών του λίτρου υγραερίου,που από 0,65 έχει φθάσει τα 0,80 μέσα σε λίγο καιρό! Το συμπερασμά μου λοιπόν για τη "λύση" του υγραερίου: Ακούγεται πολύ καλό για να΄ναι αληθινό! Η λύση είναι μόνο το ντίζελ τελικά κι αν μου βρείτε μία μόνο χώρα στον κόσμο που οι πολιτικοί καταπατούν επί τόσες δεκαετίες βάναυσα το βασικότατο άρθρο του Συντάγματος για την ισότητα των Ελλήνων,απαγορεύοντας στο μισό πληθυσμό της χώρας να χρησιμοποιεί πετρέλαιο για τις μετακινήσεις του με πρόσχημα τη ρύπανση ,αλλά στην ουσία για να εξυπηρετήσουν τα συμφέροντα δύο-τριών ιδιοκτητών διυλιστηρίων,εγώ θα γίνω Πάπας :::: Έχω αμυδρές ελπίδες ότι με την εξίσωση των φόρων για τα ντίζελ θέρμανσης και κίνησης (που το δίκαιο είναι να γίνει προς τα κάτω και όχι προς τα πάνω) ίσως επιτραπεί επιτέλους η πετρελαιοκίνηση,αλλά δεν ξεχνώ ότι ζω στην Ελλάδα με τους Μαυρογιαλούρους (<>) (<>) (<>)
nta-stfe
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Κυρ Απρ 13, 2008 3:50 pm

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό SRB » Κυρ Νοέμ 28, 2010 5:41 pm

Ψαξε, μπαινει προσθετη λιπανση!!! Και ειναι ολα μια χαρα!!! smoke
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό nta-stfe » Πέμ Δεκ 02, 2010 1:47 am

Tσίμπησε κι άλλο η τιμή της βενζίνης...Η πιο "φτηνή" τώρα είναι στο 1,50 ευρώ το λίτρο! Γέμισα το ρεζερβουάρ του θηρίου με καινούργιο ρεκόρ: 74,5 λίτρα 115 ευρώ (badmood) (badmood) Επ' ευκαιρία,θέλω να συγχαρώ όλους τους υπεύθυνους για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στον κόσμο bravo στην τιμή της βενζίνης σε σχέση με το μέσο μισθό (που στην Ελλάδα ως γνωστόν χρειάζεται κι άλλες περικοπές για να΄μαστε "ανταγωνιστικοί")... (<>) (<>) (<>)
nta-stfe
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Κυρ Απρ 13, 2008 3:50 pm

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό Bordo » Πέμ Δεκ 02, 2010 2:06 am

+1 tomato (<>) (badmood)
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό Vagelhs » Πέμ Δεκ 02, 2010 12:35 pm

(h) (h) <::> [][]
....ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ....
Άβαταρ μέλους
Vagelhs
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 9:31 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό anthrakisantafe » Πέμ Δεκ 02, 2010 1:21 pm

κάπου είχα στο υπόγειο ένα ποδήλατο.... καιρός να το ξαναβγάλουμε στο δρόμο μου φαίνεται smoke smoke

Πάντως εγώ ποτέ δε το αφήνω να αδειάσει το θεριό.
μόλις πάει κάτω απο τη μέση του βάζω 50 ευρώ και έτσι ξεγελάω τον εαυτό μου, άκου ένα γέμισμα 115 ευρώ (cold) (cold) (cold)
Φίλιππος
Άβαταρ μέλους
anthrakisantafe
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 7:42 pm
Τοποθεσία: Λέσβος

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό SRB » Πέμ Δεκ 02, 2010 7:22 pm

Ναναι καλα ο Θεουλης που μας σκεφτεται, και εχει καλο καιρο ακομη!!! μηχανακι που πεφτει!! (thumbs) (thumbs) καθε 3 βδομαδες κανω ενα γεμισμα!!!! :-D :-D Καλα νομιζω οτι ειναι!!!! smoke
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό Bordo » Δευτ Δεκ 06, 2010 5:21 pm

και εγω με το μηχανακι κινουμε αλλα θελω 10 ευρο
την μερα (badmood)

ην
SRB έγραψε:Ναναι καλα ο Θεουλης που μας σκεφτεται, και εχει καλο καιρο ακομη!!! μηχανακι που πεφτει!! (thumbs) (thumbs) καθε 3 βδομαδες κανω ενα γεμισμα!!!! :-D :-D Καλα νομιζω οτι ειναι!!!! smoke
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό Giannis67 » Τρί Δεκ 07, 2010 12:27 am

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ 2 EURO ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ... :f: (thumbs) (yahoo) (thumbs) (yahoo) (thumbs) (yahoo) (thumbs) (yahoo) (thumbs) (yahoo) (thumbs) (yahoo)
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟΝ ΕΞΥΠΕΡΕΤΗ (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs)
Giannis67
Άβαταρ μέλους
Giannis67
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 12:48 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ Κ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό SRB » Τρί Δεκ 07, 2010 12:31 am

Bordo έγραψε:και εγω με το μηχανακι κινουμε αλλα θελω 10 ευρο
την μερα (badmood)

ην
SRB έγραψε:Ναναι καλα ο Θεουλης που μας σκεφτεται, και εχει καλο καιρο ακομη!!! μηχανακι που πεφτει!! (thumbs) (thumbs) καθε 3 βδομαδες κανω ενα γεμισμα!!!! :-D :-D Καλα νομιζω οτι ειναι!!!! smoke

Και λιγα πληρωνεις!! (tongue) Τοσα κιλα που εισαι!!! (tongue) Τα διπλα επρεπε να δινεις!!! (**) (**)
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικά Θέματα για Santa Fe

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες