KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Οτιδήποτε σας απασχολεί ή θέλετε να μάθετε για το Santa Fe (εκτός τεχνικών θεμάτων).

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό cordito » Τρί Δεκ 07, 2010 6:36 pm

SRB έγραψε:
Bordo έγραψε:και εγω με το μηχανακι κινουμε αλλα θελω 10 ευρο
την μερα (badmood)

ην
SRB έγραψε:Ναναι καλα ο Θεουλης που μας σκεφτεται, και εχει καλο καιρο ακομη!!! μηχανακι που πεφτει!! (thumbs) (thumbs) καθε 3 βδομαδες κανω ενα γεμισμα!!!! :-D :-D Καλα νομιζω οτι ειναι!!!! smoke

Και λιγα πληρωνεις!! (tongue) Τοσα κιλα που εισαι!!! (tongue) Τα διπλα επρεπε να δινεις!!! (**) (**)


Δηλαδή εσύ ρε Γιάννη δεν είσαι "εκτός θέματος" τώρα;;;;;;;;
Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
cordito
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 589
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 03, 2010 4:39 pm
Τοποθεσία: Νεράντζα, Κορινθίας

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό Bordo » Τρί Δεκ 07, 2010 10:24 pm

ε βεβαια ειναι εκτος θεματος τι αλλο περιμενες να ειναι!!!!!! :::: ::::
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό ΔΗΜΗΤΡΗΣ » Τρί Αύγ 23, 2011 7:02 pm

Εχω εδω και δυο μηνες περιπου που εχω δει μεγαλη διαφορα στην καταναλωση (ευτυχως προς το καλυτερο). Και αυτο... Οχι γιατι αλαξα πρατηριο... αλλα γιατι αλαξε το πρατηριο εταιρια!!! (**) (**)
Εκει που ημουνα ευτυχισμενος οτι εκανα μεσα στην πολη 750 χιλ. Ξαφνικα εφτασα τα 800...και τα ξεπερασα!!!!!!!! (smdance) (smdance) (smdance)
Τα παιδια που εχουν το πρατηριο Τιμιοι ανθρωποι. Ουτε εκλεβαν ουτε νοθευαν τα καυσιμα. Σαν εταιριες ειχαν την EΛΔA,EKO,SILK OIL. Τωρα εχουν βαλει SHELL και πραγματικα η διαφορα ειναι περα απο καθε φαντασια (για μενα). Πρωτον δεν αφριζει οταν γεμιζω (οπως εκαναν τα προηγουμενα πετρελαια που εβαζα και περιμενα να κατσει ο αφρος για να συνεχισω) Δευτερον δεν καπνιζει. Και τελος η αυτονομια που εχω!!!
ΔΕΝ κανω διαφημιση της εταιριας,αλλα λεω...Μηπως οι μεγαλες εταιριες τελικα εχουν και καλυτερα καυσιμα???? (ok) (ok)
Η φωτο που βαζω παρακατω δεν εχει υποστει καμια μα καμια επεξεργασια. thewave
ΜΙΧΑΛΗ, dim και οι αλλοι πετρελαιαδες τη αυτονομια εχετε περιπου???
Συνημμένα
DSC04996_resize.JPG
DSC04996_resize.JPG (69.82 KiB) 5404 προβολές
DSC04997_resize.JPG
DSC04997_resize.JPG (51.25 KiB) 5404 προβολές
Δημήτρης
Εικόνα


Δεν ηξερα οτι φοραμε κινητηρα -Mercedes-
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: Παρ Απρ 04, 2008 11:56 am
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό ΔΗΜΗΤΡΗΣ » Τρί Σεπ 06, 2011 9:17 am

Και η ανοδικη πορεια δεν εχει τελειωμο...!!!!! thewave thewave
Αξιζει ενα μπραβο στην shell για την ποιοτητα του καυσιμου της. Αυτα τα νουμερα δεν τα ειχα ξαναδει ουτε σαν καινουργιο. Με ειχε συνηθισει στο 750χιλ. και ελεγα οτι ειναι καλα. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΤΗ ΝΑ ΠΩ!!!!!!!!!!!!! thewave (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**)
Συνημμένα
DSC04998_resize.JPG
DSC04998_resize.JPG (53.48 KiB) 5377 προβολές
Δημήτρης
Εικόνα


Δεν ηξερα οτι φοραμε κινητηρα -Mercedes-
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: Παρ Απρ 04, 2008 11:56 am
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό Bordo » Τετ Σεπ 07, 2011 2:12 pm

αυτα ειναι μεσα στην πατρα δημητρη? ρωταω γιατι και ο μηχαλης που πηγε εκδρομη εξωτερικο κοντα στα 950 του εβγαλε.
αν ειναι στην πολη μεσα τωτε θα πηδηχτω απτο παραθυρο :f: :f: :f: :f: :f: :f:
εμενα παντος με το υγραεριο η γυναικα μου εκανε 1500 χιλ περιπου με 145 ευρο υγραεριο και 15 ευρο βενζινη (**) (**)
!χωρίς κόμμα. Χωρίς χρώμα. Χωρίς δογμα!V6 ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ
Άβαταρ μέλους
Bordo
Παλιός
Παλιός
 
Δημοσιεύσεις: 1936
Εγγραφή: Τετ Φεβ 04, 2009 9:48 pm
Τοποθεσία: βουλα αθηνα

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό ΔΗΜΗΤΡΗΣ » Τετ Σεπ 07, 2011 5:33 pm

Αν εχεις τοσο παχυ στρωμα......τοτε πηδα. Γιατι αυτα τα χιλιομετρα ειναι μεσα στην Πατρα και μαλιστα τα Σαββατοκυριακα φορτωμενο με ολον τον εξοπλισμο για την δουλεια. Μα μου εκανε εντυπωση!!!! οτι αυτα τα χιλ. τα εκανα μεσα στην πολη και οχι εκτος. Θα ηθελα να παω εκτος να ΔΩ!!! ΠΟΣΟ θα μου βγαλει.
Παντως μεχρι τωρα ειμαι καπως ετσι.... (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo) (yahoo)




Υ.Γ Το βλεπω εγω....Θα το αναψω στο τελος το πούρο.....
Δημήτρης
Εικόνα


Δεν ηξερα οτι φοραμε κινητηρα -Mercedes-
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: Παρ Απρ 04, 2008 11:56 am
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό ychatzop » Τετ Σεπ 07, 2011 10:24 pm

Θέλεις ν'αλλάξουμε;
Το δικό μου είναι αυτόματο, έχει χειριστηρια στο τιμόνι, ηλιοροφή κι έχει μεγαλώσει στην Αθήνα (tongue) (tongue) !!!
Έχει πρωτευουσιάνικο αέρα δηλαδή...
Αν το θες πάντως, θα σου κάνω τη χάρη. ()**()
Γιάννης.
ychatzop
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 11:54 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Πεύκη

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό nta-stfe » Κυρ Σεπ 11, 2011 12:52 pm

Για το βενζινοβόρο θηρίο μου δείχνει ο υπολογιστής ότι φτάνει μέχρι τα μισά χιλιόμετρα (450) με ένα γεμάτο ρεζερβουάρ! (badmood) Αυτό πρέπει να είναι λάθος όμως,διότι με την τελευταία μέτρηση του υπολογιστή, βασισμένη σε δείγμα 4.000 χιλιομέτρων (σχεδόν όλα σε ανοιχτούς δρόμους,αλλά και 400 χιλιόμετρα με ρυμούλκηση τροχόσπιτου ενός τόνου),η μέση κατανάλωση δεν ανέβηκε πάνω από τα 13,3 λίτρα ανά 100,δηλαδή με 75 λίτρα ο υπολογιστής θα έπρεπε να μου δείχνει περίπου 580 χιλιόμετρα.Αυτό που φαντάζομαι είναι ότι ο υπολογιστής χρησιμοποιεί ως βάση προηγούμενες καταναλώσεις,με χιλιόμετρα στην πόλη...Και μιά ερώτηση: Τα 880 χιλιόμετρα σου τα΄βγαλε αγαπητέ πετρελαιοκίνητε bravo συνάδελφε Δημήτρη με shell v-power,ή με απλό ντίζελ; Και μιά ερώτηση για τον αγαπητό συνάδελφο bordo: Με τo υγραέριο πόσα χιλιόμετρα έχει γράψει το δικό σου Santa fe; 'Exeις προβλήματα λίπανσης ή άλλα; Ευχαριστώ! Καλό φθινόπωρο σε όλους και καλές διαδρομές!
nta-stfe
Ενεργός
Ενεργός
 
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Κυρ Απρ 13, 2008 3:50 pm

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό SRB » Δευτ Σεπ 12, 2011 9:58 am

Καλημερα απο τουρκια μερια, Δημητρη αν εχεις ρεζερβουαρ 75 λιτρα, καπου υπαρχει λαθος!! Δεν μπορει να εχεις καταναλωση 8 λιτρα στα 100!!Και για να την πιασεις αυτη θα επρεπε να εχει πολλες κατηφορες, νεκρα,και στα ποδια να εχεις αυγο!!! Μην ξεχνας οτι εχεις ενα θηριο 2 τονων, και με ολο τον εξοπλισμο, την οικογενεια, και κακη αεροδυναμικη!! Οσο για το βενζινοκινητο, εχω βγαλει με βενζινη 615 χλμ περισυ στην Κρητη! Με υγραεριο 75 λιτρα γυρω στα 450 με 480 στην Αθηνα! Οσο για την λιπανση δεν υπαρχει κανενα προβλημα για τον δικο μας κινητηρα!!
Εικόνα
JOVAN ANTONAKIC
Άβαταρ μέλους
SRB
Site Moderator
Site Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1558
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: BELGRADE ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ

Re: KATANAΛΩΣΗ βενζινοκίνητων και πετρελαιοκίνητων Santa fe!

Δημοσίευσηαπό ΔΗΜΗΤΡΗΣ » Δευτ Σεπ 12, 2011 12:49 pm

Το ξερω οτι σας φαινετε περιεργο!!! οπως και σε εμενα αλωστε...Προσπαθω να καταλαβω και εγω τι γινετε. Η οδηγικη συμπεριφορα μου δεν εχει αλαξει... οπως πηγαινα ...παω. Ειχα καταναλωση εντος πολης 8,5-9,5 και τωρα εχω δει μαξιμου 7,4. Μπορει να ειναι μια καλη.... δυσλειτουργια που να εχει ημερομηνια ληξεις. Τη να πω???? Θα δω και αυτο το ρεζερβουαρ τη χιλιομ. θα μου βγαλει και θα σας πω. Το πετρελαιο που βαζω ειναι το απλο. Το V- power θα το φερουν απο Νοεμβρη οπου μου ειπαν οτι ειναι ακομα καλυτερο!!!!!!!
Μακαρι να συνεχιση ετσι. thewave
Δημήτρης
Εικόνα


Δεν ηξερα οτι φοραμε κινητηρα -Mercedes-
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Έμπειρος
Έμπειρος
 
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: Παρ Απρ 04, 2008 11:56 am
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικά Θέματα για Santa Fe

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες